يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
واکنش چهره‌ها و کارشناسان سیاسی به ادعای کذب خبرآنلاین، برخی نمایندگان مجلس و سلبریتی‌ها در ماجرای دروغ دختر آبی؛
لزوم برخورد هیئت رئیسه مجلس با علی مطهری و پروانه سلحشوری/ دادستانی در خصوص دروغ‌پراکنی «خبر آنلاین» ورود پیدا کند
 
ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام "سحر خدایاری" در روزهای اخیر واکنش‌هایی از رسانه‌های ضدنظام خارج از مرز تا قلم به‌دستان اصلاح‌طلب و نمایندگان هم‌طیف‌شان را به دنبال داشت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از راه دانا؛ ماجرای خودسوزی و فوت دختری به نام "سحر خدایاری" در روزهای اخیر واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشت. از رسانه‎های ضدنظام خارج از مرز تا قلم به‎دستان اصلاح‌طلب و نمایندگان هم‌طیف‌شان. اما این واکنش‌ها با ادعاهایی کذب در رابطه با هویت جان‌باخته تا علت خودسوزی‌اش موجب شد موجی از اخبار ضدونقیض و به دور از واقعیت جامعه را ملتهب و از سویی موجب بهره‌برداری کشورهای حامی براندازی در ایران شود تا آنجا که پنج‎شنبه شب «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، کنفرانس خبری‌اش را همراه با تصاویری بزرگ از سحر خدایاری برگزار کرد تا مشخص شود ریشه حاشیه سازی ها در این خصوص از کجا آب می خورد.
در این میان نمایندگان مجلس ایران نسبت به دروغ‌سازی یک رسانه‌ داخلی، ادعای کذب برخی نمایندگان مجلس و همینطور چند سلبریتی واکنش نشان دادند که در ادامه می‌خوانید.
 
حبیب کوهی، کارشناس مسائل سیاسی:
نمایندگانی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزند باید محاکمه شوند/ سرپوش اصلاح طلبان بر عملکرد ضعیف خود با دامن زدن به شایعه دختر آبی/ شورای امنیت ملی و قوه قضائیه برخورد کند
حبیب کوهی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهارداشت: در انتظار برخورد شدید دستگاه قوه قضائیه با فراد شایعه ساز و معاند داخلی هستیم، نمایندگان مجلس بجای اینکه به چنین مسائلی پرداخت کنند اگر به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور ورود پیدا می کردند تمامی مشکلات اقتصادی ما امروز حل شده بود.
کوهی با اشاره به اینکه امروز چنین مسائلی در تمامی نقاط جهان و خاورمیانه اتفاق می افتد افزود: این موضوع یک موضوع عادی و خارج از این همه مسائلی بود که امروز در رسانه های معاند داخلی و خارجی به آن پرداخته شد، لذا این امر توسط رسانه های معاند خارجی در داخل داغ  شد و همراهی خائنین و معاندین داخلی ازجمله برخی نمایندگان، چهره های سیاسی، معاونین وزیر ارتباطات و دولت، چهره های سلبریتی که با دامن زدن به این موضوع و دروغ پراکنی دختر آبی موجب عوام فریبی و آبرو ریزی نظام شدند.
وی با بیان اینکه تعدادی از مسئولان کشوری و نمایندگان که در دامن زدن به این موضوع که خارج از حیطه کاری آنان بود شتاب زده عمل کردند و یا برخی دانسته و از روی عمد به این دروغ پراکنی ها و شایعه سازی ها دامن زدند موجب آبرو ریزی و ناراحتی ملت ایران شدند افزود: انتظار داریم از دستگاه قوه قضائیه که در این مدت کوتاهی که با ریاست علی وار آیت الله رئیسی مدبرانه اداره می شود به این موضوع هر چه سریعتر واکنش نشان داده و برخورد شدید انجام دهند.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر بسیاری از این سلبریتی ها مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که این ها نه ایمان دارند و نه بوی از مسلمانی برده اند که این چنین با دامن زدن به موضوعات و شایعه پراکنی موجب گمراهی مردم، عوام فریبی و جریحه دار کردن افکار عمومی کشور می شوند افزود: باید قانونی تصویب شود تا با چنین عواملی بصورت شدید و در یک زمان کوتاه برخورد ومقابله شود.
کوهی بیان کرد: بازیگران سلبریتی و بسیاری از چهره های سیاسی امروز می بینیم که در وسط ایام عزاداری های حسینی علاوه بر توهین به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و عزاداران حسینی موجب ناراحتی عاشقان و شیفتگان این حضرت و عزاداران حسینی می شوند به دروغ پراکنی و عوام فریبی ملت نیز می پردازند که باید برخورد شود.
 سرپوش و عوام فریبی اصلاح طلبان بر عملکرد ضعیف دولت با دامن زدن به شایعه دختر آبی
وی گفت: سرپوش و عوام فریبی اصلاح طلبان بر عملکرد ضعیف دولت با دامن زدن به چنین شایعاتی قابل تامل و انکار ناپذیر است و ما همیشه در زمانی که عملکرد ضعیف دولت را دیدیم که مردم از آن رضایت ندارند شاهد عوام فریبی و شایعه پراکنی برای سرپوش گذاشتن به عملکرد ضعیفشان بودیم.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه علی رغم مصاحبه پدر دختر آبی که در رسانه های داخلی لقب گرفت شنیدیم که فرمودند دخترشان مشکل روانی داشته و سابقه خودکشی و بارها شاهد ضربه زدن به خود نیز بوده است افزود: شتاب زدگی برخی چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس جای تاسف داشت و باید از مردم عذرخواهی و از طریق محاکم قانونی محاکمه شوند.
کوهی ادامه داد: مجلسی ها اعم از مطهری و سلحشور و سایر نمایندگانی که کمک حال رسانه های معاند خارجی و داخلی ازجمله خبرآنلاین شدند، باید ابتدا قبل از ورود به چنین مسائلی اول به وظایف خود در مجلس به خوبی عمل کنند تا مردم را از این بحران اقتصادی که با عملکرد ضعیف خودشان ایجاد کردند رسیدگی و حل کنند.
وی با اشاره به اینکه خود نیز طرفدار فوتبال هستم افزود: با ورود بانوان به ورزشگاه مخالف نیستم و با ورود آنان به این سبک و روش فعلی نیز موافق نیستم و قبل از تصویب قانون برای ورود بانوان به ورزشگاه باید ابتدا زمینه را با فرهنگ سازی و تامین زیر ساخت های ورزشگاه ها حضور بانوان در ورزشگاه ها را فراهم سازیم.
این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: با پرداختن به دورغ پراکنی علی مطهری، التهاب آفرینی پروانه سلحشوری و ماهیگیری معاونان آذری جهرمی لازم است هم دستگاه قضا وهم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هرچه سریعتر به این موضوع مهم ورود پیدا کنند.
کوهی با اشاره به دروغ پراکنی های علی مطهری تشریح کرد: وقتی آقای مطهری که طبیعتا به دلیل جایگاه نظراتش در فضای داخلی کشور و خارج از کشور شنیده می شود علیرغم تکذیب رسمی بازهم به دروغ و التهاب آفرینی خود به 6 ماه خبس را تکرار میکند یعنی بخشی از پازل ضد امنیتی کشور را تکمیل کرده است.
وی گفت: پروانه سلحشوری با مقایسه این خودسوزی و خودسوزی در یونان عملا باعث التهاب و شورش خیابانی می دهد یعنی عملا در نقش یک اپوزیسیون خارج نشین عمل کرده است و باید شورای عالی امنیت ملی هم دستگاه قضا و هم مجلس و روسا ورود و برخورد شدید کنند.
 
سجاد گلی، دبیر قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن استان اردبیل:
برخورد قانونی با سلبریتی‌های حاشیه ساز، مطالبه امروز جامعه است/ صنف سلبریتی ها راه اندازی شود
سجاد گلی دبیر قرارگاه مطالبه گری احمدی روشن استان اردبیل در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به ماجرای سلبریتی ها و دامن زدن برخی افراد سرشناس به مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: این تحرکات جای تأمل دارد که چرا اینگونه افراد به جای پرداختن به امور داخل در تخصص خود، با دخالت‌های بی‌جا و اظهار نظرهای بی‌مبنا آن هم بدون داشتن اطلاعات کافی ، زمینه های التهاب در جامعه را فراهم کرده و موجب سلب آرامش از اجتماع می شوند.
وی با بیان اینکه کار کارشناسی به این سادگی نیست که هر اتفاقی که می‌افتد هر کس اظهار نظر کند و خود را کارشناس خطاب کند، گفت: جنجال‌ها یکی بعد از دیگری به وجود می‌آیند و از بین می‌روند و این مسائل فقط به فضای تنش و اضطراب در جامعه دامن می‌زند و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.
دبیر قرارگاه مطالبه گری احمدی روشن اردبیل درباره تاثیرگذاری بازیگران در جامعه و مسؤولیت اجتماعی آن‌ها  نیز گفت: همه ما مسئول هستیم و فرد باید در دل خود انقدر احساس مسئولیت کند که درباره قضیه‌ای که صلاحیتی ندارد، صحبت نکند.
وی در ادامه سخنان خود به نقش سازنده سلبریتی ها در اجتماع نیز اشاره کرد و گفت: بازیگران و سلبریتی های ما می توانند با تبلیغ کالاهای ایرانی در حمایت از تولید ملی ایفای نقش کنند تا اینکه با اظهارنظرهای ناپخته به مشکلات دامن بزنند.
این فعال اجتماعی اردبیل در ادامه سخننا خود خواستار تشکیل صنف ویژه سلبریتی در کشور شد و گفت: با ضابطه مند شودن فعالیت افراد مشهور در فضای حقیق و مجازی در واقع بسیاری از حاشیه های ایجاد شده در اجتماع برچیده خواهد شد چراکه فرد در برابر فعالیت خود احساس مسئولیت کرده و جوابگوی اعمال خود خواهد شد.
گلی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار مجازات افراد پرحاشیه  و مسئله ساز برای نظام  و انقلاب شد و گفت: دادستانی کشور در این زمینه  بدون هیچ گونه ملاحظه سیاسی باید با رسانه هایی که قصد بر هم زدن امنیت ملی را دارند برخورد کند. رسانه هایی که از پول بیت المال تغذیه می‌کنند ولی بر علیه امنیت ملی مطالبی کذب را منتشر می‌کنند تا افکار عمومی را خدشه دار کند.
وی سابقه این معدود رسانه ها را متذکر شد و گفت: رسانه ای مانند خبرآنلاین که از بیت المال تغذیه می شود ولی مطالب نادرست  وشبه ناک را منتشر می کند باید تاوان اعمال خود را بدهد تا برای سایرین درس عبرتی شود که بدون سند و مدرک به جنجال افرینی دست نزنند.
دبیرقرارگاه مطالبه گری احمدی روشن اردبیل در ادامه سخنان خود به شبه پراکنی برخی شخصیت ها نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه شاهد هستیم برخی از نمایندگان فعلی مجلس علی‌رغم اینکه خبر حبس از سوی مراکز ذیصلاح تکذیب شده در میدان دشمنان انقلاب اسلامی گام می‌گذارند و با تکرار حرف های بی اساس باعث التهاب در جامعه می شوند و دشمنان خارجی نیز  از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند.
گلی خواستار اقدام سریع و قاطع و انقلابی قوه قضائیه در این خصوص شد و گفت: در شرایط فعلی باید جلوی رسانه‌های التهاب آفرین و افرادی را که سعی دارند با انتشار مطالب بی‌پایه و اساس در جامعه ایجاد مسئله کنند تا دشمنان خارجی موج سواری کنند گرفته شود.
 
محسن علایی، جامعه‌شناس اردبیلی:
قضاوت شتابزده از افراد دارای مسئولیت مدنی و حقوقی پذیرفته نیست/ برخی با شایعه‌پراکنی بر پیکره اعتماد اجتماعی ضربه می‌زنند/ سرشناس بودن، مجور اظهارنظر در همه حوزه‌ها نیست
محسن علایی جامعه شناس و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اردبیل در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، به موضوع دختر آبی اشاره کرد و گفت: اصل خبر خودسوزی یک شهروند ایرانی صرفنظر از علت بروز حادثه و نیز هیاهوی زائد رسانه ای که برخی ها بر آن دامن می زنند ،بسیار ناراحت کننده است، چراکه لحظه ای تامل در گستره بازتاب این خبر، چند نکته جامعه شناختی را در اذهان متبادر می کند که لازم است جهت تنویر افکار عمومی از یک سو و و ایجاد تنبه در افکار کسانی که به این ماجرای تاسف بار، نگاهی تک بعدی دارند، یادآور شده و اشتباه چندین باره آنها را در جامعه با فریاد رسا متذکر شد.
وی با بیان اینکه اظهار نظر و قضاوت شتابزده در خصوص هر موضوعی بویژه مسائلی از این دست که نیاز به رسیدگی قضایی  و تحقیق و پژوهش دارد، از افراد دارای مسئولیت های مدنی و حقوقی به هیچ وجه پذیرفته نیست.
این استاد دانشگاه  با بیان اینکه خیلی از افراد به این عمل ناپسند اقدام می کنند، گفت: ضروری است که اصحاب قلم، افراد مشهور در حوزه هنر، سینما، سیاست، فرهنگ و غیره به حرمت همان جامعه ای که آنها را بر تارک موقعیت های ممتاز اجتماعی نشانده اند، به هنگام نوشتن قلم راست داشته و یا سخنی را بر زبان جاری کنند که بر استحکام شیرازه آن جامعه منجر گردد.
علایی گفت: از کسانی که داعیه نخبگی و فرهیختگی را دنبال می کنند انتظار می رود، آنها  افکار عمومی را از نخبگان جامعه دانسته و بر آن عامل باشند.
وی با بیان اینکه اعتماد اجتماعی یکی از ابعاد سرمایه اجتماعی است، گفت: برخی از فضاهای نخبگانی عام و خاص با خلط واقعیت و با شایعه پراکنی بر پیکره اعتماد اجتماعی ضربه مهلکی را وارد می کنند،
این جامعه شناس اردبیلی مقتضیات زندگی در جامعه امروزی را یادآور شد و گفت:  این یک اصل مدنی و مقتضای زندگی در جامعه امروزی است که باید اعتماد اجتماعی را در همه سطوح به ویژه اعتماد به نهادهای اجتماعی جا افتاده ای همچون دستگاه قضا تقویت کرد.
وی در ادامه سخنان خود از همه مردم به خصوص افرادی که دارای مسئولیت های اجتماعی هستند خواست از اظهار نظرهای مبهم، دو پهلو، تشنج آفرین و پیشی گرفتن از رسیدگی های حقوقی و قضایی هرگونه پرونده ای اجتناب کرده و بدون تحقیق و پژوهش کافی و اطمینان کامل از واقعیت در فضاهای حقیق و مجازی در هر موضوعی اظهار نظر نکنند.
علایی در پایان سخنان خود خطاب به سرشناسان و افراد مشهور نیز گفت:. سرشناس بودن در یک حوزه ای مثل هنر، سینما، ورزش و یا سیاست و نظایر آن به آنها این مجوز را نمی دهد که در هر حوزه‌ای اظهار فضل نموده و نظری را باری به هر جهت منتشر کنند بدون آنکه از عمق و محتوایی ارزشمند از حیث تخصص و تعهد برخوردار باشد.
وی گفت: افرادی که در فضای مجازی در خصوص هر گونه موضوعی و مساله ای اظهار نظر می کنند ضروری است ابتدا بر جوانب آن موضوع احاطه لازم داشته و شرط وتوی متعهدانه بودن اظهار نظرها را هم مد نظر قرار دهند در غیر این صورت به قول مانوئل کستلز متخصص حوزه ارتباطات، مطالب مطرح شده به جز مشتی از اطلاعات زائد ارزش دیگری نخواهد داشت.
 
منصور حقیقت‌پور، مشاور رئیس مجلس:
برخی سیاسیون دچار اختلال روانی‌اند/قوه قضائیه با سلبریتی‌ها و نمایندگانی که دروغ‌پراکنی می‌کنند برخورد کند
منصور حقیقت پور در گفتگو خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: اتفاقی برای دختری به علت اختلال روانی اتفاق می افتد ؛اما  ما انتظار داریم جامعه ژورنالیستی و سیاسی ما دچار اختلال روحی و روانی نشوند و عاقلانه به هر موضوعی رجوع کنند.
وی افزود:برخی از سیاسیون سابق بر این نیز سخنان نادرستی زده اند مثل آقای مطهری که به دروغ  در نطق خود در مجلس گفت که ایران به ارامنه در جنگ قره باغ کمک کرده است  که متاسفانه هیچ کس با این فرد برخورد نکرد.
مشاور رئیس مجلس گفت:امروز نیز برای جامعه ما افرادی سیاسی  که دچار اختلال روانی اند زمانی که مردم ایران در اوج عزا سالار شهیدان هستند چنین مسائلی را به دورغ مطرح می کنند.
وی تاکید کرد: ما از ورزشکاران نیز انتظار داریم همچون تختی در جامعه قدم بردارند نه مثل کسانی که تازه به دوران و مال دوست رفتار کنند.
وی افزود:قوه قضائیه با سلبریتی ها ،ژورنالیست ها و با آن خانم و آقای نماینده ای که در رابطه با دختر آبی دروغ پراکنی کرده اند باید برخورد شدید کند تا هچمون دورغ ندا آقا سطان جامعه را دچار تشویش نکنند.
حقیقت پور گفت:در حالی که پدر آن مرحومه واقیعت ها را بازگو می کند اما برخی به دروغ حقیقت ها پنهان می کنند و خوراک برای دشمنان و رسانه ها معاند درست می کنند.
وی ابراز داشت :این ماجرا ثابت کرد که عده ای بی خود نام خود را سیاسی گذاشته اند؛ فرد سیاسی باید بصیرت داشته باشد و این را مطمئن باشید رئیس قلم بدستان که بنگاه دورغ پراکنی برای خود ساخته اند حتما مزدور رژیم غاصب صهیونیستی و منافقین هستند شک نکنید.
مشاور رئیس مجلس گفت:مردم عزیر ایران هوشیار باشند که امروز تنها سلاح مبارزه با جنگ نرم دشمن که عده ای نان به نرخ روز خور نیز با آنها همراه شده اند بصیرت است.
 
