يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
طغیان دوباره آسمان در جنوب شرق؛
سرعت وزش باد در زابل به 94 کیلومتر بر ساعت رسید/ کیفیت هوا در وضعیت ناسالم قرار گرفت
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز سرعت لحظه‌ای وزش باد در زابل به 94 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل شرایط کیفی هوا را ناسالم کرد.
محمود دیانتی در گفت‌وگو با عصرهامون، گفت: وزش این باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 7 هزار متر کاهش داد و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به مرز 300 واحد یعنی حدود 2 برابر حد مجاز رساند.

وی با بیان اینکه هم اکنون سرعت وزش باد در زابل 65 کیلومتر بر ساعت است، افزود: در زهک نیز وزش باد شدید شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به 8هزار متر کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: صبح امروز کمینه دمای هوای زاهدان به 12.8 درجه سلسیوس رسید و هفتمین مرکز استان خنک کشور شد.

دیانتی گفت: دیروز دمای زاهدان در گرم‌ترین لحظات به 32.2 درجه سلسیوس رسید که انتظار می‌رود امروز نیز دما در گرم‌ترین لحظات روز به همین مقدار برسد. همچنین انتظار می رود در برخی ساعات امروز وزش باد نیز در زاهدان روی دهد.

وی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از فردا بعدازظهر از سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان کاسته می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۸۱۹


ارسال