سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
کنفرانس تغییر اقلیم، فرصتی برای معرفی چالش های اقلیمی سیستان و بلوچستان
 
رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: کنفرانس بین المللی تغییر اقلیمی فرصتی مناسب برای معرفی چالش های اقلیمی و روند تغییرات آب و هوایی در سیستان و بلوچستان است.
اله بخش ریگی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: اگرچه تا کنون در جلسه ها و فضای رسانه ای استان بارها درباره اوضاع اقلیمی استان صحبت های زیادی شده است، اما باید سعی کرد این موضوعات را به سمت مجامع علمی و کنفرانس های معتبر هدایت کرد.

وی ادامه داد: البته پژوهشگران استان در سال های اخیر نه تنها این موضوع را در سطح کنفرانس های داخلی و بین المللی، بلکه در سطح عالی ترین نشریات علمی دنیا مطرح کرده اند.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به منظور بررسی اثرات تغییر اقلیم و آثار اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن و همچنین پیش بینی های اقلیمی و... ششمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در تاریخ 27 لغایت 28 آبان در سازمان هواشناسی کشور برگزار می شود.

ریگی ادامه داد: از ویژگی های این کنفرانس می توان به مشارکت معتبرترین نهاد های بین المللی نظیر سازمان جهانی هواشناسی و هیئت بین الدولی تغییر اقلیم و سخنرانی چهره های برجسته ملی و بین المللی اشاره کرد.

وی افزود: پنج محور اصلی این کنفرانس شامل «پیش بینی و پیش آگاهی های اقلیمی، سیل و مخاطرات اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب آوری»، «سازگاری و کاهش پیامدهای زیان بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» است.

 رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این کنفرانس فرصت مناسبی برای بهره برداری از تجربیات بین‌المللی و منطقه‌ای محققین و دانشمندان برجسته در رابطه با نحوه مواجهه با تغییر اقلیم و آثار آن است.

ریگی در باره آخرین مهلت ارسال مقالات نیز گفت: پژوهشگران تا 19 مهرماه برای ارسال چکیده مقالات و تا 10 آبان برای ارسال اصل مقالات فرصت دارند تا مقالات خود را به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۱۳


ارسال