کبری خزعلی، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی:
بدترین مشکل کشور این است که قانون‌گذاران ما قانون‌شکن شده‌اند
کبری خزعلی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: قوانین حجاب و عفاف که مجموعه‌ای است در رابطه با همه دستگاه‌ها از جمله وزارت ورزش و جوانان مصوب سال 1384 است و از سال 1385 برای اجرا ابلاغ شده است و در آن مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها توسط خود دستگاه‌های محترم دولتی تهیه شده بود.
وی افزود: بر اساس راهبردهای سیاست‌های عفاف و حجاب که شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ کرده بود و قرار بود هر دستگاهی وظایف خودش را پیشنهاد بدهد و بعد برود شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود، سال 84 تصویب شده است که در مورد ورزش و ورود زنان به ورزشگاه‌هایی که مخصوص آقایان است و برعکس، ممنوعیتش را خود وزارت ورزش پیشنهاد کرده و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و از سال 85 ابلاغ شده است.
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ورود نزار ذاکا به ایران، اظهار داشت: نزار ذاکا از کاخ سفید مأموریت داشت که خودش نیز به آن اعتراف کرد؛ در واقع آمریکا برای براندازی طرح‌هایی دارد که مهترین آن‌ها پروژه هایی در فضای فرهنگی و دینی و حوزه ی زنان است و به قول خودشان دنبال این هستند که زنان را مقابل نظام قرار بدهند.
خزعلی اضافه کرد: آن‌ها قید کرده‌اند که حتما در مقابله با حجاب، به اصطلاح از آزادی یواشکی شروع کنید تا براندازی حجاب و بعد ورود زنان به ورزشگاه را قید کرده‌اند و دیگر قوانین اسلام را مورد توجه قرار داده‌اند، که هر روز ما یکی از قوانین را می‌بینیم که دارند بازی می‌کنند.
وی ادامه داد: هر روز یک نفر متصدی می‌شود یک بازی را راه بیندازد و الان این بحثی که مطرح شده است، می‌بینیم از یک بیماری عصبی یک دختر و در حالی که خانواده او غرق در آزردگی و ناراحتی هستند، سوءاستفاده کردند و با یک شایعه که سایت خبرآنلاین تهیه کرد و پشت سرش هم نماینده‌ها آمدند، اینچنین فضایی ایجاد کردند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: البته همواره به همین شکل بازی را آغاز می‌کنند و به موج‌سازی می‌پردازند، به عنوان مثال در بحث موسوم به کودک همسری، که آن هم مأموریتی است که مربوط به بند 5 سند 2030 است و بر اساس آن باید سن ازدواج را حتما بالا ببرند؛ آنجا هم، هر بار که خواستند بحث را مطرح کنند قبلش یک موج رسانه‌ای شروع کردند و شروع به موج‌سازی می‌کنند و تلاش می‌کنند تا با فضاسازی بتوانند قانون را عوض کنند.
خزعلی تأکید کرد: این در حالی است که ما معتقدیم قانونی که مصوب شده محترم است و تا زمانی که در مجلس و آن چیزی که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است در این شورا بازنگری نشود، باید قانون را رعایت کرد و احترام گذاشت و اجرا کرد.
وی تصریح کرد: بدترین مشکل ما این است که قانون‌گذاران ما قانون‌شکن شده‌اند، یعنی آن‌هایی که باید خودشان قانون را تدوین کنند و بر صحت اجرای آن را نظارت کنند، خودشان قانون‌شکنی را دامن می‌زنند.
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید قوه قضائیه وارد شود و با این مسئله برخورد کند، عنوان کرد: بحمدلله می‌بینیم که مدتی است قوه قضائیه با قدرت و دقت در اینگونه مسائل وارد شده است، البته مسائل مالی و اقتصادی مطرح شده و خیلی از مسائلی که بعضی از این مسئدولین نمی‌خواهند مطرح شود، دارد مطرح می‌شود و حال می‌خواهند موج‌هایی درست کنند تا آن را هم بپوشانند.
خزعلی خاطرنشان کرد: ما از قوه قضائیه می‌خواهیم هم با مفاسد اقتصادی که از بزرگترین مشکلات مردم است مقتدرانه برخورد کند و هم با حاشیه‌سازی و جنجال‌آفرینی‌هایی که صورت می‌گیرد برخورد کند و با بازی‌های اقتصادی و بازی‌های فرهنگی مقابله کنند و مهم تر از آن عملکرد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مسائل اینچنینی است که حتما می بایست در مقابل تنش آفرینی و حتی ایجاد مخاطرات امنیتی برخی نمایندگان مجلس ورود کند که حتی در این مسئله شورای محترم نگهبان نیز می تواند نقش آفرینی داشته باشد و با این اقدامات برخورد لازم را انجام دهند.
اگر نمایندگان مجلس صادقانه می‌خواهند دنبال مشکلات مردم باشند و به مأموریت و وظیفه‌شان -که به قرآن قسم خورده‌اند که به آن عمل می‌کنند-، عمل کنند اولین مسئله نیازها و مشکلات اقتصادی مردم است که یک گامی برایش بردارند تا بتوانند برای پایان دوره‌شان پرونده‌ای قابل قبولی داشته باشند چرا که در انتخابات بعدی مردم طبق کارنامه و عملکردها رأی خواهند داد.
 
حجت‌الاسلام علی رسولی، کارشناس مسائل سیاسی:
مدعی‌العموم باید علیه پروانه سلحشوری و علی مطهری طرح دعوی کند/ صبا کمالی اعتقادات دینی مردم را زیر سوال برد/ ماهیگیری اصلاح طلبان از آب گل آلودِ دختر آبی و ندا آقاسلطان
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مسائلی چون دختر آبی، آسیب پذیری فضای سیاسی ایران را نشان می دهد زیرا با کوچکترین حادثه ای این حجم از تنش را شاهد هستیم، به خبرنگار تیتریک، گفت: متاسفانه تا زمانی که یک موضوع شفاف سازی نشده است حجمی از دروغ فضای سیاسی جامعه را در بر می گیرد. 
حجت الاسلام علی رسولی افزود: استارت ابتدایی دختر آبی را رسانه های همگام با خارج زدند و برخی آقایان این موضوع را نشخوار کردند تا جایی که باشگاه رم، فیفا و ... عکس العمل نشان دادند  و حضور زنان در ورزشگاه را مطرح کردند در حالی که اصل این موضوع منتفی است. 
 
وی با اشاره به اینکه موضوعی به نام دختر آبی وجود ندارد و شخص دیگری به دلایل خاصی خودسوزی کرده است، اظهار داشت: فضای التهاب آمیز سیاسی ایران متاسفانه فضایی است که افرادی مانند مطهری با اظهار نظر های عجولانه و بدون تحقیق آن را بسترسازی می کنند. 
 
حجت الاسلام رسولی تصریح کرد: دختر آبی همچون ندا آقا سلطان در فتنه 88 فضای سیاسی را آلوده کرد و عده ای از این آب گل آلود ماهی گرفتند، اظهارات افرادی مانند پروانه سلحشوری و علی مطهری تشویش اذهان عمومی است و البته صرفا اظهار نظر قابل پیگیری نیست، مگر اینکه شاکی وجود داشته باشد یا مدعی العموم این موضوع را پیگیری و به قوه قضائیه ارجاع دهد. 
 
وی پست های صبا کمالی در فضای مجازی را اهانت به باور واقعی، اعتقادات و زیر سوال بردن امامت دانست و گفت: این سلبریتی در حالی دختر آبی را مظلوم تر از امام حسین (ع) می داند که خودکشی حرام است و در واقع جایگاه اهل بیت (ع) را زیر سوال برده است. 
 
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اظهار نظرهای پروانه سلحشوری برای تشویق مردم به شورش های خیابانی قابل تعقیب قضایی است، افزود: البته قوه قضائیه جناج مخالف اصلاح طلبان تلقی می شود و اگر اقدامی شود به معنای تخریب رقیب در آستانه انتخابات تلقی می شود زیرا شخص اول قوه قضائیه از اصولگرایان است. 
 
وی در خاتمه اظهار داشت: مدعی العمومی باید علیه پروانه سلحشوری طرح دعوی و شکایت کند و البته به نظر می رسد این اقدام انجام شود زیرا اظهارات این نماینده مجلس یه سناریویی از مخالفت های علنی در برابر نظام تبدیل شده است.  
 
 
اله‌یار آذیش، کارشناس مسائل سیاسی:
تزریق التهاب برخی نمایندگان افراطی مجلس در ماجرای سحر خدایاری/ دستگاه قضایی برخورد قاطع کند
به گزارش ایلام بیدار، "اله یار آذیش"، مدرس دانشگاه های ایلام و کارشناس مسائل سیاسی در خصوص حواشی دختر آبی اظهار کرد: قطعا افراد و رسانه هایی که نسبت به انتشار این خبر کذب و دامن زدن به آن دخیل بودند در مسیر تغذیه رسانه های دشمن قدم نهادند و با این اقدام امنیت و آرامش داخلی کشور را مورد هجمه قرار دادند.
وی اضافه کرد: متاسفانه رسانه هایی که با نشر اکاذیب و تحلیل های نادرست، فضای عمومی جامعه را دچار تنش کرده و در پازل دشمن فعالیت می کنند باید با ساز و کارهای قانونی جلو فعالیت آنها گرفته شود.
آذیش تصریح کرد: انتظار ما این است که قوه قضائیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جد به این موضوع ورود کنند و نسبت به اقدامات نمایندگانی که با اظهار نظرهای غیرمسئولانه و خارج از چارچوب خود باعث دامن زدن به این موضوع و تهیه خوراک برای رسانه های بیگانه شدند، برخورد قانونی صورت گیرد.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: نمایندگان تندرو و افراطی مجلس با ورود به این قضیه عملا پالس التهاب و شورش خیابانی را به جامعه تزریق کردند و همچون یک اپوزیسیون خارج نشین پازل ضد امنیتی که بر علیه کشور به راه افتاد را تکمیل کردند از این رو لازم است هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به این مسئله ورود پیدا کند.
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه این گرا دادن ها به دشمن در شرایطی است که امروز جمهوری اسلامی در خط مقدم مقابله بادشمنان قرار دارد، افزود: در شرایط کنونی که مجامع بین المللی مخصوصا آمریکا و انگلیس و اسرائیل منتظر سندی برای سوء استفاده کردن بر علیه ایران هستند  نمایندگان و مسئولان کشوری باید تمام هم و غم خود را معطوف به رفع مشکلات و تلاش برای خدمت به مردم نمایند نه با شایعه پراکنی و ملتهب نمودن اوضاع مردم را وارد حاشیه نمایند.
 
 حیدری منور، استاد دانشگاه:
انتشار اخبار خلاف واقع که بازخورد جهانی داشته باشد، اقدام علیه امنیت ملی است
گروه اجتماعی آناج؛ یکی از رسانه‌های داخلی در خبر اولیه خود درباره دختر آبی اشتباه بزرگی را انجام داده و خوراک لازم برای سوءاستفاده رسانه‌های معاند را فراهم کرد. این سایت نزدیک به دولت که مدعی شده بود سحر خدایاری به 6 ماه حبس محکوم شده و به همین دلیل خودسوزی کرده است پس از آنکه ثابت شد اصلا دادگاه حکمی در این‌باره صادر نکرده این بخش از خبر را حذف کرد اما بدون توضیح و عذرخواهی از مخاطبان! این درحالی است که این خبر کذب موجب التهاب‌آفرینی در افکار عمومی و سوءاستفاده گسترده علیه نظام شده است. ناگفته نماند تعیین تکلیف اقدام خلاف امنیت ملی سال گذشته این رسانه اصلاح‌طلب در ماجرای شایعه‌پراکنی علیه زوار عراقی مشهد، کماکان مطالبه دیگر افکار عمومی است.
دکتر حیدری منور استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به موضوع خودسوزی یک نفر و استفاده ضد انقلاب از این مسئله علیه نظام و کشور اظهار داشت: برای بهتر پرداختن به این مسئله ابتدا باید صورت مسئله به خوبی بیان شود تا از هرگونه سو استفاده جلوگیری شود.
وی گفت: برفرض اینکه یک نفر به هر دلیلی خودسوزی کرده و مرگ خود را رقم زده است باید پرسید: آیا از نظر حقوقی و عرفی قابل انتساب به دستگاه یا فردی است یا به علت برخی مسائل دیگر اقدام به این کار کرده است. آیا به طور ناحق محکوم شده و یا حکم قضایی علیه آن فرد در کار نبوده است؟ منطق حقوقی بیانگر این است.
حیدری تصریح کرد: اگر رسانه‌ای ندانسته اقدام به نشر اکاذیب نماید و این اقدام باعث ورود خسارت مادی یا معنوی به هر شخص حقیقی یا حقوقی شود مسئولیت مدنی دارد. اگر همان شخص از روی قصد و غرض اقدام به انتشار اخباری کند که خلاف واقع باشد عمل وی تحت عنوان نشر اکاذیب قابل تعقیب است، لیکن همان عمل با سوء نیت و قصد برهم زدن امنیت اجتماعی و عمومی صورت گرفته باشد عمل ارتکابی جرم علیه امنیت محسوب شده و مدعی العموم رأسا می تواند به مسئله ورود کند.
وی ادامه داد: اگر رسانه‌ای به این مسائل خلاف واقع دامن بزند، افراد و رسانه‌های معاند می‌توانند با سو استفاده از فضای موجود امنیت روانی جامعه را مورد هجمه قرار دهند. به نوعی خوراک رسانه های خارجی بعضا از داخل کشور تهیه می شود. اگر جرمی اتفاق افتاده و بار اجتماعی و جنبه عمومی داشته باشد دادستانی می‌تواند در اجرای وظایف قانونی خود حداقل برای روشن شدن قضیه اعلام جرم کند و در این خصوص نیازی به شکایت شاکی خصوصی در مراجع قضایی نیست.
روح‌الله دهقان‌نژاد فعال رسانه‌ای استان با اشاره به موضوع دختر آبی به خبرنگار آناج گفت: از سال 96 به بعد برخی حرکات رسانه ای در کشور انجام شد که قابل اغماض بود، در مقابل نیز برخی اقداماتی به وقوع پیوست که نمی‌شود از کنار آن‌ها به راحتی عبور کرد.
وی گفت: سرعت، صحت و دقت، 3 اصل رسانه‌ای هستند که باید در انتشار اخبار لحاظ شوند ولی گاهی دیده می‌شود که دقت و صحت فدای سرعت شده‌اند. برخی رسانه‌هایی که با انقلاب زاویه دارند این موضوعات سطحی را وارد فضای رسانه‌ای کرده سپس به صورت نمادین عذرخواهی می‌کنند ولی در واقع، ادامه این خط خبری و انتساب القابی مانند دختر آبی  را رسانه‌های معاندی مانند بی بی سی و سایر شبکه‌های ضدانقلاب پیگیری می کنند.
 
دهقان‌نژاد، فعال رسانه: 
«دختر آبی» خط آتش جدید دشمن است
مسئول سابق بسیج رسانه استان یادآور شد: از سال 96 خط آتش دشمن به سمت فضای رسانه‌ای کشیده شده است، حتی بازیگری که اقدام به هتاکی می‌کند را حمایت کرده و به وی پیامی ارسال می‌کنند که این خط خبری را تغییر ندهد.
دهقان‌نژاد تصریح کرد: اینکه حضور زنان در ورزشگاه‌ها قانونی است یا نه، در اختیار قوه مجریه است ولی میدان مانور تبلیغاتی را به وجود آورده اند که سایر دستگاه‌ها مانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌شوند. تبلیغات رسانه‌ای را در جهت تضعیف انقلاب به کار گرفته‌اند. امسال هم که سال 98 است و رهبر انقلاب هم در سال قبل هشدار داده بودند که دشمن در سال آینده دست به تحرکات خاصی خواهد شد.
وی بیان داشت: خط رسانه‌ای دشمن با کمک گرفتن از سلبریتی‌ها در جهت حمله به دستگاه‌های حاکمیتی در جهت تضعیف ارکان نظام است. به عنوان فعال رسانه‌ای برای من قابل قبول نیست که انتشار خبر دختر آبی یک خبر عادی باشد. دختر آبی خط آتش جدید دشمن است. چه فرقی بین میترا استاد و سحر خدایاری است در حالی که برخی رسانه‌های داخلی در موضوع قتل همسر شهردار سابق تهران سکوت کرده بودند ولی در قضیه سحر خدایاری با کمک سلبریتی‌ها میدانداری می کنند.
 
