پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
همزمان با سالروز شهادت سید و سالار شهیدان، نماز ظهر عاشورا به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) در صحرای کربلا در مسجد امام حسین(ع) شهرستان چابهار اقامه شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، مردم حسینی و ولایتمدار شهرستان چابهار امروز بعد از حضور در دسته های عزاداری در نخستین ساعات ظهر با حضور در مسجد امام حسین(ع) در مراسم اقامه نماز ظهر عاشورا شرکت کردند.

دراین مراسم امام جمعه شهرستان چابهار در سخنانی ضمن اشاره به اینکه ولایت پذیری از عمده ویژگی بااصالت برای حفظ اسلام است گفت: امام حسین (ع) با اجرای فرمان خداوند دعوت حق را با شجاعت در مقابل دشمنان پذیرفت و یکی از توصیه‌های ارزشمند آن حضرت سفارش به اهمیت نماز است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی بیان کرد: پیام عزاداری محرم اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا و اهمیت دادن به نماز اول وقت است.

وی ادامه داد: فعالیت امام حسین (ع) در ظهر عاشورا و در زمینه خواندن نماز ظهر بیانگر فرموده پیامبر اکرم (ص) در خصوص اهمیت نماز و همچنین ارزش و اعتبار این فریضه الهی به عنوان ستون دین است.

امام جمعه چابهار افزود: امت اسلامی با اجرای احکام و حدود الهی و احترام به آن قادر خواهند بود در بهترین شرایط رضای الهی را کسب کنند که در این باب قطعا مشارکت واقعی در انجام این فرایض بیش از گذشته ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

حجت السلام موسوی با اشاره به مردم آن زمان که در حق امام حسین(ع) به دلیل دوری جستن از دین خدا و سرپیچی از امر به معروف و نهی از منکر، ظلم جبران ناپذیری را روا داشتند، خاطرنشان کرد: بیایید ما با احیا و زنده نگه داشتن حقایق دین و برپایی نماز عاشورایی زمینه ظهور بابرکت مولایمان صاحب زمان(عج) را فراهم ساخته از جمله یاران وسربازان آن حضرت باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۸۰


ارسال