دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ,24 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر:
مذاکره با آمریکا حرام است/نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند نه ولی مردم
 
امام جمعه اهل تشیع گفت: مذاکره با آمریکا بدعهد و دروغگو حرام است و نمایندگان مجلس، وکیل مردم هستند نه ولی مردم.
به گزارش عصرهامون،به نقل از پهره،حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در ایرانشهر با اشاره به ۱۳محرم بیان کرد: روزی است که اجساد مطهره شهداء کربلا بعد از گذشت ۱۳روز و قرار گرفتن در زیر آفتاب سوزان زمین کربلا توسط مردی از طایفه بنی صدر دفن شدند.
وی گفت: اگر انسان حقیقت دنیا را بشناسد و به دنیا بی اعتنا شود زمینه ترک گناه نیز فراهم می شود امام سجاد (ع) در زمینه احوالات دنیا فرمودند چه بسیار افرادی که دل به دنیا خوش کردند و چپاول به دنیا زدند اما دیگر نتوانستند به پا خیزند و درد آن ها را دنیا مداوا کند.
وی با اشاره به یک شنبه ۲۶شهریور که مصادف با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر توسط صدام و روشن شدن جرقه های جنگ بین عراق و ایران شد افزود: در۳۱ شهریور ۱۳۵۹ رژیم بعثی عراق تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد.
وی در مورد طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس اذعان کرد: نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند نه ولی مردم. مردم باید از اتفاقاتی که در مجلس می افتد مطلع باشند و اصل بر شفافیت باشد.
ابطحی در ادامه تصریح کرد: اگر شفافیت در مجلس باشد دوران نمایندگان اجاره ای تمام می شود و مانند وزیر بی کفایت مسکن بعد از گذشت پنج سال از عمر مملکت، با افتخار نمی گویند که یک خانه هم برای مردم نساخته ایم.
ابطحی اضافه کرد: وقتی ولایت فقیه در مورد موضوعی مانند مذاکره نهی صریح دارد مسئولین هم باید بدانند که انجام مذاکره ممنوع است و اگر مسئولی هم به چنین کاری عمل کند بداند کار حرام انجام داده است.
امام جمعه اهل تشیع خاطر نشان کرد: در سیاست های خارجی مقام معظم رهبری فرمودند به سه نکته عزت، حکمت و مصلحت مردم توجه شود. در مذاکره و قرارداد برجام هیچ کدام از این مسائل مورد توجه قرار نگرفت.
وی در پایان بیان کرد: ایام دهه اول محرم سپری شد و کسانی که برای سیدالشهداء عزاداری کردند خداوند آن ها را مورد لطف و عنایت خود قرار دهد.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۳۱


ارسال