مهدی مزگی‌نژاد، کارشناس مسائل سیاسی:
مطابق قانون با دروغ‌پراکنی برخورد شود/ مطهری و سلحشوری برای مطرح‌شدن مانور می‌دهند
مهدی مزگی‌نژاد کارشناس مسائل سیاسی، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون ماجرای دروغ دختر آبی که رسانه خبر آنلاین به آن ضریب داد، اظهار کرد: ما از اول انقلاب اسلامی تاکنون مورد هجمه‌های بسیار زیاد دشمن قرار گرفته‌ایم؛ این افراد چه داخلی و چه خارجی باشند وابستگی خود را به غرب در بسیاری از جاها نشان داده‌اند.
 
وی افزود: دشمنان ما دنبال این هستند که از یک حادثه کوچک در کشور ما جریان بسازند و در واقع روی این جریان موج‌سواری کنند. 
 
کارشناس مسائل سیاسی به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: در جریان فتنه 88 خانم آقاسلطان را مطرح کردند و مسائل مختلفی را به بار آوردند تا برخوردی را با نظام جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون‌های حقوق‌بشر خود داشته باشند و مسئله دختر آبی نیز یک موضوع عادی بود و این دختر خانم با یک انگیزه‌ای دست به این عمل زد و بعضی‌ها به دنبال این هستند که یک صحنه گردانی کنند و در این صحنه گردانی بتوانند از این آب گل آلود ماهی بگیرند.
 
مزگی‌نژاد با اشاره به این‌که بعضی از رسانه‌ها تعمد ندارند و به عنوان یک خبر هیجانی منتشر می‌کنند و بعد هم که مورد تذکر قرار می‌گیرند آن موضوع را کنار می‌گذارند و ادامه نمی‌دهند، تصریح کرد: اما برخی از رسانه‌ها متاسفانه علی‌رغم اخطارهایی که دریافت می‌کنند متاسفانه راه خودشان را می روند و قوه قضائیه باید مطابق قانون بدون هیچ‌گونه گذشت و ترحم، وظیفه قانونی خود در قبال این‌گونه شایعه پراکنی‌ها انجام دهند و هر کسی که در این مسیر قدم می‌گذارد را به سزای اعمالش برسانند و این موضوع را به طور علنی مطرح کنند تا مردم متوجه شوند که در کشور قانون مجازات اسلامی است و اگر بخواهند از خطوط قرمز نظام عبور کنند با آن‌ها برخورد خواهد شد لذا وظیفه قوه قضائیه در این موضوع روشن است و امیدواریم برابر قانون با این مجموعه‌ها برخورد شود.
 
وی به مصاحبه پدر سحر خدایاری اشاره کرد و افزود: پدر سحر خدایاری تمام مواردی که دشمنان در تریبون‌های مختلف خود مطرح کرده بودند را رد و پایبندی خود را به نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد و همه آن حرف‌ها را تکذیب کرد.
 
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: یک سری افراد در داخل کشور هستند که می‌خواهند خود را نشان دهند و در جامعه معرفی شوند یا کمبود شناسایی در جامعه دارند که از این فضاها برای مطرح کردن خود استفاده می‌کنند.
 
مزگی‌نژاد تصریح کرد: آقای مطهری، خانم سلحشوری یا کسانی که در رأس هستند برای این‌که در جامعه مطرح شوند روی این مسائل مانور می‌دهند و می خواهند یک فضای گل‌آلودی را ایجاد کردند. 
 
وی افزود: خانم سلحشوری این موضوع را با جوانی که خودش را در تونس آتش زد و موجب بیداری اسلامی شد مقایسه کرد و این حاکی از این است که این خانم یا انقلاب اسلامی را نشناخته است یا اگر شناخته منافعی دارد و می خواهد از این موضوع منافع خود را تامین کند در حالی که ما از این نوع مسائل در کشور داشتیم و بدانید آن‌ها به نتیجه‌ای نمی‌رسند و فقط خود را خسته می‌کنند و بی‌آبرویی در پایان کار برای آن‌ها باقی می‌ماند.
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: وظیفه مسئولان نسبت به برخورد با این افراد سلب نمی‌شود و متاسفانه قانونی هم است که نمایندگان مجلس مصونیت دارند که پشت تریبون مسائلی را مطرح کنند.
 
مزگی‌نژاد با اشاره به این‌که امروز موسسه الزهرایی مطرح می‌کند که به جامعه امید دهید و جامعه به آینده انقلاب اسلامی امیدوار باشد، تصریح کرد: اما افرادی که به این مسائل دامن می‌زنند کسانی هستند که درون آن‌ها دیدگاهی است که باید از این مسائل و اتفاقات سوءاستفاده کنند و جا دارد قوه قضائیه یا آئین‌نامه داخلی مجلس با این افراد برخورد کند و حداقل یک تذکر کتبی را به آن‌ها بدهند که بدانند هر حرفی را هر جایی نمی‌شود مطرح کرد.
 
وی افزود: دشمن از صحبت ‌این افراد سوءاستفاده و پازل تهاجم خود را علیه انقلاب اسلامی تکمیل می‌کند و بالاخره دشمن، دشمن است و منتظر یک بهانه‌ای است و در این بهانه شاید به یک کارکردها برسد و بهره‌برداری خودش از این موضوع انجام دهد.
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: در کشور آمریکا روزانه با اسلحه آدم می‌کشند و همچنین در کشور فرانسه گزارشات مختلفی اعم از آزار زنان، ضرب و شتم و تجاوز جنسی به آن‌ها در این کشورهایی که مدعی حقوق‌بشر هستند انجام می‌شود و خودشان از این اوضاع شاکی هستند و می‌ببینیم هیچ رسانه‌ای به این موضوعات واکنش نشان نمی‌دهد و معلوم می‌شود این کشورها فلش تهاجم خود را به سمت انقلاب اسلامی گرفته‌اند چراکه انقلاب اسلامی روشنگری را در جهان ایجاد کرده و منافع آن‌ها را در جهان به خطر انداخته و طبیعی است این موضع را بگیرند.
 
مزگی‌نژاد تصریح کرد: این حادثه اتفاق افتاده و رسانه‌های ما باید سعی کنند به این ماجراها دامن نزنند چراکه قیامت باید جواب این دروغ‌پراکنی‌ها و شایعات و بحران‌آفرینی‌ها را بدهند.
 
وی افزود: ما شهدای بسیاری را دادیم تا انقلاب اسلامی به اهداف خود برسد و اگر در مسیر رسیدن به اهداف اشکالی ایجاد شود یقه رسانه‌های دروغ‌پرداز گیر است و اگر در حال حاضر به گونه‌ای از زیر قانون فرار کنند در روز قیامت باید جوابگو باشند.
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: بنا بر وظیفه امر به معروفی خود از رسانه‌ها تقاضا دارم دست از صحنه‌سازی و بحران آفرینی علیه انقلاب اسلامی بردارند چراکه خودشان را خسته می‌کنند و به نتیجه نمی‌رسند، انقلاب اسلامی مسیر خود را ادامه می‌دهد و ثابت شده هر کس در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده منزوی شده و هر کس همراه انقلاب بوده است توانسته کارکرد و ماموریت خودش را انجام دهد.
 
 
 
سیدسعید حسینی، کارشناس مسائل سیاسی:
نمایندگان با خبر دروغ دختر آبی موجب ایجاد تشنج در جامعه شدند/باید از این افراد سئوال شود که چرا به این راحتی امنیت نظام را نشانه گرفتند؟
سیدسعید حسینی امروز در گفت و گو با خبرنگارموج رسا; با اشاره به انتشار خبری در مورد دختر آبی از سوی خبرآنلاین،اظهار داشت: باید با اینگونه اخباری که یک سمت آن امنیت ملی را نشانه می گیرد با شدت و حدت از سوی قوه قضائیه و مسئولان عالی امنیتی برخورد شود.
وی با بیان اینکه برخی نمایندگان خانم و آقا با این خبر دروغ و کذب موجب ایجاد تشنج در جامعه شدند،افزود: با وجود اینکه دروغ بودن این موضوع مشخص شد اما این افراد متاسفانه از ساحت مردم عذرخواهی نکردند.
این کارشناس سیاسی بیان داشت: باید با اینگونه اقدامات برخورد جدی شود چرا که موضوعیت آن حیثت ملی و نظام را در بر گرفته و موجب سوء استفاده معاندین و دشمنان انقلاب اسلامی می شود.
حسینی خاطرنشان کرد: گاهی اقدامات مشابهی در کشور اتفاق می افتد که بدون ارائه مستندات خبری پر رنگ می شود که امنیت ملی را نشانه می گیرد اما برخورد مناسبی با آن انجام نمی شود.
وی با بیان اینکه چنین اقداماتی موجب سوء استفاده دشمنان می شود، افزود: مردم هم از این موضوع ناراحت هستند و انتظار دارند مسئولان امنیت ملی و مسئولان قوه قضائیه به جد و علنی با این موضوعات برخورد کنند.
این کارشناس سیاسی بیان داشت: باید از این افراد سئوال شود که چرا به این راحتی امنیت نظام را نشانه گرفته و بهانه ای به دست دشمنان و مغرضان می دهند.
حسینی یادآور شد: این افراد باید در مقابل مردم و حزب الله و متدین جهان پاسخگو باشند.
 
سلطانعلی میر ، کارشناسان سیاسی:
 
نمایندگان مجلس آتش بیار معرکه در موضوعات پیش پا افتاده/ قوه قضاییه با سایت خبرآنلاین و سلبریتی ها برخورد قاطع داشته باشد
 
سلطانعلی میر در گفت و گو با خبرنگار شستون در خصوص دامن زدن به موضوع معمولی و ایجاد التهاب در جامعه جای پیگیری و پیگرد قانونی دارد، بیان کرد: مشاهده کردیم که پدر سحر خدایار گفت این موضوع چه ربطی به نمایندگان مجلس دارد.

وی افزود:  از رسانه های خارجی و ضد معاند گله ای وجود ندارد اما چرا افرادی مانند نمایندگان مجلس که دارای جایگاه حقوقی و سیاسی در جامعه هستند، با موضوعات پیش پا افتاده به التهابات دامن زده و آتش بیار معرکه می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی از نمایندگان آب در آسیاب دشمن می ریزند، خاطر نشن کرد: کاری که نمایندگان مجلس در این موضوع انجام دادند بدتر از کار رسانه های ضد انقلاب و خارجی بود، جرم دو نماینده مجلس در این موضوع بیشتر است.

میر اضافه کرد:  نماینده مجلس که در این نظام ارتزاق می کند، باید مدافع منافع ملی و حقوق مردم باشد، اگر در این مورد با نمایندگانی که در جامعه ایجاد التهاب کردند، برخورد نشود موارد دیگر به وجود خواهد آمد.

وی تصریح کرد: علی مطهری در موارد دیگر همچون قتل میترا استاد اتهاماتی را وارد کرد اما با وی برخورد نشد و این بار اول مطهری نیست که در جامعه التهاب آفرینی می کند و نباید به صرف اینکه فرزند شهید مطهری هست هر گونه که دلش می خواهد عمل کند و هر حرفی را بر زبان بیاورد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:  قوه قضائیه و دادستان به عنوان مدعی العموم باید وارد این موضوع شوند و با نمایندگانی که باعث التهاب آفرینس در جامعه شدند، برخورد کند.

میر خاطر نشان کرد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان و مجلس نیز نباید سکوت کند و بیانیه صادر کند چرا که سکوت به معنای موافقت همراهی با رویکرد علی مطهری است.
 
رضا خادمی، کارشناس سیاسی:
نقشه هیاهوی اخیر در اتاق فکر دشمن طراحی شد
 رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: از چند روز قبل که خبری کذب توسط یکی از کانال ها و سایت هاب وابسته به اصلاح طلبان منتشر شد، در فضای مجازی انواع هجمه ها علیه نظام اسلامی آغاز شد.
 
این کارشناس سیاسی ادامه داد: در حالی خبرآنلاین مدعی شده بود که سحر خدایاری پس از حکم ۶ ماه زندان به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه، خودکشی کرده است که چنین حکمی برای این دختر صادر نشده بود.
 
وی اضافه کرد: با اعتراض کاربران فضای مجازی، خبرآنلاین بدون هیچگونه توضیحی، در اقدامی غیر حرفه ای و غیراخلاقی خبر را ویرایش و متن را به شیوه ای دیگر تغییر داده است.
 
این کارشناس سیاسی تصریح کرد: از طرفی دیگر برخی از چهره های سیاسی، سلبریتی ها و ورزشکاران بدون تحقیق خبر دروغ دختر آبی را منتشر کردند.
 
خادمی گفت: خبرآنلاین یک سال قبل با انتشار خبری در خصوص مردان عراقی که آن هم مشخص شد خبری کذب و غیر واقعی است، جنجال آفرینی کرده است.
 
خادمی افزود: مشخص است که نقشه این جنجال‌آفرینی و هیاهو در اتاق فکر دشمن طراحی و برای اجرا به داخل کشور ارسال می شود که متاسفانه بازیگران داخلی آن چهره های معروفی هستند‌.
 
وی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید با سایت خبرآنلاین و همچنین سلبریتی ها و تمام کسانی که در جنجال آفرینی اخیر در فضای مجازی نقش داشته، برخورد کند.
 
غلامرضا صفرپور، تحلیلگر سیاسی:
یک جریان خاص در قدرت به‌جای پاسخ‌گویی ناکارآمدی خود در حال بازی نقش اپوزیسیون است/ این نوع دوقطبی و شانتاژبازی‌ها در صورت عدم اقدام به‌موقع قوه قضائیه تا انتخابات اسفند ادامه دارد
غلامرضا صفرپور در گفتگو با شیرازه به تحلیل مسائل و ماجرای پیش‌آمده از فوت سحر خدایاری بر اثر خودکشی پرداخت و بیان کرد: متاسفانه یک جریان خاص که در قدرت است و نتوانسته به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند، به‌جای پاسخ‌گویی ناکارآمدی خود در قوای مجریه و مقننه، در حال بازی نقش اپوزیسیون نظام است و برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم سعی دارد با حاشیه‌سازی و فرافکنی، افکار لمونی را دست‌کاری کرده تا ضعف مدیریتی و عملکردی خود را بپوشاند.
وی با بیان باید افکار عمومی از مسوولین و نمایندگان مجلس بپرسند که چه افداماتی انجام داده‌اید که بنا به گفته خانواده مرحومه خدایاری، وی با داشتن دو مدرک دانشگاهی زبان و کامپیوتر در این کشور شغلی برایش وجود نداشته باشد و له وضعیت افسردگی برسد؛ ولی دختر وزیر و همسر خانم نماینده (پروانه سلحشوری) گه انروز صدایش بلند است، با رانت از بیت‌المال ایتفاده کنند و هیچ کزیر و وکیلی صدایش درنیاید.
این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: اگر با این دست سلبریتی‌ها و آقازاده‌ها و ویژه‌خوارها برخورد جدی صورت می‌گرفت اینها این‌قدر پای خود را از گلیمشان درازتر نمی‌کردند.
به گفته صفرپور، اگر آن به اصطلاح حامی مالی دختر خیابان انقلاب (چهارشنبه‌ سفید) مورد مواخذه قرار می‌گرفت کار به اینجا نمی‌رسید.
وی ادامه داد: اگر در جریان قتل میترا استاد که همین سلبریتی‌ها و برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب به این خانم اتهام پرستو، مهدورالدم و ... می‌زدند و حقوق زن را تنها لقلقه زبان قرار دادند آنها را به دادگاه فرا می‌خواندند، لااقل برای افکار عمومی روشن می‌شد که این جریان فقط از مفاهیمی مانند حقوق بشر و آزادی و.... با شانتاژبازی و جوسازی تنها زمانی استفاده می‌کنند که در راستای منافع جتاحی آنها باشد.
این تحلیگر سیاسی گفت: مرحوم خدایاری نه تنها دختر به اصطلاح آبی نبوده و دختر آبی واقعی خانم احتشامی بوده که خودش اعلام کرده که دختر آبی هست و الان آزاد است و حتی دادگاهی نشده است.
صفرپور اضافه کرد: خانم خدایاری برخوردی با نیروی انتظامی داشته و می‌بایست دادگاهی می‌شده انا بنابر اعترافات خانواده حالات روانی خوبی نداشته و از قبل سابقه خودکشی داشته است.
این فعال سیاسی تصریح کرد: قوه قضاییه باید با هرشخصیتی اعم از نماینده مجلس یا هر مقام دیگری که با فضاسازی و حاشیه‌پردازی آن‌هم دروغ باعث التهاب فضای جامعه می‌شود، برخورد کند و آنوفرد را به پای میز محاکمه بکشاند و نقل جریانات دیگر به این سادکی از این قضیه عبور نکند.
صفرپور گفت: به نظر می‌رسد این جوسازی جریان خاص با بهره‌مندی سیاسی از جریان خودسوزی این خانم (که بنا به گفته سلحشوری به خودسوزی تونس که منجر به بیداری اسلامی شد) بوده و به دنبال آشوب در جامعه بود که با شکایت به موقع پدر این مرحومه، دادستان باید به‌عنوان مدعی‌العموم وارد قضیه شده و پشت پرده این جریان فرصت‌طلب را به افکار عمومی معرفی کند.
این استاد دانشگاه تاکید داشت: قطعا اگر این اقدام انجام نگیرد، از این دست‌ موضوعات که باعث جوسازی، حاشیه‌سازی، موج‌سواری کاذب و ایجاد فضای دوقطبی تا انتخابات اسفندماه ادامه می‌یابد.
صفرپور تصریح کرد: امروزه با اقدامات قوه قضائیه اعتماد مردم به نظام اسلامی بیش از پیش شده و نباید اجازه داد این اقدامات ارزنده با این نوع جوسازی‌هایی که متاسفانه رئیس‌جمهور با نقل "با بگیر ببند کاری درست نمی‌شود" کلید آن را زده است، زیر سوال رود.
 
