دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,10 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد:
بصیرت و ایستادگی در برابر دشمن پیام اصلی عاشورا است/ مسئولین در مقابل دشمنان هوشیارانه عمل کنند
 
جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه مسئولین در مقابل دشمنان هوشیارانه عمل کنند،گفتند: ما از دستگاه قضائی در برخورد با فساد، رانت خواری و مفسدین اقتصادی حمایت می‌کنیم.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تقدیر از نیروهای امنیتی و انتظامی گفت: از بسیج، سپاه ، نیروی انتظامی و همه دستگاههای امنیتی که در این ایام شبانه روز تلاش کردند و امنیت و آرامش را برای عزاداران حسینی در دهه اول محرم فراهم کردند تشکر و قدردانی می کنم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: خوشبختانه در استان سیستان و بلوچستان هم عزاداری های ابا عبدالله الحسین بسیار پر شور برگزار شد و امید است که این عزاداری ها تا پایان ماه صفر همینطور پرشور ادامه داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فضای مجازی در جامعه امروز بیان کرد: امروز با پیشرفت تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی باید هوشیاری بیشتری داشته باشیم چرا که بدگویی، تهمت و بدنام کردن افراد در این فضای مجازی شایع شده و این گناه چه در جامعه باشد و چه در فضای مجازی فرقی نمی کند.

حجت الاسلام محامی افزود: آنقدر فضای مجازی و اهمیت شناخت استفاده درست از آن زیاد است که رهبر معظم انقلاب فرمودند: بنذده اگر رهبر جمهوری اسلامی ایران نبودم حتما مسئولیت رهبری این فضا را برعهده می گرفتم.

وی با اشاره به استفاده درست از فضای مجازی تصریح کرد: فرزندان انقلاب اسلامی باید از این امانت به نحو احسن و برای ترویج اسلام ناب محمدی ، معارف انقلاب اسلامی و برای دفاع از ارزش ها انقلاب اسلامی استفاده کنند و همگی با تمام توان به میدان بیایند.

محامی با اشاره به ترویج فساد در فضای مجازی نیز خاطرنشان کرد: کسانی هم که قصد استفاده از این فضا را دارند باید هوشیار باشند زیرا در آن شناسایی حق از باطل و درست از نادرست دشور است و باید مراقب باشند تا تحت وسوسه های شیطانی قرار نگیرند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه امروزه مدشده در فضای مجازی با آبروی کسی بازی کردن و تا اتفاقی در مملکت می افتد بعضی از جاهلان چنان این مسئله را بزرگ میکنند و با آبروی آن شخص بازی میکنند که گاهی سوژه دست دشمنان میدهند که این کار اصلا درست نیست.

برخی از رسانه ها از کاه کوه می سازند
حجت الاسلام ابراهیم گزمه در خطبه های نماز جمعه شهرستان هیرمند گفت: کشورهای اروپایی به دنبال فرصتی هستند تا کشور را وارد بازی سیاسی دیگری بکنند.

وی افزود: دولت مردان بدانند که آزموده را آزمودن خطا است وقتی دشمن عهدی بر تعهدات خود ندارد نباید به دنبال آنها مجدد رفت.

خطیب جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها اعلام کرده اند که راه برون رفت از مشکلات تکیه بر توان داخلی و استفاده از نیروی جوانی است.

وی گفت: اروپایی ها جرات نمی کنند بدون آمریکا حتی آب بخورند ، دولت مردان باید به توان داخلی توجه کنند چرا که ظرفیت های فراوانی خداوند در این کشور قرار داده است و راه برون رفت از مشکلات امروزی اقتصاد داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات تولید کنندگان مرغ در سیستان کوچک بودن بازار در این منطقه است اما ظرفیت مرز را داریم که می تواند انقلابی در تولید مرغ به وجود بیاورد باید تدبیری شود تا از مرکز استان این مهم پیگیری شود .

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: فروش سوخت از طریق مرزنشینان راه دیگری برای کسب درآمد برای کشور و مردم است، خواهشمندیم تا با توجه به تصویب شورای امنیت ملی ، بازارچه های مرزی را راه اندازی کنند تا سود فروش سوخت بر سر سفره مردم بیاید.

وی ادامه داد: مخالفت هایی بر سر فروش سوخت انجام می شود که باید دید که چه کسی در این راه مانع از فروش سوخت توسط مردم شده است.

حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: وقتی یک ارگان تحریم است ، می توان از طریق مردم سوخت را به فروش برسانیم چرا که کمک بزرگی برای احیای اقتصاد از دست رفته مردم نیز خواهد کرد دولتی ها دید را باز کنند ، مشکلات اقتصادی مردم را ببینید، اگر به مردم تکیه کنند می توانند موفق شوند.

وی همچنین گفت: برخی از رسانه ها در سیستان به جای اینکه به رفع مشکل و رفع اختلاف کنند دامن به اختلافات می زنند به جای اینکه جانب مردم را بگیرند و بی طرف باشند جانب افراد خاص را می گیرند .

وی تصریح کرد: این افراد به جای اینکه حقایق را بنویسند طرفداری از افراد و گروه خاصی را انجام می دهند ، آنها از پشت پرده خبر ندارند و باید بی طرفانه طرف مردم با ایستند.

امام جمعه هیرمند بیان داشت: این رسانه ها حقایق را وارونه می نویسند از بسیاری از مسائل خبر ندارند ؛ این به صلاح سیستان نیست ، این افراد تجربه رسانه ای ندارند ، کانال و گروهی راه اندازی کرده و تا حرف و مطلبی می شود فوراً وارد فضای مجازی می کنند تا با ذهن مردم بازی کنند.

وی تصریح کرد: این راه غلطی است که رسانه ها در پیش گرفته اند چرا که از کاه کوه می سازند ، کسانی که مدعی رسانه هستند حزبی و گروهی و شخصی عمل نکنند و منافع نظام و انقلاب را در نظر بگیرند.


نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند نه ولی مردم
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در ایرانشهر با اشاره به ۱۳محرم بیان کرد: روزی است که اجساد مطهره شهداء کربلا بعد از گذشت ۱۳روز و قرار گرفتن در زیر آفتاب سوزان زمین کربلا توسط مردی از طایفه بنی صدر دفن شدند.

وی گفت: اگر انسان حقیقت دنیا را بشناسد و به دنیا بی اعتنا شود زمینه ترک گناه نیز فراهم می شود امام سجاد (ع) در زمینه احوالات دنیا فرمودند چه بسیار افرادی که دل به دنیا خوش کردند و چپاول به دنیا زدند اما دیگر نتوانستند به پا خیزند و درد آن ها را دنیا مداوا کند.

وی با اشاره به یک شنبه ۲۶شهریور که مصادف با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر توسط صدام و روشن شدن جرقه های جنگ بین عراق و ایران شد افزود: در۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد.

وی در مورد طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس اذعان کرد: نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند نه ولی مردم. مردم باید از اتفاقاتی که در مجلس می افتد مطلع باشند و اصل بر شفافیت باشد.

ابطحی در ادامه تصریح کرد: اگر شفافیت در مجلس باشد دوران نمایندگان اجاره ای تمام می شود و مانند وزیر بی کفایت مسکن بعد از گذشت پنج سال از عمر مملکت، با افتخار نمی گویند که یک خانه هم برای مردم نساخته ایم.

ابطحی اضافه کرد: وقتی ولایت فقیه در مورد موضوعی مانند مذاکره نهی صریح دارد مسئولین هم باید بدانند که انجام مذاکره ممنوع است و اگر مسئولی هم به چنین کاری عمل کند بداند کار حرام انجام داده است.

امام جمعه اهل تشیع خاطر نشان کرد: در سیاست های خارجی مقام معظم رهبری فرمودند به سه نکته عزت، حکمت و مصلحت مردم توجه شود. در مذاکره و قرارداد برجام هیچ کدام از این مسائل مورد توجه قرار نگرفت.

وی در پایان بیان کرد: ایام دهه اول محرم سپری شد و کسانی که برای سیدالشهداء عزاداری کردند خداوند آن ها را مورد لطف و عنایت خود قرار دهد.

نقش مهم امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در افشاگری علیه حکومت یزید
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به وقایع پس از عاشورای حسینی در سال ۶۱ هجری قمری، بیان کرد: امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) نقش مهمی در افشاگری علیه حکومت یزید داشته اند.

وی گفت: اگرچه امام سجاد(ع) در واقعه‌ی جانگداز كربلا حضور داشت، اما مشیت و تقدیر الهی این بود که آن حضرت به دلیل داشتن کسالت، امکان حضور در صحنه‌ی نبرد را نداشته باشد.

