دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
اعتیاد دروازه ای به سوی تباهی
 
اعتیاد بلای خانمان‌سوزی است که انسان‌ها زمانی که در دام این بلای خانمان‌سوز گرفتار می‌شوند، به سوی تباهی پیش می‌روند.
به گزارش عصرهامون،به نقل ازپهره،اعتیاد به معنای ساده یعنی خو گرفتن و عادت کردن به چیزی زیان بار که نه تنها سلامت روحی و جسمی فرد بلکه سلامت جامعه را به خطر می اندازد، آدمی را در بندِ خود اسیر و گرفتار می کند ، در روابط او با اطرافیان اختلال ایجاد کرده و به طور کلی فرد را از مسیر درست زندگی منحرف می کند.

ابراهیم نرماشیری در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد:اجرای طرح جمع اوری معتادین متجاهر و کارتن خواب هر سه ماه یکبار با درخواست اداره بهزیستی و دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و فرماندهی منطقه انتظامی و شهرداری شهرستان ایرانشهر انجام می گیرد.

وی افزود:تعداد افراد جمع اوری شده با توجه به ظرفیت مرکز، پنجاه نفر در هر سه ماه می باشد و این بیماران با ویزیت پزشک مرکزغربال شده و در مرکز پاکان مکران محمدان پذیرش و تحت درمان قرار می گیرند.

نرماشیری در پایان خاطرنشان کرد: این طرح برای جلوگیری از ازدیاد بیشتر معتادین کارتن خواب و برخورد صریح و جدی با خرده فروشان مواد مخدر و پیشگیری اعتیاد، از طریق برگزاری کلاس های آموزشی مهارتهای زندگی است که این امر نیز از وظایف ذاتی بهزیستی می باشد و این مهم میسر نمی شود مگر با ارائه راهکارهای پیشگیرانه چرا که هزینه های بسیار پایین تر و درصد موفقیت بیشتری را دربر دارد.

انتهای پیامم
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۷۹۵


ارسال