جعفر طاهری، فعال سیاسی:
برخی سلبریتی‌های معلوم‌الحال و سیاسیون عامدانه یا غیرآگاهانه آتش‌بیار معرکه دشمنان شده‌اند/ با جنجال‌سازی موسوم به دختر آبی به دنبال مظلوم‌نمایی هستند
جعفر طاهری در گفتگو با شیرازه با تحلیل موج‌سواری ‌از فوت سحر خدایاری گفت: سلبریتی‌های معلوم‌الحال و برخی سیاسیون از جمله تعدادی از نمایندگان مجلس که باید به عنوان بوق‌چی‌های دشمنان نظام از آنها یاد کرد، با جنجال‌سازی عامدانه یا غیرآگاهانه، آتش بیار معرکه دشمنان شدند و در میدان طراحی شده آنها بازی کردند و بسیار جای تاسف دارد که برخی از این افراد در سطوح بالای نظام مسئولیت دارند.
وی با ابراز تاسف افزود: برخی نمایندگان مجلس نظیر مطهری و سلحشوری و ... که انتخابات را در پیش دیدند نیز در بوق حمایت از حقوق زنان به بهانه خودسوزی و مرگ سحر خدایاری دختر آبی دمیدند تا شاید آبی برای انتخابات داغ کنند.
به اذعان این فعال سیاسی شیراز، یقینا آنها خائنان و وطن فروشانی هستند که برای انحراف افکار عمومی از مطالباتشان دست به هر اقدامی میزنند تا پازل دشمنان انقلاب را کامل کنند.
طاهری خاطرنشان کرد: جای تامل دارد که جریان سیاسی حامی جنجال‌سازی موسوم به دختر آبی، برخورد سیاسی و دوگانه با جان افراد انجام می‌دهند و برای ضدیت و تقابل با نظام از همه ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی خود استفاده می‌کند و سعی در مظلوم‌نمایی دارند.
به گفته وی، در برخورد با قضیه قتل میترا استاد و برخورد سیاسی با آن نشان دادند که به هیچ‌وجه برای جان و حقوق مردم احترامی قائل نیستند مگر آنکه منافع سیاسی آنها تامین شود.
این فعال سیاسی بیان داشت: انتظار است که دستگاه قضایی قاطعانه با این افراد برخورد کند و همچنین رسانه‌ها و دلسوزان کشور نیز موظفند خیانت این افراد را برملا کنند و افکار عمومی را نسبت به پشت پرده‌های توئیت‌ها و استوری‌ها و اشک تمساح‌های این جماعت، هوشیار سازند.
 
مرتضی امیری‌نژاد، کارشناس مسائل سیاسی:
دستگاه قضائی با دروغ‌پردازان ماجرای دختر آبی برخورد کند/ برخی نمایندگان و چهره‌های سیاسی به‌ عنوان پیاده‌نظام دشمن عمل می‌کنند
مرتضی امیری نژاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، درباره شایعه سازی برخی چهره‌های سیاسی در ماجرای دختر آبی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در جلسه هیئت دولت به یک موضوع کلیدی اشاره کردند که دولت به حاشیه‌ها نپردازد؛ به طور واضح جریان اصلاحات و یا جریان دولت برخلاف این رهنمودها حرکت می‌کنند.
وی افزود: به جای اینکه دولت به موضع اصلی جامعه که بحث اقتصادی و معیشت مردم است،بپردازد نیز دقیقا درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و آن را پررنگ می‌کند که فضای جامعه را به التهاب می‌کشاند.
کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: برخی چهره‌ها هیچ تخصصی در مسائل سیاسی و فرهنگی ندارند اما به عنوان پیاده نظام دشمن اقدامات خاصی را انجام می‌دهند و اهداف آن‌ها در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ است.
این مدرس دانشگاه بیان کرد: هدف این جریان به حاشیه کشاندن مسائل اصلی و پررنگ کردن مسائل فرعی است و به تعبیری در میدان دشمن قدم برمی‌دارند و خائنان به ملت هستند درحالی که خودشان هم بر این موضوع واقف‌اند.
هدف دشمن اجرای سند ۲۰۳۰ است
امیری نژاد ابراز کرد: با وجود اینکه حقیقت توسط پدر دختری که خودسوزی کرده بود، بیان شد اما عده‌ای همچنان در جهت آب به آسیاب دشمن ریختن، حرکت کردند.
وی با اشاره به حاشیه سازی برخی نمایندگان مجلس در فضای مجازی تصریح کرد: از مجلسی که اکنون داریم هیچ انتظاری نیست چراکه افرادی در آن راه پیدا کردند که در این مدت چهارساله عملکرد قابل قبولی نداشته است.
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی دشمن به راحتی موج سواری می‌کند لذا قوه قضائیه باید فضای مجازی را که افسارگسیخته و بی بند و بار شده، مدیریت کند.
مدرس دانشگاه بیان کرد: قوه قضائیه باید مقابل این موج سواری‌ها بایستد و برخورد جدی با افرادی که با افکار عمومی بازی می‌کنند، داشته باشد چراکه پشت پرده دروغ‌هایی مانند دختر آبی توطئه و فتنه‌هایی خوابیده است.
امیری نژاد عنوان کرد: قوه قضائیه باید با اقتدار با سودجویانی که از آب گل آلود ماهی می‌گیرند و درصدد اجرایی کردن سند۲۰۳۰ در راستای ناهنجاری‌های اجتماعی هستند، برخورد کند که دیگر شاهد موضوعاتی از این دست نباشیم.
 
سیدمرتضی حسینی، نماینده سابق استان قزوین در مجلس:
"خبرآنلاین" با حمایت نزدیکان دولت به دروغ‌پردازی مشغول است/ "دختر آبی" سناریویی برای تضعیف عملکرد آقای رئیسی بود/ نمایندگانی چون مطهری و سلحشوری آب به آسیاب دشمن می‌ریزند
حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره ماجرای دختر آبی اظهار کرد: تمام افرادی که دنبال مسائلی هستند که نقطه ضعفی برای نظام ایجاد کنند سعی در اجرای یک شعبه از فکر و اندیشه غرب زدگی خود هستند که سند 2030نمونه‌ای از آن است و در آن در ظاهر با آن مخالفند، اما در عمل دو جست‌وجوی عملیاتی کردن فکر و اندیشه خود هستند.
وی درباره پرونده "دختر آبی" که این روزها به سوژه داغ سطوح مختلف جامعه تبدیل شده است، ابراز کرد: قوه قضائیه و آقای رئیسی موفقیت‌هایی را به دست آورده، از این رو افرادی هستند که به دنبال نقطه ضعفی برای این قوه هستند تا ادعا کنند که حتی در زمان ریاست رئیسی نیز اتفاقاتی از قبیل دختر آبی رخ می‌دهد.
نماینده سابق قزوین، آبیک و البرز در مجلس ادامه داد: درواقع این اقدام برای از بین بردن اثرات خوب فعالیت‌های آقای رئیسی و از بین بردن امید ایجاد شده در مردم است و با دقت در آن می‌توان دریافت که پخش خبر این خودسوزی سناریویی تنظیم شده بوده است.
وی بیان کرد: خانم خدایاری برای گرفتن تلفن همراه خود مراجعه کرده بود و نه دریافت حکم و بررسی وضعیت خود، همچنین در آن موقعیت بنزین از کجا تهیه شده و چرا کسی موفق به خاموش کردن وی نشده؟ بنابراین مشخص است که این موضوع سناریویی تعیین شده درراستای جوسازی عظیم رسانه‌ای علیه قوه قضائیه و از بین بردن ثمره خوب این واحد و امید مردم بوده است.
خبر آنلاین احساس قدرت کرده و هراسی از تنبیه‌شدن ندارد
این کارشناس سیاسی عنوان کرد: برای بهتر عمل کردن از افراد تاثیرگذاری همچون مطهری و هنرمندان استفاده می‌شود که البته بیشتر هنرنمایی آن‌ها برای غرب زده‌هاست، در همین زمان در یک شهر تعداد زیادی از زنان در صف آب می‌ایستند اما حتی یک نفر از این هنرمندان و افراد به این نپرداختند که چرا زنان ایران باید در صف آب باشند اما برای خودسوزی این چنین فریادشان بلند می‌شود.
وی با بیان اینکه نمایندگانی چون مطهری و سلحشوری آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، اذعان کرد: به فضل الهی تیر این افراد به سنگ خورد و نتوانستند به خواسته خود که تضعیف قوه قصائیه و عملکرد آقای رئیسی بود، دست پیدا کنند.
حسینی با اشاره به نوع برخورد هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: نظارت بر رفتار نمایندگان در حد نصیحت است و آنان اقدام خاصی انجام نمی‌دهند و برخورد قانونی در حیطه اختیارات آنان نیست، ولی می‌توانند برای برخورد افراد را به قوه قضائیه ارجاع دهند.
وی ادامه داد: از آنجایی که آقای لاریجانی در رأس امور قرار دارد هیئت نظارت افراد را برای برخورد و بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع نمی‌دهند، البته قوه قضائیه می‌تواند با در دست داشتن مدارک برخورد لازم را داشته باشد که مجلس در این همیاری نمی‌کند.
نماینده سابق مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: در برخورد با مطبوعات هیئت منصفه وجود دارد دو نماینده از مجلس و مطبوعات در آن حضور دارند، اما از آنجایی که خبر آنلاین وابسته به نزدیکان دولت است و علی لاریجانی حامی آنهاست، احساس قدرت می‌کند و می‌دانند که با آن برخورد نمی‌شود از این رو چالش ایجاد کرده و همین موضوع خوراک خوبی برای دشمنان فراهم می‌کند.
وی در پایان گفت: خنثی سازی چالش‌هایی که ایجاد می‌شود ماه‌ها طول می‌کشد و ما این موضوع را در قضیه حضور زائران عراقی در شهر مشهد شاهد بودیم که یکی از رسانه‌های تفرقه افکن همین خبر آنلاین بود.
 
حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:
قوه قضائیه با ستون پنجم دشمن در داخل کشور برخورد جدی کند/ طرح برخی مسائل در فضای مجازی نشانه هراس از مبارزه با فساد است
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به انتشار خبر کذب محکوم شدن«سحر خدایاری» توسط برخی از نمایندگان گفت: یکی از اقدامات فعلی دشمن حاشیه سازی در مسائل کشور، ایجاد فضای دو قطبی در جامعه و منحرف کردن افکار عمومی مردم از مسائل اصلی، فرعی است.
وی ادامه داد: ایجاد دو قطبی هایی مانند تعارض بین مسلمانان و بی قیدهای نسبت به اسلام، طرفداران حجاب با مخالفین این امر و طرفداران و مخالفین حضور بانوان در ورزشگاه جزو استراتژی دشمن است.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: دشمن برای آنکه این استراتژی تحقق پیدا کند با برنامه ریزی دقیق، حساب شده و از قبل طراحی شده به دنبال سوژه هایی است تا بتواند تسلطی در این خصوص در فضای مجازی کشور ایجاد کند تا مسئولین و نخبگان سیاسی ما را تحت تأثیر و واکنش قرار دهد و از آنها برای تکمیل پازل خود استفاده کند.
ترقی ابراز کرد: در چنین شرایطی کسانی که مسئولیتی در کشور دارند و یا تربیونی در اختیاردارند و حرف هایشان در جامعه نفوذ دارد باید توجه داشته باشند که واکنش نشان دادن به هرخبری که صدق و کذب آن مشخص نیست؛ نه تنها نشانه ضعف سیاسی و فقدان بصیرت در فرد است؛ بلکه نشانه ساده اندیشی او در مسائل جاری جامعه است که به راحتی فریب نقشه های دشمن را می خورند.
وی با بیان اینکه افرادی که این نوع واکنش ها را نشان می دهند از دو حالت خارج نیستند، اظهار کرد: آنان یا فریب توطئه و نقشه دشمن را خورده اند و یا خودشان با دشمن همکاری می کنند به این معنا که آنان ستون پنجم دشمن در کشور برای طرح این نوع موضوعات حاشیه ای در داخل و تشویش افکار عمومی جامعه هستند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه تشویش افکار ممکن است علیه دستگاه قضائی باشد، افزود: با توجه به اینکه مبارزه با فساد توسط دستگاه قضائی امروزه شدت گرفته است، طرح مسائل و موضوعاتی می تواند حرکت به سمت فساد زدایی را در کشور تحت تأثیر قرار دهد و این مسئله نشان می دهد آنهایی که از روند مبارزه با فساد می ترسند دست به چنین اقداماتی می زنند تا جلوی حرکت دستگاه قضائی را در این رابطه بگیرند.
ترقی با اشاره به اینکه این افراد یا عامل و ستون پنجم دشمن هستند و یا فریب خورده اند، تصریح کرد: چنانچه این افراد فریب خورده هستند صلاحیت سیاسی در کشور برای اظهار نظر ندارند چرا که به راحتی تحت تأثیر قرار می گیرند و منفعل می شوند و حرفی می زنند که دشمن استفاده می کند و در پازل دشمن قرار می گیرند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: چنانچه آنان وابسته به دشمن و ستون پنجم هستند باید شناسایی شوند و دستگاه های قضائی و امنیتی با آنها برخورد کنند؛ همان گونه که با افرادی که برای مسیح علینژاد فیلم ارسال می کردند برخورد شد؛ با افرادی که عاملیت دشمن را در داخل کشور انجام می دهند و بستر ساز تحقق افکار و اندیشه دشمن هستند باید برخورد جدی قضائی شود.
 
محمد کرمی راد، نماینده ادوار مجلس:
برخی سیاسیون مساله‌دار دچار توهم شده‌اند /لزوم برخورد قاطع قوه قضاییه با علی مطهری
محمد کرمی راد در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص انتشار اکاذیب در ماجرای دروغ دختر آبی اظهار داشت: برخی دستگاه ها، خبرگزاری ها، گروه ها و شبکه ها که اقدام به انتشار اخبار کذب کردند پس از روشن شدن ماجرا اعتبار خود را زیر سوال بردند.
وی افزود: دیری نخواهد پایید که دست‌های پنهان پشت چنین حرکت‌هایی برای مردم رو شود که نباید به این سادگی فریب اخبار جعلی را بخورند.
این کارشناس مسائل سیاسی در مورد اظهارنظرهای سیاسیونی چون علی مطهری هم گفت: این آقایان در سناریوهای رقم خورده توسط دشمنان دچار فتنه زدگی شدند.
کرمی راد تصریح کرد: آدم های تقریبا سیاسی مساله دار با ذهنیت هایی که از پیش دارند دچار توهم و فتنه شده اند.
وی خاطرنشان کرد: این حرکتهایی که از پیش طراحی شده نشان می دهد که عده ای سیاسی بر خرمن آتش جریان فتنه می دمند و این جنگ روانی را در سطح جامعه بیشتر و جو را ملتهب می کند.
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنگوی قوه قضاییه آخرین نظر را درباره مرگ سحر خدایاری بیان کرد، افزود: بنابراین قوه قضاییه با افرادی چون علی مطهری و هر فرد دیگری که بخواهد خارج ازآنچه در واقعیت رخ داده و به منظور ایجاد ذهنیت هایی برای دیگران پافشاری کنند باید به طور قاطع برخورد کند.
کرمی راد بیان داشت: برخورد قاطع قوه قضاییه باعث می شود یک بار برای همیشه چنین مسائلی حل شود تا کسی جرات نکند جو جامعه را متشنج کند و به مسائلی از این دست که بیشتر ضد انقلاب به آن دامن بپردازد.
 
