يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان مطرح کرد
جام خوشه چین، بهانه ای برای ایجاد نشاط وفرصتی برای استعدادیابی
 
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: المپیاد ورزشی روستائیان و عشایر استان تحت عنوان جام خوشه چین برای اولین بار و با هدف ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان روستایی و استعدادیابی در این منطقه از کشور برگزار می شود.
ادهم کرد زابلی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: اولین المپیاد ورزشی روستائیان و عشایر تحت عنوان جام خوشه چین، (ویژه آقایان) با حضور بیش از 300 ورزشکار در قالب 16 شهرستان از سراسر استان پهناور سیستان و بلوچستان و به میزبانی سراوان صبح امروز پنجشنبه 21 شهریور ماه شروع شد.

وی افزود: این رقابت ها بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان و در اکثر بخش ها و روستاهای استان با همکاری بخشداری ها، هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی و همچنین دهیاری‌های استان و با هدف ایجاد نشاط و شادابی و خودباوری و اعتماد به نفس در بین جوانان روستایی و استعدادیابی در این منطقه از کشور نیز برگزار می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه بازه زمانی برگزاری رقابت ها از 20 لغایت 30 شهریورماه و به مدت 10 روز متوالی خواهد بود، ادامه داد: تیم های منتخب 16 شهرستان در 6 رشته طناب کشی، فوتسال، چوب کشی سنتی، والیبال، دوومیدانی و هفت سنگ در رده سنی بین 15 تا 18 سال در سراوان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

کرد خطرنشان کرد: روز اول این المپیاد ورزشی در 4 رشته هفت سنگ مهارتی، دو و میدانی، چوب کشی و طناب کشی برگرزار شد که  ورزشکاران شهرستان های زهک با 2طلا، 1 نقره و 1 برنز، چابهار با 1 طلا، 1 نقره و 2 برنز، سراوان (میزبان) با 1 طلا،  1 نقره و 1 برنز به ترتیب در رتبه های اول تا سوم رنکینگ و زابل و بمپور با 1 طلا، ایرانشهر، نیکشهر و هامون با 1 نقره، شهرستان مهرستان با 1 برنز در رتبه های بعدی جدول قرار گرفتند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۱۷


ارسال