دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
ترستاک ترین شغل دنیا در زابل/درآمد میلیونی در میان مردگان
 
با یکی از سخت ترین و ترسناک ترین شغل های دنیا در شهرستان زابل آشنا شوید.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ کسب درآمد همواره به روش های مختلفی در طول تاریخ وجود داشته است که اکثرا با تغییر سبک زندگی از دشواری به درجه آسانی تبدیل شده است.
مشاغل گوناگونی امروزه به عنوان شغل سخت و طاقت فرسا معرفی می شوند که از سخت ترین آنها شاید بتوان به جوشکاری و یا معماری برج های سر به فلک کشده نام برد.
اما یکی از سخت ترین شغل هایی که می توان در زابل به آن اشاره کرد شغل فردی است که شب و روز برای او معنایی ندارد او ارتباط خود را با زندگان قطع کرده است و مرده ها همنشین او شده اند.
به او ملا می گویند ، حاجی هم لقب دیگری است که او را صدا می زنند ، حاجی را شب ها می توان در قبرستان شهرستان زابل پیدا کرد ، کتاب مقدس قران را همیشه همراه دارد .
او شب ها به قبرستانی می آید که هیچ فردی آن وقت شب در این محل حاضر نیست ، حاجی شغلی را انتخاب کرده است که هر فردی توانایی انجام آن را ندارد.
شب جمعه است و می گویند روح ها در این شب آزاد هستند ، در قبرستان حاجی با یک فانوس قدیمی و کتاب قرآنی به زیر بغل از این مزار به آن مزار می رود تا برای هر کدام سوره ای قرائت کند.
اما شغل اصلی او ختم قرآن شب تا صبح است ، باید بر سر میت تازه دفن شده بنشیند و قرآن را ختم کند.
او را فراخواندم و پای صحبت هایش نشستم ساعت حدود ۹ شب است و باید بر سر مزاری می رفت که غروب آن را دفن کرده بودند.
حاجی همانطور که از جعبه خودرو چادر صحرایی را بیرون می آورد گفت: تمام تجهیزات یک زندگی کامل را دارم و همینجا تا صبح قرآن می خوانم.او در خصوص دستمزدش به خبرنگار ما گفت: برای یک شب که قرآن را برای میت بخوانم ۴۰۰ هزار تومان دریافت می کنم.
وی افزود: برخی ها نیز برای سه شب یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای ۱۰ شب چهار میلیون تومان می دهند .
یک فانوس بر سر مزار می گذارد ، و لامپی که با باتری ماشین روشن شده است را در چادر نصب می کند .
وی گفت: بعد از اینکه شام را در همینجا خوردم تا صبح باید چای بنوشم تا خواب از چشمانم بپرد.
حاجی چند پتو ، پیکنیک و حتی بالش های مخصوصی برای خود داشت که هر کدام نشان از سال های تجربه و استفاده را داشتند.
در تاریکی هوای قبرستان بیشتر از اینها نمی شود ایستاد ، حاجی که حالش خوب بود و با مردگان همنشین ، انگار عالم دیگری سیر می کند ، آن جا را ترک کردم و اینکه چطور می توان از یک قبرستان میلیون ها تومان درآمد داشت فکر کردم.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۵۸


ارسال