دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ,1 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سخنگوی قوه قضائیه در گفتگو با رسانه ملی درباره این ادعای خبرآنلاین بیان کرده است: « نه خبرگزاری‌هایی که این خبر کذب را منتشر کرده اند و نه چهره‌هایی که این خبر را در فضای مجازی بازنشر داده‌اند، هیچکدام با مقامات قضایی درخصوص صحت و سقم این ادعا تماسی نداشته‌اند.»
به گزارش عصرهامون به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماجرای دروغین دختر آبی از جمله موارد جنجالی بود که با یک خبر رسمی از یک رسانه دارای مجوز کلید خورد. این رسانه با انتشار یک خبر دروغ متاسفانه سبب شد تا موج منفی علیه کشورمان به راه بیفتد. دامنه این موج که ضدانقلاب از آن بهره برداری و از آن سواری گرفت حتی به کشورهای خارجی هم کشید. 
اما این رسانه به جای کار حرفه ای و تکذیب خبر نه تنها از مواضع خود کوتاه نیامد و به جای تصحیح اشتباه خود از مردم عذرخواهی نکرد بلکه با نگارش نامه ای هم از رسانه ملی درخواست کرد که زمانی برای دفاع از این رسانه اختصاص دهد.
 
خبرآنلاین در بخشی از متن نامه خود به صداسیما آورده است که « در عین حال آنچه مورد استناد گزارش ۲۰:۳۰قرار گرفته اسکرین شات صفحه تلگرامی خبرآنلاین است که در آنجا هم  اولا خبرآنلاین اولین منبع خبر نبوده و ثانیا در همان متن هم گفته نشده که مرحومه به شش ماه حبس محکوم شده است. با این حال به توصیه مقامات قضایی، اصلاحی در متن خبر منتشره صورت گرفت تا رفع شائبه شود. آنان وقتی متوجه شدند خبرآنلاین اولین منبع خبری نبوده، نظرشان بر این بود که به جهت تلطیف فضا، همین نکته اشاره شده در خبر هم اصلاح شود که بلافاصله انجام شد.»
 
 
 این درحالی است که سخنگوی قوه قضائیه در گفتگو با رسانه ملی درباره این ادعای خبرآنلاین بیان کرده است: « نه خبرگزاری‌هایی که این خبر کذب را منتشر کرده اند و نه چهره‌هایی که این خبر را در فضای مجازی بازنشر داده‌اند، هیچکدام با مقامات قضایی درخصوص صحت و سقم این ادعا تماسی نداشته‌اند.»
 
 
«علی مطهری» نماینده اصلاح طلب تهران نیز در دو توئیت به ماجرای کذب دختر آبی اشاره کرده بود. توئیت اول مطهری به مسئله حبس 6 ماهه اشاره کرد که خود وی در توئیت دوم آنرا تکذیب کرد اما اشاره داشت که یک فرد دیگری به مرحومه خدایاری گفته است که حکم 6 ماه حبس برای او ثبت شده است که این موضوع هم از سوی قوه قضائیه تکذیب شد.
 
 
مطهری در توئیت دوم خود با اصرار بر سخنان خود نوشت: « درموضوع خانم سحر خدایاری می پذیریم که حکم دادگاه صادر نشده بوده،ولی این خبر قطعی است که درمراجعه سحر به دادگاه،شخص غیرمسئولی به او گفته به۶ماه حبس محکوم شده‌ای.اساساًچرا موضوعی به این کوچکی که با چند کلمه نصیحت قابل ختم بوده دادگاهی شده است.البته ما خودکشی را گناه بزرگی می دانیم.»
 
سخنگوی قوه قضائیه در باره این ادعا هم گفته است: « متاسفانه برخی از رسانه‌ها و افراد دارای مسئولیت‌های اجتماعی و سیاسی برخلاف واقع، ادعا کردند که این فرد دارای محکومیت قضایی بوده و این حکم محکومیت زمینه‌ساز اقدام مرحومه شده است. مطالب ادعایی درخصوص اینکه فرد دیگری به مرحومه گفته است که محکوم شده‌ای کذب محض است.»
 
علی مطهری هم مانند رسانه خبرآنلاین از صداوسیما خواسته است که تریبونی به وی اختصاص دهد تا از خود در آنتن زنده دفاع کند اما موضوع اینجاست که همه این ادعاها توسط قوه قضائیه پیش از قرائت دفاعیه مطهری و رسانه خبرآنلاین تکذیب شده است. بنابراین به نظر می رسد که هم این نماینده مجلس و هم خبرگزاری خبرآنلاین بایستی در مراکز قضائی به دفاع از خود بپردازند نه اینکه سخنان خود را دوباره در یک رسانه دیگر تکرار کنند. حرف هایی که باعث ایجاد موج منفی اجتماعی در کشورمان شده است و تبعات آن حتی به توهین به ارزشهای اسلامی توسط سلبریتی ها کشیده شده است.  
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۹۴


ارسال