پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
سیستان و بلوچستان نیازمند 64 ایستگاه هواشناسی جدید
 
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس طرح جامع هواشناسی استان، توسعه شبکه پایش حداقل نیازمند تأسیس 64 ایستگاه جدید هواشناسی است تا به استانداردهای حداقلی برسیم و گرید شبکه استان به محدوده 50 در 50 کیلومتر بر سد.
دوست محمد کلیم در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: یکی از سیاست های هواشناسی استان اولویت بخشی به ایجاد ایستگاه های خودکار در شهرها و شهرستان های تازه تأسیسی است که در طرح جامع توسعه شبکه پایش هواشناسی استان قرار دارد.

وی افزود: اکنون 20 ایستگاه هواشناسی و خودکار وضعیت جوی سیستان و بلوچستان را پایش می کنند که با توجه به مساحت استان این تعداد ایستگاه بسیار ناچیز است که اگر بخواهیم استانداردهای کشورهای پیشرفته را در این زمینه اعمال کنیم باید تعداد ایستگاه پایش زمینی خود را به 300 ایستگاه برسانیم.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هواشناسی استان اولویت توسعه شبکه پایش خود را به شهرستان ها و شهرهای تازه تأسیس می دهد تا از داده های پایه در فرآیند توسعه این شهرها نیز استفاده شود.

کلیم گفت: شهر آشار در مهرستان نیز یکی از این اولویت‌هاست که انشاالله در صورت تأمین اعتبار در سال های آینده عملیاتی خواهد شد. البته در این مسیر نیازمند پیگیری و همراهی فرمانداری مهرستان نیز هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۸۸۸


ارسال