یعقوب زراعت‌کیش، کارشناس مسائل سیاسی:
اظهارات مطهری و سلحشوری خلاف مصالح ملی بود/قوه قضائیه برخورد قاطعی باید داشته باشد
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  در مورد اظهار نظر بعضی از شخصیت ها ازجمله نمایندگان مجلس وسلبریتی ها در ماجرای خود سوزی سحر خدا یاری معروف به دختر آبی گفت: در این ماجرا عده ای کاسبی کردند، رسانه های معاند فارسی زبان و بعضی از افراد سیاسی داخلی سعی کردند استفاده ای نامشروع از این ماجرا داشته باشند.
یعقوب زراعت‌کیش بیان کرد: قطعا افرادی که به نوعی با بی بصیرتی در موارد اینچنینی  با دشمن همراهی می کنندباید جوابگوی اقدامات خود باشند.
وی افزود:  اقدام آقای مطهری و خانم سلحشوری خلاف مصالح ملی بوده و وقتی نمایندگان مجلس واکنشی چه در فضای واقعی یا مجازی علیه امنیت ملی داشته باشند قطعا باید هیات نظارت بر نمایندگان وارد عمل شود.
زراعت کیش ادامه داد: وقتی واکنش علیه امنیت ملی این چنین واضح باشد بین نمایندگان و افراد عادی تفاوتی نیست و لازم است قوه قضائیه نیز برخورد لازم و قاطع را داشته باشد به خصوص این که اظهارات این افراد کذب باشد و به نوعی در زمین دشمن بازی کرده باشند.
وی در پایان تاکید کرد: به غیر از نمایندگان باید با رسانه های خاطی و سلبریتی هایی که با اخبار کذب به دنبال کاسبی برای ازدیاد فالوور در فضای مجازی هستند نیز باید برخورد قضایی لازم صورت بپذیرد.
 
سیدعلی طاهری، نماینده سابق مجلس:
برخی مسئولین نمی خواهند بی قانونی فضای مجازی سامان یابد/ هیئت نظارت برنمایندگان عملا بی خاصیت است/ دستگاه قضا قاطع در قضیه دروغ دختر آبی ورود کند
به گزارش گلستان ما؛ حجت الاسلام سیدعلی طاهری امروز در خصوص حواشی پیرامون  دروغ دختر آبی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که چندین سال است، بوجود آمده، افسارگسیختگی فضای مجازی است و باید قانون جامع و مانعی داشته باشیم که متاسفانه نداریم و آسیب های فراوانی از این ناحیه به مردم و نظام وارد شده است.
دروغ دختر آبی، قوه قضایه را هدف قرار داده و ورود برخی مایندگان و چهره های مشهور قابل تامل است
وی افزود: در قضیه دروغ دختر آبی نیز قوه قضایه را هدف قرار دادند که یک شبکه مشخص و تابلو دار این کار را انجام داده و به نظر می رسد همصدایی برخی نمایندگان، مسئولان و چهره های مشهور قابل تامل است.
نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انگار برخی از مسئولین نمیخواهند فضای مجازی کنترل شده و در حقیقت سامان بگیرد، تصریح کرد : زیرا همین سو استفاده ها به نفع خودشان است، دیدیم که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته با استفاده از فضای مجازی، توانستند با دروغ های خودشان پیروز شوند .
وی ادامه داد: چنانچه جلوی افسارگسیختگی فضای مجازی گرفته نشود به کل جامعه  آسیب می زند ، به نظر می آید این بعنوان یک هشدار جدی است، امروز برای قوه قضایه، فردا ممکن است برای خود دولت مطرح شود.
طاهری با اشاره به موج سواری برخی نمایندگان مجلس از جمله علی مطهری و فاطمه سلحشوزی بیان کرد: آقای مطهری در مجلس در کمیسیون فرهنگی بودندو بدون شک علاقه مندند که یک ساز و کار قانونی به این فضا بدهند تا ما شاهد دروغ پردازی ازسوی آنها علیه نظام وسپس عذرخواهی آنها نباشیم.
لزوم برخود قاطعانه دستگاه قضا تا عذر خواهی رسمی و رسیدگی قضایی خاطیان
وی اذعان کرد: متاسفانه هیئت نظارت برنمایندگان خاصیت زیادی ندارد و چنانچه تصمیمی گرفته شود با لابی های فروانی که در چینش آنها از سوی لابی قدرتمند در مجلس می شود عملا بی فایده است لذا باید دستگاه قضا به طور جد ورود پیدا کند و تا عذر خواهی رسمی و رسیدگی قضایی قاطعاته عمل کند.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص ورود سلبریتی ها در این موضوع هم بیان کرد: در این حوزه ورود وزارت ارشاد هم ضروری به نظر می رسد و  اگر قانون ضعیف است باید به مجلس  لایحه بدهد  اما متاسفانه تصمیم جدی در دولتمردان مشاهده نمی شود این درحالی است که این قبیل شایعه پراکنی و دروغ پردازی ازسوی افراد مشهور هنری و ورزشی جوی بدی را در جامعه ایجاد می کند و باعث سوء استفاده دشمن می شود.
 
امیرعلی حیدرامیری، تحلیل‌گر مسائل سیاسی:
برخی سیاسیون به دنبال تحریک احساسات بانوان هستند/دروغ دختر آبی توسط اتاق فکر خارجی مدیریت می‌شود
امیرعلی حیدرامیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به اظهارات نادرست برخی سلبریتی های بی سواد در رابطه با جریان موسوم به دختر آبی اظهار داشت: متأسفانه یک بعد اصلی کار سلبریتی های بی سواد مقابله با ارزش ها و هنجارهای جامعه، عادی جلوه دادن و القای تفکرات غربی فرورفته در اذهان خود به اجتماع است.
وی افزود: رفتار این افراد در زمینه های گوناگون همچون مباحث اعتقادی و سیاسی با هنجارهای جامعه ما در تضاد است به طوری که در توهین به ائمه اطهار(ع)، مقدسات و ارزش های جامعه ید طولایی داشته و این قبیل رفتارها در کارنامه سیاهشان ثبت است.
تئوریسین و تحلیل گر سیاسی غرب آسیا بااشاره به شهادت طلبه همدانی بعد از انتشارتوییت یک سلبریتی نادان تصریح کرد: این افراد بعد از بروز اتفاقی درجامعه با توییت زدن، سنگ پرانی ها و ایجاد تنش به دنبال اجرای ماموریت دودستگی و نفاق در جامعه هستند.
وی خاطرنشان کرد: قضیه سحرخدایاری داستان ندا آقاسلطان و پروژه کشته سازی فتنه ۸۸ را به عنوان یکی ازترفندهای انقلاب های رنگی غرب در ذهن ها متبادرمی کند؛ برخی سیاسیون درآستانه انتخابات در صدد هستند، تخلفات بیشمار افراد در اختلاس، احتکار، دزدی و رانت خواری و همچنین پرونده محاکمه خانم نعمت زاده را به حاشیه برده و ازآب گل آلود دخترآبی ماهی بگیرند.
امیری با اشاره به سکوت برخی طیف های به اصطلاح مدافع حقوق زنان در برابر قتل میترا استاد گفت: سیاسیونی که امروز با دروغ دختر آبی به دنبال تحریک احساسات بانوان هستند، به صورت موردی و آن جایی که شرایط بهره برداری سیاسی وجود دارد موضع گیری می کنند وقطعاً این جریان با طراحی های یک اتاق فکر از بیرون مدیریت وهدایت می شود.
وی اظهار داشت: در همین شش سال اخیر ۴۷ هزار زن پس از استفاده از مرخصی زایمان اخراج شدند و طبق آخرین آمار ۸۲ درصد بانوان سرپرست خانواده بیکار هستند و بسیاری از جوانان به دلیل تورم افسار گسیخته و مشکلات اقتصادی ازدواجشان عقب افتاده، چرا نمایندگان مجلس ما در این موارد مختص بانوان دلسوزی ندارند و فریاد وامصیبتا سر نمی دهند؟
کارشناس مسائل سیاسی افزود: یکی از شگردهایی که از بیرون مرزها هدایت و کنترل می شود و به درون مملکت کشیده و توسط عده ای بی سواد دامن زده می شود این است که اولویت رفع مشکلات مردم را از بین ببرند به طوری که امروز ورزشگاه رفتن خانم ها در صدر مشکلات جامعه قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: آیا رئیس جمهورصریحاًاعلام نکرد که شرایط فضای استادیوم با وجود رفتارهای نامناسب برای بانوان فراهم و امن نیست؟ چرا برخی سیاسیون به صورت هدایت شده به دنبال استفاده ابزاری از بانوان و ایجاد دوقطبی در جامعه هستند؟
امیری تصریح کرد: سیستم های امنیتی و حکومتی باید در این قضیه ورود کنند تا مقاصد افرادی که سحر خدایاری را تحریک و شرایط خودسوزی را در روز حادثه برایش فراهم کرده اند روشن شود.
 
احمد محمدی، کارشناس مسائل سیاسی:
موضوع زنان دستاویز برخی مسئولان برای دستیابی به قدرت شده است/«دوقطبی‌سازی» با ادبیات سیاسی دشمن
احمد محمدی در خصوص انتشار خبر کذب محکوم شدن "سحر خدایاری" و گسترش دامنه آن توسط برخی سیاسیون در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ اظهار کرد: موضوع زنان دستاویزی شده تا برخی مسئولان برای دستیابی به قدرت از آن استفاده کنند، در شأن و منزلت زنان نیست افرادی که هیچ گونه آشنایی و تخصصی در این حوزه ندارند، برای زنان جامعه اولویت تعیین کنند.

وی افزود:مسائل مهم‌تری وجود دارد که برخواسته از نیازهای واقعی است، بالا رفتن سن ازدواج، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست، زنان سرپرست خانوار، قوانین معیوب اشتغال زنان، نبود فضای تفریحی و ورزشی برای بانوان و دیگر موارد تا زمانی که دغدغه‌های دسته چندمی بشود، ابزار قدرت سیاست ما و کفرگویی سلبریتی‌های ما، گرهی از کار مردم جامعه باز نمی‌کند که هیچ، به دو قطبی‌سازی‌هایی که خواسته دشمنان این سرزمین است، روز به روز بیشتر می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: پرواضح است که درستی یا نادرستی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها محل بحث نیست ولی سوالی که بی‌پاسخ می‌ماند این است که چرا پشت یک خبر مخدوش، این همه موج رسانه‌ای راه می‌افتد؟ مخدوش از این لحاظ که هم پدر و هم خواهر سحر خدایاری از بیماری روانی (دوقطبی) او خبر می دهند و پدر او نیز اساسا صدور حکم زندان برای سحر را دروغی بیش نمی‌داند.

محمدی افزود: پاسخ سوال واضح است؛ «بحران مقبولیت» نقطه‌ای است که هم اصلاحات و هم دولت الان بر روی آن ایستاده‌اند و اگر خود را از آن دور نکنند، بعید نیست که زلزله‌ انتخابات ۹۸ و ۱۴۰۰ برای سال‌ها تفکر اصلاحات ـ اعتدال را به محاق ببرد.

وی تاکید کرد: دوقطبی‌سازی، کارگاهی است که با یک سوژه کوچک آغاز می‌شود و در ادامه، سلبریتی‌ها بر پیاز داغ آن می‌افزایند، تا ضعف‌ها و کاستی‌های دولت و اصلاح‌طلبان دیده نشود.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد:تکلیف سلبریتی‌ها هم در این میان مشخص است، حجاریان ماه‌ها قبل تاکید کرده بود که «باید حرفمان را از زبان سلبریتی‌ها بزنیم». او گفته بود «ممکن است، مردم جملگی اصلاح‌طلبان را پس بزنند و میان هسته سخت پالایش شده و دیگر اصلاح‌طلبان تمایزی نگذارند».
 
اکبر نصراللهی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه تهران:
آموزش رسانه‌ای جامعه را مقابل فضاسازی معاندین واکسینه می‌کند/جریان‌سازی ماجرای "دختر آبی" با تاکتیک‌های رسانه‌ای
به گزارش بلاغ، اکبر نصراللهی در کارگاه آموزشی "تاکتیک‌های پوشش خبری در آرایش جدید رسانه‌ای" با مهم خواندن نقش رسانه‌ها در پیشبرد تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اظهار کرد: از رسانه‌ها انتظار می‌رود با واقع‌نمایی ضمن حفظ اعتماد عمومی، رسالت واقعی خود را انجام دهند و نباید اخبار منفی‌ بزرگ و خبرهای مثبت مردمی کوچک‌نمایی شود.

وی افزود: سعی شود در ارائه اخبار نگاه مردمی همراه با استقلال رسانه به‌صورت ویژه مورد عنایت خبرنگاران و مسئولان رسانه قرار گیرد و انتظار می‌رود با حفظ ارزش‌های خبری همان‌گونه که منافع ملی و بین‌المللی از جایگاه مهمی برخوردار است در سطح استان‌ها، شهرستان‌ها و حتی روستاها این نگرش تعمیم داده شود.

رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه تهران ادامه داد: کار مسئولانه و صادقانه باید در اولویت رسانه قرار داشته باشد و منافع عموم مردم مهم جلوه کند اما در برخی موارد دیده می‌شود تنش‌های سیاسی خودساخته در رسانه‌های شهرستان‌ها بر اصول حرفه‌ای و منافع مردم غلبه دارد.

این مسئول رسانه‌ای تصریح کرد: تاکیتیک‌های رسانه‌ای از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و باید در استفاده از آن‌ها رعایت انصاف مورد نظر قرار گیرد، قدمت تاکتیک‌های خبری به تاریخ شکل‌گیری زندگی اجتماعی بشر باز می‌گردد اما در طول تاریخ تحولات این عرصه و بالارفتن سطح سواد رسانه‌ای افراد جامعه فضای رقابتی جدیدی برای انتشار اطلاعات و خبر در عرصه رسانه ایجاد شده است.

نصراللهی گفت: درست است ظرفیت‌های رسانه‌ای ما، حتی آن رسانه‌های شناسنامه‌دار برخی اوقات در زمین بازی حریف بازی می‌کنند اما با آموزش تاکتیک‌های پوشش خبری به آحاد مردم و واکسینه کردن جامعه می‌توان جلوی آسیب‌های رسانه‌های غربی و حمایت آشکار و پنهان برخی کنشگران سیاسی از رسانه‌های معاند را گرفت و عملکرد مغرضانه رسانه‌های غربی و شبکه‌های اجتماعی غیر مسئول را کم و خنثی کرد.

وی با اشاره به نمونه‌های مختلف از تاکتیک‌های رسانه های معاند اذعان کرد: در روزهای اخیر شاهد ایجاد فضای ملتهب بر روان اجتماعی مردم به نام دختر آبی بودیم، مساله دختر آبی مساله‌ای نیست که رسانه‌های رسمی آن را شکل داده باشند، بلکه مشخص است که اتاق فکری پشت این مساله بوده و با تاکتیک‌های رسانه‌ای جریان‌سازی شد.

این استاد حوزه رسانه اعتماد عمومی را مهمترین سرمایه هر رسانه دانست و افزود: رسانه‌ها باید مراقبت کنند تا اعتماد مردم را از دست ندهند و این سرمایه را در مواقع لزوم و استثنایی به نفع منافع، امنیت ملی و روحی مردم هزینه کنند.

نصراللهی ادامه داد:  آرایش و ذائقه مصرف رسانه‌ای مردم تغییر پیدا کرده است و باید قبول کرد که خبر قابل حبس نیست، افراد همه جا در موضوعات مختلف با ابزار عمومی می‌توانند کار رسانه‌ای انجام دهند پس با بالابردن سطح آگاهی عمومی جامعه در مورد تاکتیک‌های رسانه‌ای می‌توان جلوی شکل‌گیری اذهان مردم توسط رسانه‌های رقیب و غیر مسئول را گرفت.

استاد برجسته دانشگاه در پایان گفت: مردم هیچ تعهدی به رسانه خاصی نداده‌اند تا فقط آن رسانه را مورد عنایت قرار دهند پس خبرها باید مردم‌محور باشد نه مسئول‌محور تا بر آحاد جامعه اثر کند و خبر اگر در بین مردم باشد، مردم به آن توجه می‌کنند.

شایان ذکر است کارگاه فوق با حضور بیش از ۶۰ نفر از اهالی رسانه و مسئولان روابط عمومی در سالن فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.
 
