سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد
کاهش 33 درصدی سوانح دریایی در بندر چابهار/ خدمات پزشکی در عملیات جستجو و نجات دریایی 66 درصد افزایش یافت
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از کاهش 33 درصدی سوانح دریایی در بندر چابهار خبر داد و گفت: خدمات پزشکی در عملیات جستجو و نجات دریایی در این بندر نیز 66 درصد افزایش داشته است.
سید حسن ابراهیمی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: با ارتقای فرهنگ ایمنی دریایی، افزایش سطح هماهنگی با کشورهای منطقه، ارتقای توان عملیاتی جستجو و نجات دریایی، اطلاع رسانی به موقع در خصوص اخطاریه های جوی، تجهیز ایستگاه مرکز جستجو و نجات دریایی، توسعه زیرساخت های ساحلی و برگزاری دوره های آموزشی برای صیادان از ابتدای امسال شاهد کاهش میزان سوانح دریایی در سواحل تحت حاکمیت بندر چابهار بوده ایم.

وی با بیان این که برنامه های گسترده تری جهت اشاعه بیش از پیش فرهنگ ایمنی دریایی در این اداره کل در دست اجراست ادامه داد: با اقدام های انجام شده سوانح دریایی در سواحل تحت حاکمیت بندر چابهار در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین با اقدام های انجام شده میزان خدمات پزشکی در عملیات جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 66 درصد افزایش یافته است.

ابراهیمی اضافه کرد: صاحبان شناورهای فعال منطقه قبل از رفتن به دریا از ایمن بودن شناور خود اطمینان پیدا کنند و علاوه بر رعایت کلیه اصول ایمنی شناور و سرنشینان آن، قبل خروج از بنادر استان از وضعیت جوی منطقه، از طریق مرکز "MRCC" و شماره مستقیم 1550 اعلام فوریت های دریایی، کانال های 16 و 13 دستگاهVHF، کانال های 822 و 1213 دستگاه HF، شماره تماس 05435321415 اطلاعات هواشناسی دریایی و یا شماره فاکس 05435321215 مرکز جستجو و نجات دریایی اطمینان حاصل کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۰۵


ارسال