امام جمعه دلگان اضافه کرد: تقدیر بر این بود که آن امام بتواند بعدها در کنار حضرت زینب(س)، برای حراست از ارزشهای اصیل اسلامی و مسلمانان به افشاگری علیه حکومت خودکامه‏ ی بنی امیه بپردازد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری ادامه داد: نقش امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) در آن برهه از زمان که عهده دار پیام رسانی حماسه عاشورا به مسلمین بودند، مهم بود، این دو بزرگوار با موقعیت شناسی دقیق و صحیح به تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) پرداختند.

وی افزود: خطبه ها و سخنرانی های حضرت سجاد (ع) و زینب کبری(س) در مسجد شام چهره‏ ی واقعی یزید و یزیدیان را افشا کرد و در واقع دختر حضرت علی(ع) عهده دار رساندن پیام خون شهدای کربلا بودند. 

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) از همان آغاز شهادت امام حسین (ع)  به افشاگری و رسوا کردن دستگاه اموی پرداختند؛ به ویژه خطبه ایشان در کوفه و شام که در این رابطه بسیار اثرگذار بود.


قیام امام حسین (ع) یک قیام جهانی و فرا دینی است
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار ضمن تسلیت سالروز شهادت سید الساجدین امام سجاد (ع)، بیان کرد: نهضت و قیام امام حسین (ع) یک قیام جهانی، فرا دینی و فرا مذهبی است.

 وی افزود: قیام ابا عبدالله الحسین (ع) متعلق به شیعه نیست،  بلکه قیام امام حسین (ع) درس و الگویی برای تمامیت بشریت، انسان های آزادی خواه و پیامی برای تمام انسان های مظلوم است که مورد ظلم و ستم مستکبرین قرار گرفته اند.

 امام جمعه موقت شهرستان سراوان ادامه داد:  نهضت عاشورا بر اساس هوای نفس و رسیدن به خلافت، مقام و جایگاه نبوده،  بلکه امام حسین (ع) قیام کرد تا به جهانیان بفهماند اگر قیام نکند مهر تأیید بر خلافت نامشروع یزید خواهد بود.

 حجت اسلام و المسلمین نورایی یار خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) برای اصلاح دین جدش رسول مکرم اسلام  و احیای دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر که در آن زمان به انحراف کشیده شده بود، قیام کرد.

وی تصریح کرد:  اگر مراسمات سوگواری شهادت ائمه اطهار (ع)  برگزار نشود چگونه دین اسلام احیا شود؟

امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: بسیاری از دوست داران و محبین اهل بیت (ع) از اهل سنت هستند که در عزای امام حسین (ع) اشعار جانسوز بسیاری را سروده اند.

بصیرت و ایستادگی در برابر دشمن پیام اصلی عاشورا است
حجت السلام سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به پیام عاشورا که ایستادگی در مقابل جبهه استکبار است بیان کرد: اگر جبهه مقاومت در طول تاریخ وجود داشته باید اکنون هم تشکیل شود و برگرفته از پیام عاشورا به دفاع از دین پرداخته و امر به معروف و نهی از منکر را ترویج دهد.

وی با بیان اینکه سکان داران جامعه اسلامی باید دغدغه مقایله با استکبار را داشته باشند اذعان کرد: همه کشورهای اسلامی باید نماد یک جامعه عاشورایی باشند و تمام آن ارزش ها را در ظرفیت خود به نمایش بگذارند و این راه رسیدن به عزت و اقتدار است.
 
خطیب جمعه چابهار با اشاره به توطئه های دشمن تصریح کرد: دشمن با پیشنهادهای وسوسه کننده، سعی در ایجاد سیاهی لشکر دارد و تلاش می کند در صفوف ایرانیان رخنه کند.

وی افزود: دشمن سعی در تحقیر هویّت دینی و ملّی، اعتبار و روحیه ملی، ساختار حکومت، مشروعیت نظام سیاسی دارد و همه این موارد را مورد هدف قرار داده است.

به گفته وی؛ دیپلماسی ما باید انقلابی باشد نه التماسی. امام حسین (ع) به ملت خود آموخت در مقابل فتنه های دشمنان ایستادگی کنیم و با آنان بجنگیم و اجازه ندهیم دشمنان بر ما حکومت کنند.

امام جمعه چابهار در ادامه، با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: این موضوع بسیار مهم و حساس است و قیام امام حسین (ع) و یارانش نیز بر پایه این فریضه بود. بنابراین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گرفته و نسبت به عمل کردن به آن تلاش شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدان خاطرنشان کرد: ما از دستگاه قضائی در برخورد با فساد، رانت خواری و مفسدین اقتصادی حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۲۹


ارسال