شکوفایی استعدادهای ورزشی در مدارس/مدال آسیایی دستاورد تلاش دانش آموز سیستانی

25 شهريور 1398 ساعت 12:23

سینا بصیرانی دانش آموز سیستانی یکی از استعداد های ورزشی در شمال استان است که برای آینده آرزوهای بزرگی در سر دارد.


به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ سیستان همواره در طول تاریخ مهد استعداد های درخشان و همچنین افرادی بوده است که توانسته اند با تکیه بر توانایی خود افتخار آفرین برای سرزمین مادری خود باشند.
این منطقه همچنین در رشته های ورزشی نیز توانسته است در سال های اخیر استعداد های بزرگی به دنیای ورزش تقدیم کند که از مهمترین آنها می تواند به کبدی کاران زن و مرد ، کشتی امید آرمی و فوتسال اشاره کرد.
سینا بصیرانی دانش آموز مدرسه شهید رضا سرگزی اولین ورزشکار در رشته فوتسال است که به همراه تیم ملی توانست مدال طلای بازی های آسیایی را به گردن بیاویزد.
در همین خصوص سینا به خبرنگار اوشیدا گفت: در این مسیر آموزش و پرورش نقش مهمی برای اهدافم اجرا کرد که در نهایت در کشور تایلند موفق به کسب مقام اول شدیم.
وی افزود: انگیزه و تلاشی که در این مسابقات داشتم باعث شد تا در ترکیب نقش مهمی ایفا کنم .
وی ادامه داد: استقبال مدیران آموزش و پرورش در بعد از ورود به ایران برایم جالب بود و انگیزه دو چندانی برای ادامه فعالیت هایم ایجاد کرد.

علی اکبر بزی رئیس آموزش و پرورش شهرستان زابل نیز در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: دانش آموزان سیستانی استعداد های درخشانی دارند که اکثر آنها در مدارس شناسایی می شوند.
وی افزود: سینا یکی از استعداد های درخشان در سیستان است که پس از قهرمانی در آسیا برای پله های بعدی پیشرفت می جنگد.
بزی گفت: امید داریم تا سایر دانش آموزانی که استعداد این چنین را در خود دارند ، شناسایی شوند تا ورزش سیستان بتواند روزهای خوشی را تجربه کند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 115818

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/115818/شکوفایی-استعدادهای-ورزشی-مدارس-مدال-آسیایی-دستاورد-تلاش-دانش-آموز-سیستانی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/