دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ,1 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
شهدای گمنام شهر گلمورتی مرکز دلگان پس از ۶ سال تدفین همچنان فاقد یادمان و جایگاه مناسبی هستند.
به گزارش عصر هامون به نقل از صدای بلوچ، چهارم مهرماه سال ۱۳۹۲ مردم دلگان سیستان و بلوچستان پس از سال ها چشم انتظاری و درخواست، میزبان دو شهید گمنام در شهرستان خود بودند؛ در همان مراسم مشکی فرماندار وقت دلگان وعده ساخت یادمان مناسب برای مزار این شهدای عزیز را داد؛ اما با گذشت ۶ سال از آن تاریخ تاکنون برای شهدای گمنام مدفون در شهر گلمورتی بارگاه و یادمان مناسبی ساخته نشده است.

حمزه دهقان مدیرکل وقت حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان سال ۹۴ در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس گفته بود: ساخت یادمان برای شهدای گمنام شهر گلمورتی را فرمانداری شهرستان دلگان بر عهده گرفته است.

وی عنوان کرده بود: امورات تشییع و تدفین شهدای گمنام بر عهده حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است‌و امورات بعد از آن یعنی ساخت یادمان و جایگاه مناسب بر عهده فرمانداری و ادارات همان منطقه است.

تاکنون مسئولان شهرستان دلگان هر بار در برنامه های مناسبتی، وعده ساخت یادمان و جایگاه مناسب برای این لاله ها که مهمان این دیار هستند را داده اند اما تاکنون به این سخن و وعده خود جامه عمل نپوشانده اند.

مجتبی شجاعی فرماندار دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: ماموریت ساخت یادمان برای شهدای گمنام چگردک و گلمورتی به شهرداری های این دو شهر واگذار و برای آن تخصیص جداگانه ای صادر شده است.

وی افزود: ساخت یادمان برای شهدای گمنام شهر چگردک از مدتی قبل آغاز شده و در هفته های آینده ساخت جایگاه و یادمان برای شهدای گمنام شهر گلمورتی آغاز خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تا پایان امسال کار ساخت یادمان برای شهدای گمنام شهرهای چگردک و گلمورتی شهرستان دلگان به پایان خواهد رسید‌.

اکنون که کمتر از ۱۰ روز به ششمین سالگرد دفن شهدای گمنام در شهر گلمورتی مرکز دلگان مانده، امید است مسئولان نسبت به ساخت یادمان و جایگاهی مناسب برای این لاله های وطن اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۷۴
مرجع : صدای بلوچ


ارسال