حیدر جهانبخشی، کارشناس مسائل سیاسی:
باید در صداقت نمایندگان سوء استفاده کننده از ماجرای دروغ دختر آبی تردید کرد/برخورد قاطع هیات نظارت بر عملکرد نمایندگان با نمایندگان حاشیه ساز
به گزارش دیار آفتاب؛ حیدر جهانبخشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص حاشیه سازی های برخی از نمایندگان مجلس در رابطه با دروغ منتسب به دختر آبی، گفت: برخی از اشخاص و افراد می خواهند از این موضوع سوء استفاده سیاسی کنند. این مسئله نشان می دهد افرادی که این چنین سوء استفاده می کنند، صداقت در گفتار و بیان مطالب ندارند و الا پدر این نام برده صراحتا اعلام کرده است که ایشان مشکل روانی داشته و در حالی این اتفاق افتاده است که نه قوه قضاییه او را بازداشت کرده و نه مشکل به شکلی بوده که سوء استفاده گران مطرح می کنند.
جهانبخشی افزود: علی رغم اینکه پدرش با صراحت اعلام کرده که دیگران حق سوء استفاده ندارند، اما برخی از افراد با ذکر توجیهاتی این مسئله را مورد سوء استفاده بیگانگان، ضد انقلاب و جریان معاند قرار می دهند.
وی با تاکید بر اینکه در هنگام وقوع حوادثی این چنینی همه، علی الخصوص نمایندگان مجلس باید جوانب کار را در نظر بگیرند عنوان کرد: نباید به این شکل باشد که به واسطه این اتفاق افراد شروع به تبلیغات برای خود کنند و بخواهند خودشان را طرفدار آزادی و قشر خاص معرفی کنند و شروع به سوژه دادن به جریان ضد انقلاب کنند.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: از نمایندگان مجلس خیلی بعید است که بعد از این چنین حادثه ای شروع به جو سازی کرده و نکاتی را مطرح کنند که مطابق خواست ضد انقلاب است. باید پرسید نمایندگانی که وارد مجلس انقلابی شده اند مگر قسم نخوردند که پاسدار قانون اساسی و حافظ جمهوری اسلامی باشند. مگر قسم یاد نکرده اند که صداقت داشته باشند و از دین و دیانت دفاع کنند نه اینکه سوژه در اختیار ضد انقلاب قرار دهند.
وی ضمن بیان اینکه هیچ کس از این حادثه تلخ خوشحال نیست اظهار کرد: این حادثه هم حادثه ناگواری بوده است. به هر شکل اینکه عده ای بخواهند سوژه به دست دیگران بدهند نشان دهنده عدم صداقت افراد است. در حالی که خانواده این شخص نیز با صراحت بیان کرده اند که از کسانی که بخواهند از این شرایط سوء استفاده کنند راضی نیستند. وقتی پدر این شخص با صراحت اعلام می کند که من راضی نیستم شما با چه بهانه ای و با چه تحلیلی شروع به جو سازی می کنید و به رسانه های بیگانه سوژه می دهید.
جهانبخشی افزود: به هر شکل نمایندگان مجلسی که اظهار نظر کرده باشند و شروع به سوژه دادن به رسانه های ضد انقلاب کنند بایستی در انقلابی بودن خودشان و در قسمی که یاد کردند تردید کنند.
وی ضمن تاکید بر ورود قوه قضاییه و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در این موضوع تصریح کرد: وقتی حادثه ای اتفاق افتاده است نباید با جوسازی، فضا را به هم ریخت. قطعا باید قوه قضاییه ورود پیدا کنند و اگر می خواهیم مجلسی در تراز انقلاب داشته باشیم هیئت نظارت بر عملکرد نمایندگان نیز بایستی با قاطعیت برخورد کند.
این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: اگر مجلس نتواند با رفتار ناشایست برخی از نمایندگان برخورد کند آن مجلس نمی تواند مجلس تراز انقلاب باشد یعنی افرادی که در مجلس هستند باید فریاد بزنند و بایستی کسانی که اتفاقات کشور را مورد سوء استفاده قرار می دهند را مواخذه کنند و هیئت نظارت و قوه قضاییه توجه داشته باشند که برخی از افراد از اعتماد آنها به چه میزان سوء استفاده می کنند.
وی به درخواست یکی از نمایندگان مجلس برای شورش مردم با وام گیری از اتفاقات تونس اشاره کرد و افزود: این ها افرادی هستند که شایستگی نمایندگی مجلس انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را ندارند و برای اینکه ادعا کنند که طرف دار مردم هستند شروع می کنند به یاوه سرایی ها، تا مردم را دعوت به خیابان کنند. اما مردم قابل مقایسه با برخی از نمایندگان نیستند. گرچه رای مردم را گرفتند اما بصیرت و شجاعت مردم، ایمان و وفاداری مردم به انقلاب اسلامی را ندارند و باید گفت که تحلیل مردم از حوادثی که اتفاق می افتد اصلا قابل مقایسه با برخی از نمایندگانی که با رای مردم به مجلس راه یافتند نیست. حقیقتا مردم ما مردم با بصیرتی هستند .
جهانبخشی خاطر نشان کرد: گاهی اوقات نگران می شویم که برخی از نمایندگان از صداقت مردم سوء استفاده می کنند و با شعار های آن چنانی وارد مجلس می شوند و بعد از آن مصالح مردم را در موضع گیری هایشان در نظر نمی گیرند و صرفا به خاطر خوش آمد برخی از افراد و جریانات موضع گیری می کنند که این موضع گیری ها مورد نظر منافق و معاند و محارب است.
 
ابوالفضل فخرالاسلام، کارشناس سیاسی:
خبرآنلاین در ماجرای دختر آبی با دروغ‌پردازی جامعه را ملتهب کرد/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با نماینده خاطی تهران برخورد جدی داشته باشد
ابوالفضل فخرالاسلام کارشناس سیاسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص حاشیه های ایجاد شده در رابطه با دروغ منتسب به دختر آبی، گفت: جریان فتنه گر و برانداز به دنبال ماجرا سازی، کشته سازی و ایجاد تنش در بین مردم با طرح موضوعاتی است که هم اکنون در جامعه با چالش مواجه شده اند.
فخرالاسلام اظهار کرد: یکی از این موضوعات که هم اکنون در جامعه برای آن اختلافاتی وجود دارد حضور بانوان در ورزشگاه ها است که سخنگوی دولت هم در صورت مهیا بودن شرایط اخلاقی در ورزشگاه ها مانعی را برای آن نمی بیند ولی با توجه به وضعیتی که ورزشگاه های ما دارند و توهین های رکیک که در آنجا شکل می گیرد امکان حضور بانوان در شرایط فعلی در ورزشگاه ها وجود ندارد.
وی با اشاره به سوء استفاده جریان فتنه گر و برانداز نظام از این موضوع بیان داشت: این سوژه برای ضد انقلاب و جریان فتنه گر در داخل برای به هم ریختن آرامش جامعه در شرایط تحریم ها و بحران های کشور که به لطف خدا در حال عبور از آن هستیم و برای آنها خوشایند نیست تبدیل شد که آنها در صدد ایجاد تنش و شورش و دو قطبی سازی جامعه با طرح چنین موضوعاتی هستند.
وی با بیان اینکه سحر خدایاری قربانی اهداف شوم جریان فتنه گر و معاند نظام شده گفت: از جمله مواردی که با برنامه ریزی های دقیق در گذشته انجام شده ماجرای سحر خدایاری است، فردی را در این موضوع قربانی کنند و از این قربانی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود سوء استفاده کنند.
مدرس سیاسی استان مرکزی در این خصوص ادامه داد: به همین خاطر این سوژه از قبل طراحی شده بود و از سادگی سحر خدایاری در این زمینه سوء استفاده کردند و او را به این جریان کشانده بودند و با تحریک او به اینکه توهین به نیروی انتظامی شش ماه زندان دارد علیرغم اینکه هیچ حکمی از سوی هیچ قاضی و دادگاهی بر علیه او صادر نشده بود با ایجاد عصبانیت در وی او وادار به خودسوزی و کشته شدن خود می شود.
وی با تأکید بر اینکه آنچه مهم است فضا سازی بعد از کشته شدن سحر خدایاری است افزود: جریان فتنه گر داخلی با هماهنگی شبکه های دروغ پراکنی صهیونیسم فضایی را در شرایط تاسوعا و عاشورای حسینی برای انحراف افکار عمومی از انسجام و وحدتی که به برکت عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در ایران ایجاد شده بود می خواستند این فضا را ملتهب کنند و از آب گل آلودی که ایجاد کرده بودند ماهی بگیرند.
کارشناس رسانه ای با اشاره به نقش خبرگزاری خبرآنلاین در ایجاد التهاب بیشتر تصریح کرد: در این بین اشتباه بزرگ خبرگزاری خبرآنلاین پخش خبر دروغ و ایجاد التهاب در جامعه و در حقیقت زدن جرقه فتنه بود که به دنبال آن نماینده اصلاح طلب مجلس و برخی سلبریتی ها فضا را به سمتی بردند که بتوانند شرایط جامعه را ملتهب و زنان را برای ایجاد آشوب تحریک کنند و از طرفی در فضای بین الملل بحث حقوق بشر را مطرح کنند و از طریق فیفا اعتراضات بین المللی را بر روی ایران انجام دهند.
وی با اشاره به ناکامی جریان فتنه در این موضوع عنوان کرد: خوشبختانه با مصاحبه پدر سحر خدایاری همه این توطئه ها خنثی شد و ضدانقلاب ها و فتنه گران داخلی بار دیگر روسیاه شدند و نتوانستند فتنه ۹۸ را در فضای عمومی ایجاد کنند.
فخرالاسلام برخورد جدی با تنش آفرینان در این خصوص را لازم و ضروری خواند و افزود: در شرایط فعلی و با توجه به حساسیت موضوع و  به دلیل اینکه این مسئله قرار بود شعله های فتنه جدید را ایجاد کند که به لطف خدا خنثی شد اینک وظیفه دستگاه قضایی و نظارتی این است که با تحریک کنندگان اصلی افکار عمومی و ایجاد تنش در جامعه و با برهم زنندگان آرامش در جامعه برخورد جدی داشته باشد .
کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه شایستگی نمایندگان با اینگونه اظهارات زیر سوال می رود خاطر نشان کرد: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز می بایست با نماینده خاطی تهران برخورد جدی داشته باشد تا اینکه بدون تحقیق و بدون استناد حرفی را نزنند.
 
احمد حسین فلاحی، دبیر جبهه پایداری استان همدان:
برخی نمایندگان مجلس چشم های خود را بر روی واقعیت بسته اند/ دختر آبی پروژه طراحی شده برای تخریب قوه قضاییه است
احمد حسین فلاحی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان، با اشاره به شایعه سازی رسانه ها و برخی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس در خصوص دختر آبی اظهار داشت: قضیه دختر آبی که دروغ بودن آن مشخص شد یکی از پروژه های طراحی شده برای جوسازی علیه قوه قضاییه است.
وی افزود: با توجه به موفقیت های قوه قضائیه در چند ماه اخیراً برخی برای زیر سوال بردن عملکرد مثبت دستگاه قضایی هجمه می کنند و این پروژه مدت‌هاست که طراحی شده است تا اقدامات را به حاشیه ببرند.
دبیر جبهه پایداری استان همدان با بیان اینکه کسانی که در این روزها به عنوان اختلاسگر و جاسوس دستگیر می‌شوند از همین احزاب اصلاح طلب و وابستگان دولت هستند عنوان کرد: برادر رئیس جمهور، برادر معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس کل بانک مرکزی، معاون ارزی بانک مرکزی و مدیر سازمان خصوصی سازی برخی از این افراد هستند در نتیجه جوسازی ها علیه قوه قضائیه را باید بر این اساس تحلیل کرد.
فلاحی با اشاره به موضع گیری خانواده دختری که خودسوزی کرده بیان کرد: علیرغم موضع گیری و اعلام اینکه دختر آبی ارتباطی با دختر ما ندارد، افراد شایعه ساز و شایعه پراکن چشمان خود را به روی واقعیت بستند.
وی با انتقاد از سیاست دوگانه رسانه ها و شخصیت های اصلاح طلب در قتل میترا استاد و داستان دروغ و ساختگی دختر آبی تصریح کرد: این افراد در قضیه قتل میترا استاد هیچ موضع گیری نکردند چرا که منافع سیاسی شان اقتضا نمی کرد که موضع گیری کنند به همین دلیل می بینیم که در داستان دختر آبی و میترا استاد سیاست دوگانه در پیش گرفتند.
دبیر جبهه پایداری استان همدان با بیان اینکه شعار دفاع از حقوق زنان که توسط این جماعت سر داده می شود دروغ محض است عنوان کرد: برخی از نمایندگان مجلس که موضع گیری کردند چشمان خود را بر روی واقعیات بسته اند و با وجود دیدن واقعیات اما بازهم تهمت می زنند و دروغ پراکنی می کنند.
فلاحی افزود: با توجه به اینکه اصلاح طلبان و دولت در اداره کشور موفقیتی نداشته اند می‌خواهند با این حاشیه سازی ها کارهای خود را پیش ببرند و در آستانه انتخابات افکار عمومی را از مشکلات اصلی دور کنند.
وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان و رسانه های جریان خاصی دروغ می گویند گفت: خط خبری این افراد و رسانه ها همیشه با منافقین یکی بوده و مواضع این افراد نیز با مواضع مریم رجوی و منافقین یکی است.
 
احمد جانجان، کارشناس مسائل سیاسی:
سیستم قضایی با بنگاه‌های شایعه‌پراکن برخورد کند/ نمایندگان باید عواقب صحبت‌هایشان را بپذیرند
احمد جانجان، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به حواشی موضوع دختر آبی گفت: در مورد دختر آبی و حاشیه‌های این موضوع نکاتی که باید بررسی شود و قابل‌تأمل است این است که در کشور قانون خاصی برای برخورد با منتشرکنندگان اخبار جعلی وجود ندارد درحالی‌که کشورهای مختلف قوانین بسیار سرسختانه‌ای برای برخورد با اخبار فیک و جعلی دارند.
وی اظهار داشت: فیک نیوزها در این کشورها وقتی با شکایت مواجه می‌شوند دچار مشکل شده چون قانون بسیار سخت با آن‌ها برخورد می‌شود و رسانه‌ها تلاش می‌کنند از اصالت خبر مطلع شوند.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: کارکرد فیک نیوزها طراحی و تکمیل پازل‌های جنگ روانی دشمن است که باید با این‌ها برخورد شود.
وی بیان داشت: واقعیت این است که وقتی با رسانه‌هایی که اخبار دروغ و فیک را منتشر می‌کنند، برخورد نمی‌شود و بعد این رسانه‌ها منبع انتشار می‌شوند و بعداً هم به‌راحتی خبر را ویرایش می‌کنند نتیجه می‌شود که بنگاه خبری خبر آنلاین به این صورت به افکار عمومی ضربه می‌زند.
جانجان گفت: داستان این دختر از همان اول هم یک داستان دروغین بود چون عکس مربوط به یک نفر دیگر را به اسم خانم خدایاری منتشر کردند درصورتی‌که این خانم که تصاویرش منتشرشده اصلاً ارتباطی باخانم خدایاری نداشته است.
وی ادامه داد: این خانم خدایاری بنا به اعلام پدرش اصلاً حکمی برایش صادر نشده است و مشکل روحی و روانی داشته است ولی وقتی سناریوی عملیات روانی جوری طراحی شود که بخواهد ضربه بزند علاوه بر رسانه، نماینده مجلس و وزیر ارتباطات و اعضای کابینه نیز وارد این پازل می‌شوند و توییت می‌زنند و جو را خراب می‌کنند.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: بحث ورود خانم‌ها به استادیوم در دولت قبلی مطرح می‌شود ولی همین رسانه‌ها مخالفت کردند ولی در این دولت باوجود همه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و تورم و مشکلات بازار همان سناریو را ادامه می‌دهند و مدافع ورود خانم‌ها به استادیوم هستند.
وی گفت: مبحث ورود خانم‌ها به استادیوم هم باید فرهنگ‌سازی شود چون الآن جو ورزشگاه اصلاً مناسب حضور خانم‌ها نیست و باید زیرساخت‌ها فراهم شود.
جانجان بیان داشت: خبر آنلاین و دیگر رسانه‌ها خبر دروغ حبس خانم خدایاری را منتشر می‌کنند و روی آن مانور می‌دهند و نماینده مجلس هم خبر کذب منتشر می‌کند و توییت می‌زند که اظهارنظرهای شاذ این نماینده در مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی قابل‌توجه و تأمل است.
وی افزود: یک نماینده خودش هلدینگ شده است و الآن ضد رانت حرف می‌زند، مثل خانم سلحشوری که حواس‌ها را پرت می‌کند.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: نظرات متعدد و شاذ آقای مطهری در همه زمینه‌ها که فکر می‌کنم اگر نظراتش را در کنار هم بگذاریم می‌توانیم به مجمع الاضداد برسیم چون اظهارنظر در کشور هیچ‌گونه عواقبی ندارد و متأسفانه هر چرندی را می‌توانند بگویند.
وی بیان داشت: پیشنهاد می‌کنم که رسانه‌ها و سیستم قانون‌گذاری و قضاییه باید به سمتی پیش برند و متوجه باشند و اگر کسی حرفی می‌زند باید پای این حرف بماند و عواقب آن را مدنظر قرار بدهد.
جانجان افزود: نباید طوری باشد که هرکسی هر مطلب بی سندی منتشر کند و آخرش هم هیچ اتفاقی نیفتد و امینت روانی جامعه نیز به هم بخورد.
وی در پایان گفت: امسال انتخابات داریم و این اخبار دروغ بیشتر و گسترده‌تر منتشر می‌شود و اگر از الآن با این بنگاه‌های شایعه‌پراکن برخورد نشود باید انتظار داشت با یک عملیات روانی سنگین مواجه شویم که اگر آن زمان هم بخواهیم برخورد کنیم همه جور برچسبی به‌نظام خواهند زد.
 
