يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
آتشی که به جان هوا و خاک می افتد/ هدایت دودهای غلیظ سرطانزا به سمت زاهدان
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از سوزاندن زباله و ضایعات ناشی از قصابی در حاشیه شهر زاهدان، محدوده پشت پلیس راه خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: در پی گشت و کنترل مأمورین یگان حفاظت  محیط زیست استان در حاشیه شهر زاهدان، در منطقه پشت پلیس راه زاهدان محیط بانان شعله هایی از  آتش را در این منطقه مشاهده و به  محل مراجعه کردند.
 
پورمردان افزود: تعدادی از افراد سودجو به جای انتقال زباله ها و پسماندهای ناشی از قصابی حیوانات اهلی پسماندهای مذکور را در حاشیه شهر به آتش کشیده بودند که موجبات آلودگی هوا و خاک را فراهم کرده و سلامت شهروندان و سایر زیستمندان منطقه را مورد تهدید قرار داده بودند.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه خاطیان با استفاده از تاریکی شب و به محض اطلاع از حضور مامورین یگان حفاظت محیط زیست، متواری شدند و محیط بانان با مشاهده آتش اقدام به اطفاء حریق کردند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این عمل خلاف قانون بوده و موجب ایجاد دود غلیظ گسترده ای حاوی انواع عوامل سرطانزا می شود و با وزش باد در سطح شهر پراکنده می شود و سلامت مردم را مورد تهدید قرار می دهد اما  بیشتر مردم از خطرات سوزاندن زباله، پلاستیک، لاستیک و سایر پسماندها بی خبرند و حساسیتی نسبت به آن از خود نشان نمی دهند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۸۰۶


ارسال