محمدجواد امیدی، کارشناس مسائل سیاسی:
“دروغ دختر آبی” بازی رسانه‌های زرد و وابسته به جناح خاص بود/ این هیاهوها برای فرار از پاسخگویی نسبت به وضعیت اقتصادی است
محمدجواد امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره ماجرای دروغ دختر آبی اظهار داشت: در سال‌های اخیر در برهه های مختلف زمانی از فضای داخل و خارج از کشور توسط معاندین و دست نشانده های آنها این قبیل اخبار توسط رسانه های زرد مطرح و پس از بهره برداری های لازم حتی با تکذیب آن توسط منابع معتبر بازهم در اذهان دو اشکال اساسی مطرح خواهد بود.
وی افزود: اول اینکه براساس فشارهای رسانه ای حاکم بر ذهن مردم اینطور القاء می شود که اگر تکذیبیه‌ای باشد در راستای منافع حکومت سناریو چینی شده است که بعدا حتی اگر پدر متوفی مصاحبه کند و چنین خبری را تکذیب کند خوانندگان بگویند به اجبار حکومت چنین حرفی را زده است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: دوم اینکه خبر اول به علت گستردگی پخش در ذهن همگان جای میگرد لکن خبر تکذیبیه دوم ممکن است فقط به بخشی از جامعه برسد و تک تک افراد شنونده خبر اول را شامل نشود.
وی بیان کرد: این هجمه رسانه ای در حدی است که حتی مسئولان عالی رتبه کشوری را هم درگیر می کند به گونه ای که بدون توجه به اصل ماجرا نائب رئیس اسبق مجلس علی مطهری و برخی نمایندگان و همچنین جلسات هئیت دولت که باید به مباحث بسیار مهمتری از قبیل اقتصاد و معیشت مردم بپردازد را درگیر یک خبر کذب می کند.
امیدی تصریح کرد: این اثبات می کند ‌جریانی که مسئول اقتصاد کشور است اما مشتش برای حل مشکلات خالی است و برای پاسخگویی به ملت راهکاری ندارد لذا باید جلوی موج سازی های رسانه ای در حوزه اقتصاد گرفته و ‌با انحراف امواج به سمت مطالبات جذاب اجتماعی به هدف خویش برسند.
وی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر ضدانقلاب و دشمنانی که ایدئولوژی محکمی در مقابل اسلام ناب محمدی و سیستم مردم سالاری دینی و ولایت مطلقه فقیه ندارند با برندسازی کلمات علیه پایه های این ایدئولوژی سعی در تخریب دارند، دختر آبی نیز خود نمونه برند سازیست برای تثبیت دائمی در اذهان

البته در حیطه جنگ روانی و رسانه ای عکس این حالت هم وجود دارد مثلا اسامی بمب هایی که به هیروشیما و‌ناکازاکی زده شد براساس همین برند سازی بود با حالت عکس که در اذهان خیلی ثبت نشود.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمن برای همه شئائر ما از اسلام گرفته تا آرمانها انقلاب برنامه ریزی کرده است به گونه ای که در روز عید غدیر به جای پرداختن به این حادثه مهم با پخش شدن فیلم کشته شدن سگ ها توسط عده ای مربوط به دوسال پیش، تجمع گسترده ای شکل گرفته و با برهم زدن نظم عمومی به یکباره فضای رسانه ای کشور منحرف می شود.
وی اظهار داشت: دقیقا پخش خبر کذب دخترآبی در زمانی صورت می‌گیرد که مردم ایران سیاه پوش آرمان اسلام ناب محمدی و شهادت سید و سالار شهیدان اباعبدالله هستند که اخباری مبنی بر دستگیری یک زن منتشر می‌شود تا با این خبر اذهان عمومی منحرف می شود.
امیدی افزود: جالبترین قسمت ماجرا این است که خبرگزاری منتشر کننده وابسته به رئیس مجلس بوده و اتفاقات اخیر مجلس هم حاکی از فشار افکار عمومی برای شفافیت آرا نمایندگان مجلس است.
وی عنوان کرد: در واقع پخش چنین اخباری از رسانه هایی صورت می‌گیرد که مشخص است وابسته به جناح خاصی درکشور هستند و در حوادث مشابه مانند کشته شدن میترا استاد چون خطر آسیب به جناحشان مطرح است کاملا موضعی منفعلانه دارند؛ همچنین در پس پرده این اتفاق از سخنگوی دولت می شنویم که هر اتفاقی هم بیفتد باید FATF اجرا شود.
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: برخی چهره های شاخص ورزشی و هنری طبق معمول به این موج دامن زده و خود مانند یک رسانه قدرتمند به انتشار گسترده این دروغ می پردازند، مجموع این موارد وقتی درکنار یکدیگر قرار می‌گیرد متوجه یک برنامه از پیش تعیین شده رسانه ای قرار می‌گیریم که گویا هدفمند در زمینی از پیش تعیین شده توسط عده ای بازی می‌شود.

وی تصریح کرد: نکته ای که ذهن را درگیر می‌کند این است که تا کی باید این اخبار کذب تکرار و جو روانی یک جامعه را بهم بریزد و در نهایت با یک عذر خواهی رفع گردد؟ تا کی باید این رسانه های زرد به هر سبکی که دوست دارند بتازند و مردم را گمراه کنند و نیز مردم در این زمین بازی کنند؟ تا کی این فضای ولنگار مجازی این چنین به حال خود رها خواهد بود.
 
محمد تقی رهبر، نماینده ادوار مجلس:
از دشمن چیزی جز دشمنی انتظاری نیست، چرا برخی دوستان داخلی بازی می خورند؟
حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص انتشار خبر کذب محکوم شدن «سحر خدایاری» و گسترش دامنه آن توسط برخی سیاسیون با بیان اینکه برخی از جنبه اخلاقی گستاخ شده اند، اظهارکرد: در شرایطی که دشمنان برنامه های مختلفی برای جمهوری اسلامی طرح ریزی کرده، برخی به دنبال ترویج بی بندوباری در سطح جامعه هستند.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما پنج هزار زن شهید و 50 هزار مادر شهید در طول انقلاب اسلامی تقدیم کرده ایم، تصریح کرد: برخی در این شرایط بی حرمتی هایی انجام می دهند که باید با آن برخورد شود.
وی با بیان اینکه در سطح جامعه مردم دچار مشکلاتی می شوند که به دادگاه ها مراجعه می کنند و اتفاقی نمی افتد، خاطرنشان کرد: این خانم هم باید همانند همه جامعه پرونده خود را دنبال می کرد و به نتیجه می رساند.
رهبر ادامه داد: کشور دارای قانون است و بسیاری هر روز به دادگاه ها مراجعه می کنند و دفاع می کنند و حرف خود را می زنند و نیازی به خودسوزی نبوده است.
امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه در مقدمات این قضیه کسی مقصر نبوده است پیرامون واکنش ها به این موضوع گفت: واکنش های بیگانگان به این موضوع طبیعی است؛ آن ها اگر هزاران جنایت در کشورهایشان صورت بگیرد و پلیس مردم را قتل عام و مصدوم کند، چشم خود را باز نمی کنند.
وی با بیان اینکه همین افراد در ایران از کاهی، کوهی ایجاد می کنند، عنوان کرد: انتظار از دوستان خودی این است که بازی نخورند و در زمین دشمن بازی نکنند.
رهبر با بیان اینکه هم صدایی با بیگانگان، مصاحبه و هیاهوی این دوستان داخلی بی انصافی آشکار است، عنوان کرد: این اقدام آن ها آب به آسیاب دشمن ریختن است؛ چرا آقایان چشم باز نمی کنند و بصیرت ندارند؟
نماینده ادوار مجلس گفت: از دشمن انتظاری نیست، اما از خودی هایی که در عرصه سیاسی، فرهنگی و هنری فعال هستند انتظار می رود بیدار باشند، در مسیر سوژه هایی که بیگانگان روی آن مانور می دهند حرکت نکنند، این اقدامات خودزنی است.
 
سید جلال حسینی، کارشناس مسائل سیاسی:
نبود قانون صریح برای برخورد، زمینه ساز شایعه پراکنی امثال خبرآنلاین و مطهری
سید جلال حسینی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با نشر اکاذیب از سوی سایت خبری خبرآنلاین در ماجرای «دختر آبی» با بیان اینکه هم خبرآنلاین به نشر این اکاذیب در سطح فضای مجازی پرداخت و هم امثال آقای مطهری به این قضیه دامن زدند، اظهار کرد: دلیل موضع گیری برخی سایت های خبری و سیاسیون در این قضایا، پیگیری برخی ترفندهای سیاسی است.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه نبود قاطعیت در برخورد با این شایعه پراکنان، زمینه این اقدامات را فراهم کرده است، عنوان کرد: شیوه ای که این افراد در قضیه دختر آبی پیگیری کردند، تاکتیک دروغ بزرگ است، اگرچه بعد از این دروغ، اصل ماجرا انکار می شود، اما اثر آن باقی می ماند و جامعه را به چالش می کشاند.
وی با بیان اینکه هم خبرآنلاین و هم امثال آقای مطهری ضربه های بزرگی به کشور در این قضیه زدند، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد، قانون صریحی برای برخورد با این موارد وجود ندارد، اگر قانون دقیقی وجود داشت که هر کس امنیت ملی را با صحبت های خود به خطر انداخت، بتوان علیه او اعلام جرم کرد یا صلاحیت او تایید نشود، این گونه برخی از مسائل داخلی سواستقاده نمی کردند.
حسینی با بیان اینکه نمی توان پذییرفت که این افراد از اصل موضوع اطلاع نداشتند، خاطرنشان کرد: هدف این افراد ایجاد حو در جامعه بود و خوشبختانه نتوانستند به اهداف خود برسند.
تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه شاهد یک مرده خواری توسط جریان اصلاح طلب هستیم، گفت: جریان اصلاح طلب باید تکلیف خود در جامعه را مشخص کند؛ این جریان در حال حاضر نقش اپوزیسیون را بازی می کند و منافع ملی را فدای منافع حزبی و گروهی خود می کند.
مطالبه گری از جریان اصلاحات برای تعیین تکلیف این جریان برای افراد حامی خود نکته دیگری بود که حسینی به آن اشاره کرد و خاطرنشان شد: شهرداری که از دل این جریان اصلاح طلب بیرون آمده و مدافع حقوق زنان بود و مباحثی همچون دوچرخه سواری زنان و حضور زنان در ورزشگاه ها را پیگیری می کرد، اقداماتی انجام داد که حقوق زنان را در جامعه لکه دار کرد.
وی اذعان کرد: آقای نجفی در ازدواج با خانمی با اختلاف سنی 35 سال به عنوان زن دوم، تیراندازی و قتل او حقوق زنان را به صورت کامل پایمال کرد و هیچ مطالبه گری از او انجام نمی شود و همین جریان اصلاح طلب در این قضیه سکوت کامل اختیار کرد و در قضیه دیگر این طور علم اپوزیسیونی دست می گیرد.
حسینی در پایان گفت: جریان اصلاح طلب به عنوان یک اپوزیسیون حاکم باید تکلیف خود را در جامعه مشخص کند.
 
محمدرضا بابایی، امام جمعه فردوس:
انعکاس اخبار دروغ خیانت است/ قوه قضائیه با اقدامات ضدامنیت ملی به شدت برخورد کند
حجت‌السلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص خبرآنلاین به عنوان رسانه‌ای که به دروغ دختر آبی ضریب داد و منشأ سوءاستفاده ضدانقلاب و تا سطوح بین‌المللی شد، با اشاره به سخن رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که "من نیز مانند آحاد ملت در مقابل قانون خاضع هستم" اظهار کرد: همه ملت حتی رهبری و ریاست قوا در مقابل قانون مساوی هستند و اگر کسی تخلفی کند قطعا باید با او برخورد شود.
وی عنوان کرد: انعکاس خبرهای دروغ مانند دروغ دختر آبی خیانتی است که قوه قضائیه باید به شدت با آن برخورد کند تا جلوی سوءاستفاده‌های آینده نیز گرفته شود و فضاسازی و جوسازی علیه قانون و قوه قضائیه نشود.
امام جمعه فردوس تأکید کرد: قطعا باید قوه قضائیه با کسانی که اخبار دروغ منتشر می‌کنند و باعث تشویش افکار عمومی می‌شوند برخورد کند.
حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که جامعه ما به زنان احترام می‌گذارد، تصریح کرد: بانوان بیش از نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده‌اند؛ همچنین امام خمینی (ره) نیز فرمودند "از دامن زن مرد به معراج می‌رود" بنابراین جمهوری اسلامی ایران برای بانوان احترام قائل است و می‌خواهد قداست، طهارت و پاکی آن‌ها باقی بماند.
وی با بیان این‌که نمی‌شود با کسی که خلاف قانون عملی انجام می‌دهد مدارا کرد، ادامه داد: ما معتقیدیم که نیروی انتظامی و قوه قضائیه به دقت به وظایفشان عمل می‌کنند و خاطیان باید مورد مؤاخذه و تنبیه قرار گیرند.
امام جمعه فردوس با بیان این‌که رسانه‌ها باید امین مردم باشند، یادآور شد: اگر رسانه‌ها امانت را رعایت نکرده و خیانت کنند علاوه بر قطع سهمیه دولتی بایستی جهت پاکسازی فضای جامعه با آن‌ها برخورد شود.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: تقاضای ما از قوه قضائیه این است که با حرکاتی که با امنیت ملی بازی می‌شود به شدت برخورد کند تا از تکرار آن جلوگیری شود چراکه این حق مسلم ملت است.
وی خاطرنشان کرد: امید است که مردم به شایعات توجه نکنند و بدانند جمهوری اسلامی ایران احترام بانوان را نگه می‌دارد و از بانوان می‌خواهد به وظایف شرعی و ملی خود عمل کنند و از طهارت، پاکدامنی و حجاب خود دفاع کنند.
 
علی ناصر، کارشناس مسائل سیاسی:
با نشر اکاذیب برخورد نشود، معاندان نظام پر رو می شوند/ برخی افراد و رسانه ها به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند
حجت الاسلام علی ناصر امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: قوه قضائیه همانگونه که در مقابل فسادهای اقتصادی برخوردهای مناسبی دارد باید در مقابل فساد رسانه ای نیز برخوردهای لازم را انجام دهد.
وی افزود: مشاهده می شود که گاها برخی افراد،گروه ها و شبکه های اجتماعی به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند و به بهانه های مختلف موجب ایجاد اختلال در نظم عمومی جامعه و تشویش افکار عمومی می شوند.
این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: برخی از این شبکه های اجتماعی نیز به دنبال تغییر دیدگاه و تفکرات مردم نسبت به قوه قضائیه،دولت و حکومت هستند که باید برخوردهای لازم با این شبکه ها انجام شود.
حجت الاسلام ناصر با بیان اینکه در جریان فوت سحر خدایاری نیز با وجود اینکه هنوز حکمی صادر نشده بود برخی افراد بی مهابا اقدام به پخش خبر و اظهار نظر در این خصوص کردند، یادآور شد: اگر با چنین موضوعاتی از سوی قوه قضائیه برخورد جدی نشود معاندین پر روتر می شوند.
وی با اشاره به صحبت های پدر سحر خدایاری و صراحت بیانش در مورد خودسوزی دختر خود، افزود: وی گفت که خودسوزی دخترش با قوه قضائیه مرتبط نیست.
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه باید قوه قضائیه با صراحت در مقابل این افراد مقابله کند، افزود:باید فسادهای روانی که با استفاده از شبکه های اجتماعی و معاند با نظام اتفاق می افتد، مقابله شود.
حجت الاسلام ناصر برضرورت برخورد جدی با نشر اکاذیب تاکید کرد و گفت: باید به گونه ای رفتار شود که این افراد جرات نشر اکاذیب را نداشته باشند.
 
ابوالفضل صدقی، کارشناس مسائل سیاسی:
پروانه سلحشوری همانند عفت مرعشی به دنبال "فتنه انگیزی" است
ابوالفضل صدقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در واکنش به جریانات سیاسی اخیر کشور گفت: کشورهای غربی به خصوص آمریکا با فشارهای اقتصادی به ملت ایران خواستار تسلیم مسئولین جمهوری اسلامی ایران در برابر تصمیم وخواسته های ترامپ هستند.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه همه ی فشارهای اقتصادی با هدف تشویش افکار عمومی و به خیابان کشاندن مردم است، افزود: غربگرایان آمریکایی نگاه دیپلماسی داشته و به دنبال بهانه برای ورود مردم به خیابان ها هستند.
صدقی ادامه داد: پروانه سلحشوری نماینده لیست امید در تهران، مرگ سحر خدایاری را مترادف با مرگ محمد بوعزیزی در تونس عنوان کرد که باعث شد دومینو انقلاب های عربی در منطقه اتفاق بیافتد.
وی با اشاره به اینکه خودسوزی سحر خدایاری جرقه ای برای حضور مردم در خیابان ها است، مطرح کرد: بزرگ ترین هدف غربگرایان با استفاده از فشارهای اجتماعی دعوت کردن رهبر انقلاب و مسئولین کشوری به مذاکره با آمریکایی ها است.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: افرادی که مردم را به شورش های خیابانی دعوت می کنند همان کسانی هستند که مردم جامعه را در انتخابات88 به خیابان ها فرا خواندند.
صدقی با توجه به اینکه تفاوتی بین حرف های پروانه سلحشوری و عفت مرعشی که مردم را به خیابان ها دعوت کردند وجود ندارد، گفت: این افراد اگر طرفدار و مدافع حقوق زنان هستند باید از همه ی زنان حمایت کرده و تفاوتی قائل نشوند.
کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: عفت مرعشی مردم را با کاتالیزور تقلب در انتخابات به خیابان ها دعوت می کرد و حال  پروانه سلحشوری مردم را به وسیله آتش سوزی سحر خدایاری به خیابان ها فرا می خواند.
وی تاکید کرد:طرفداران گفتمان انقلاب اسلامی هرگز مخالف حضور زنان در استادیوم ها نیستند، بلکه بر این باورند که زمینه ی مناسب حضور زنان در استادیوم ها وجود ندارد.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه استادیوم ها یک فضای کاملا غیراخلاقی و همراه با فحاشی های فراوان وجود دارد، اظهار کرد: حضور زنان فرهیخته و بافرهنگ ایرانی در استادیوم ها به شخصیت آن ها  توهین می شود.
صدقی با تاکید بر اینکه اینگونه جریان ها باعث نادیده گرفتن مشکلات اصلی مردم توسط مسئولین می شود، مطرح کرد: مسئولین و به خصوص نمایندگان باید کمتر به مسائل حاشیه ای بپردازند چراکه پرداختن به این موضوع باعث از بین رفتن سرمایه اجتماعی کشور شده و انقلاب اسلامی از اهداف خود فاصله می گیرد.
وی اذعان کرد: مشکل اصلی مردم جامعه حضور زنان در ورزشگاه ها نیست بلکه مشکلات اقتصادی و معیشتی است و جریانات حال حاضر باعث خدشه دار شدن مسائل امنیت ملی در کشور می شود.
کارشناس مسائل سیاسی خواستار پیگیری این موضوع از قوه قضاییه و دادستانی کشور شد.
 
کریم افتخاری، عضو انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان:
حاشیه سازی حربه غرب‌گراها برای انحراف افکار عمومی از ضعف آنهاست/امثال مطهری و سلحشوری باید پاسخگوی اقدامات ضد امنیت ملی خود باشد
به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عضو انجمن روزنامه نگاران مسلمان با انتقاد از بی توجهی اصلاح طلبان به مشکلات اصلی جامعه و پرداختن عمدی به حواشی، از مسئولان قضایی خواست به این موارد با جدیت برخود شود.
کریم افتخاری تصریح کرد: در ماه های اخیر مبارزه با فساد  به خصوص در حوزه مالی و اداری به همت رئیس دستگاه قضا شدت گرفت که این امر خطیر بر زمین مانده به مذاق عده ای که خود ریگی به کفش دارند، خوش نمی آید.
وی با بیان اینکه شرط شتاب بخشی برای مبارزه با فساد در کشور، اتحاد و تلاش همه مسئولان به خصوص نمایندگان مجلس و سران بقیه قواست، افزود:افرادی که در این بین منافع شخصی و حزبی خود را در خطر می بینند، برای کند کردن این حرکت انقلابی اقدام به حاشیه سازی و طرح مسائلی می کنند که از اولویت ها و ضروریات کشور نیست.
این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: انتشار خبر کذب محکوم شدن یک دختر (سحر خدایاری) توسط خبرگزاری خبرآنلاین و موج سواری نمایندگان و سران طیف اصلاح طلب که در راس آنها علی مطهری و پروانه سلحشوری حضور داشتند،منجر به ایجاد یک فضای ملتهب اجتماعی شد که افکار عمومی را از امید به ادامه برخورد های انقلابی دستگاه قضا با دانه درشت های فساد مالی-اداری به سمت مسائل حاشیه ای منحرف کرد ؛در صورت قضائی شدن این پرونده،طرح همین موضوع توسط مدعی العموم می تواند پرونده محکومیت نمایندگان و سلبریتی ها را سنگین تر کند.
افتخاری تصریح کرد: در سالهای اخیر طرح دو قطبی سازی جامعه توسط سران غرب گرا کلید خورد و از آن هنگام تاکنون علامت سوال هایی مقابل جریان های تصمیم گیر نظام قرار گرفت تا با این کار افکار عده ای از جامعه را برای رسیدن به اهداف انتخاباتی به سمت خود متمایل کنند.
عضو انجمن روزنامه نگاران مسلمان افزود:در چنین شرایطی کسانی که مسئولیتی در کشور دارند و یا تریبونی در اختیاردارند و حرف هایشان در جامعه نفوذ دارد، باید توجه داشته باشند که واکنش نشان دادن به هرخبری که صدق و کذب آن مشخص نیست؛ نه تنها نشانه ضعف سیاسی و فقدان بصیرت در فرد است؛ بلکه نشانه ساده اندیشی او در مسائل جاری جامعه است که به راحتی فریب نقشه های دشمن را می خورند.
افتخاری گفت:طرح مسائل حاشیه ای و تشویش افکار عمومی کاری است که دشمنان برای آن هزینه بسیار می کنند و اینکه مسئولان به خصوص نمایندگان و وکلای مردم در رسیدن دشمن به این اهداف شوم همسو بوده و دستیار آنها به حساب می آیند،علامت سوالی دیگر است که مسئولان امنیتی و اطلاعاتی کشور برای آن دنبال پاسخ باشند.
وی افزود:افرادی چون مطهری و سلحشوری که در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی علیه منافع ملی سخن می گویند و کمترین اثرگذاری را در پیگیری مطالبات عمومی مردم دارند، به یقین شایستگی وکالت نیستند و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید این لغزش ها را به دقت مد نظر قرار دهد.
افتخاری تصریح کرد:بی تفاوتی نسبت به مشکلات اصلی کشور که در حال حاضر بهبهود معیشت مردم در راس آنهاست، جنجال سازی مسائل حاشیه ای حتی به قیمت ریختن آبروی اشخاص و قربانی کردن منافع ملی برای رسیدن به اهداف حزبی به خصوص انتخابات، همه از مصادیق جرائمی است که این روزها در بیان دیدگاه های برخی از نمایندگان، رسانه ها و سلبریتی های وابسته به آنها موج می زند.
وی در پایان گفت: امید است قوه قضائیه در این مسیر همانند مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور گامی بلند و موثر بردارد و با تمامی متخلفان این حوزه هم برخوردی قاطع داشته باشد.
 
کامران غضنفری، کارشناس مسائل سیاسی:
اظهارات پروانه سلحشوری اقدام علیه امنیت ملی و شورش علیه نظام بود/دستگاه قضایی اشد برخورد با این نمایندگان را باید داشته باشد
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اظهارات برخی نمایندگان مجلس در ماجرای دروغ دختر آبی بیان کرد: افرادی مانند علی مطهری که بدون اطلاع از صحت و سقم برخی موضوعات، مطالبی را  مطرح می کنند، به نوعی مطالب خلاف قانون را بیان کرده و عمل آنها نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی محسوب می شود، که در این مورد دادستانی و قوه قضائیه می تواند ورود کند و به این اتهام و با این فرد یا افراد برخورد داشته باشد.
کامران غضنفری با اشاره به اظهارات نسنجیده و خلاف واقع دیگر نماینده مجلس یعنی پروانه سلحشوری، گفت: اظهارات پروانه سلحشوری در خصوص مرحومه سحر خدایاری یعنی دعوت غیر مستقیم مردم به شورش علیه نظام، که دستگاه قضایی می تواند با احضار او به دادگاه در خصوص اظهارات او برخورد شدید داشته باشد زیرا گفته های او فراتر از یک اظهار نظر است و  مردم را علیه نظام و حاکمیت دعوت به شورش کرده است.
وی افزود: اظهارات پروانه سلحشوری اقدام علیه امنیت ملی کشور است و مصلحت کشور و نظام ایجاب می کند با او برخورد شدید قضایی داشته باشد، در کنار این موضوع خود مجلس می تواند بحث نظارت بر رفتار نمایندگان را بررسی کنند و برخورد کنند اما احتمال  اینکه مجلس برخورد داشته باشد ضعیف است و اگر هم مجازاتی در نظر داشته باشد، در حد یک  تذکر است، که البته این نوع برخورد مانع واکنش دستگاه قضایی نمی شود.
 
جعفر قنادباشی، کارشناس مسائل سیاسی:
برخی نمایندگان به دنبال سوء استفاده انتخاباتی از موضوع دختر آبی هستند/جنجال سازی علیه امنیت اجتماعی کشور جرم است/قوه قضائیه باید وارد ماجرا شود
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در واکنش به جنجال سازی عده ای از نمایندگان مجلس و سلبریتی ها در رابطه با موضوع دختر آبی، بر لزوم ورود قوه قضائیه و برخورد با متخلفین تاکید کرد.
جعفر قنادباشی گفت: معمولا کسانی که در صدد هستند تا در عرصه سیاسی، بیش از آنچه که جایگاه واقعی آنهاست، حضور داشته باشند و جایگاه بالاتری را کسب کنند از چنین موضوعاتی بهره برداری کنند به خصوص اینکه  به فصل انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم و این  پیش بینی هم می شد که ما هر چه به زمان انتخابات نزدیک تر شویم، نمایندگان مجلس برای انتخاب مجدد توسط مردم یا اینکه جریان هایی که مبتنی بر یک جنجال آفرینی و غوغاسالاری برای کسب آراء مردم  هستند به چنین موضوعاتی متوسل شوند .
وی تصریح کرد: موضوع دختر آبی در واقع یک موضوع مناسب برای سوء استفاده است؛ آنها معمولا موضوعاتی را انتخاب می کنند که رسانه های گروهی غرب با آنها همکاری کنند و از اقدامات سوء تبلیغاتی رسانه های معاند به نفع خود بهره برداری کنند.
قناد باشی ادامه داد: از یک طرف گزینه هایی که انتخاب می کنند مبتنی بر شرایط انتخاباتی در ایران است و از طرف دیگر مکان هایی را انتخاب می کنند که از پوشش رسانه های غرب به نفع خود بهره برداری کنند.
وی گفت: با توجه به برجسته سازی این موضوعات در رسانه های غربی علیه کشور ما، این افراد دنبال بهره برداری از این ظرفیت ها هستند ؛از اینکه خود  به تنهایی موجی تبلیغاتی ایجاد کنند، عاجز هستند مگر آنکه رسانه های غربی استفاده کنند.
قناد باشی با بیان اینکه جرم این افراد قابل پیگیری از طرف قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: این افراد امنیت اجتماعی کشور را خدشه دار می کنند و با توسل به اکاذیب کوشش می کنند تا نظام را در موقعیت حساسی قرار دهند. در واقع این جرمی است که قانون و قوه قضائیه باید پیگیری کند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که عده ای تلاش می کنند بیشترین ضربه را به ما بزنند و این همصدایی با دشمن است ؛ از طرفی آبروری یک خانواده را در معرض خطر قرار دادند و با وجود تکذیب خانواده ها و اینکه یک خانواده را متهم به مخالفت علیه نظام می کنند هم  خود یک جرمی دیگر است.
این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: قوه قضائیه می تواند پیگیری کند و باید هم پیگیری کند؛ ما باید مکانیزمی را برای پایان دادن به این نوع سوء استفاده ها در جامعه پیدا کنیم، نمی شود نظام و قوه قضائیه ساکت باشند تا این افراد برای پیشبرد اهدافشان هر کاری کنند.
قنادباشی در پایان گفت:مسلم است که مردم انتظار دارند و ضرورت دارد برای تامین امنیت اجتماعی کشور، به چنین سوءاستفاه هایی پایان داده شود و باید قوه قضائیه ورود کند و نگذارند این افراد در زمین دشمن بازی کنند و به نفع دشمن اقدام کنند.
 
سید هادی میرحسینی، کارشناس سیاسی:
التهاب آفرینی رسانه های معاند این بار به بهانه دختر آبی/ضرورت ورود قاطع دستگاه قضایی در خصوص شایعه پراکنی خبرآنلاین
کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به خبر منتشر شده از سوی برخی از رسانه های داخلی و خارجی در خصوص دختر آبی گفت: امروزه گسترش فضای ارتباطی و اطلاعاتی با چنان سرعتی در جامعه در حال بازنشر برخی خبرهاست که صحت و اساس این اخبار هنوز از طریق مراجع ذی صلاح تائید و تکذیب نشده است ولی شانتاژ های رسانه ای رسانه های بیگاه باعث شده است تا خط خبری دختر آبی به سرعت به یک سوژه و اهرم فشار تبدیل شود.
سید هادی میرحسینی گفت: متاسفانه برخی از چهره های ملی و نمایندگان مجلس و حتی سلبریتی ها چنان بر طبل توخالی این ماجرا دامن زدند که این خط خبری از سوی رسانه های بیگانه نیز با شدت و حدت به سرعت دنبال و یک موج گسترده رسانه ای برعلیه نظام به راه انداختند و این در حالی است در خبر های ویدئویی و تصویری عملاً اظهارات شبکه های معاند از سوی پدر این فرد تکذیب شده است.
وی تصریح کرد: این دروغ بزرگ در حالی به یک جنجال رسانه ای تبدیل شد که برخی از چهره های ملی متاسفانه به آن دامن زده و در اظهاراتی نسنجیده اقدام به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی کرده که دشمنان نیز از این فرصت استفاده و خط خبری را به طور 24ساعته از طریق فشار به سازمان های بین المللی و حتی فیفا دنبال می کنند.
میرحسینی تاکیدکرد: برهم زدن آرامش روحی و روانی خانواده خدایاری و ایجاد یک التهاب گسترده در سطح جامعه با استفاده از یک خبر بنگاه شایعه پراکنی یعنی خبرانلاین تزریق شد که نگرانی های گسترده ای در کشور ایجاد کرده است که با واکنش های گسترده حقوق دانان، نمایندگان مجلس و چهره های شاخص ملی نیز مواجه شده است.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: سابقه سیاه قبلی این رسانه در ماجرای شایعه پراکنی علیه زاور عراقی مشهد مقدس نیز ریشه ایجاد اختلافات بین دو کشور ایران و عراق شد و همچنان برخوردی با این اقدام ضد امنیت ملی نشده است و امروز نیز شاهد چنین شایعه ای گسترده ای در کشور هستیم که به اصطلاح " آب به آسیاب دشمن ریخته" است.
میر حسینی در پایان گفت: عدم برخورد قاطع از سوی شورای نظارت بر مطبوعات با چنین اشخاص حقیقی یا حقوقی باعث تکرار جرم و ایجاد یک جنجال در رسانه های معاند و داخلی شده است که ضرورت برخورد قاطع از سوی دستگاه قضایی به شدت احساس می شود.
 
عبدالله صادقی، تحلیلگر مسائل سیاسی:
جریان سازی منافقین در موضوع دختر آبی/مسببان باید محاکمه شوند
عبدالله صادقی، تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان در گفتگو باخبرنگار هرمز با اشاره به جریان سازی معاندین داخلی و خارجی در موضوع دروغ دختر آبی اظهار کرد:در محرم امسال در فضای مجازی به یک مطلب بصورت پررنگ و برجسته پرداخته شد سحر خدایاری معروف به دختر آبی که همه تلاش خود را با پوشیدن لباس مبدل پسرانه انجام می دهد تا وارد ورزشگاه آزادی شود و موفق نمی شود و پرونده قضایی برایش درست می شود و در زمان مراجعه به دادگاه شخصی به ایشان می گوید مجازات درگیری به توهین مامور شش ماه حبس است و این دختر که مشکل روحی و روانی داشته اقدام به خودسوزی می کند و چندروز بعد فوت می شود در حالیکه کسی از محتویات پرونده وی مطلع نبوده و خبر کذب به وی داده شده ولی حواشی این اتفاق بسیار مهم است.
تحلیلگر مسائل سیاسی هرمزگان افزود: تعدادی از سلبریتی ها و برخی نمایندگان مجلس به نحوی در مورد مقام زن و با اصطلاح در دفاع از آن صحبت کردند که جای تعجب دارد مثل اینکه تمام مشکلات زنان را در سطح جامعه و در مصوبات خود در مجلس حل نموده اند و فقط یک مشکل باقی مانده آن هم ورود مختلط زنان به ورزشگاه است در حالیکه زنان با مشکلات عدیده ای مثل زنان سرپرست خانوار، ساعت کاری خانم های شاغل و غیره مواجه اند.
صادقی ادامه داد: جالب اینجاست که خاندان پهلوی و منافقین هم به صف حامیان دختر آبی پیوسته اند و پدر دختر فوت شده که جانباز می باشد اظهار شرمندگی می کند که چرا باید عکس های برهنه دختری جعلی را به اسم دخترم در فضای مجازی منتشر شده  و منافقین که دستشان به خون هزاران زن و مرد ایرانی آلوده است جریان سازی کنند.
وی خاطرنشان کرد: مراجع تقلید هم نظراتشان راجع به اختلاط زن و مرد مشخص است انتظار می رود ابتدا در باب ورود زنان به ورزشگاه ها فرهنگ سازی مناسبی انجام گیرد چون در حال حاضر شاهد فضای آلوده و مسموم و بدون شان بانوان در ورزشگاه ها هستیم و شرایط مناسب برای ورود بانوان محیا نیست و شان زن ایرانی پایمال می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۸۲۳


ارسال