پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
بهترین انار استان در سنگان برداشت می‌شود
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه این استان دارای دو هزار 164 هکتار انارستان می باشد، گفت: بهترین انار استان در سنگان برداشت می‌شود.
به گزارش عصرهامون، غلام حیدر زورقی صبح امروز در بازدید از باغات انار شهرستان خاش در منطقه سنگان افزود: کوهستانی بودن وشرایط مناسب آب وهوایی سنگان مهمترین ویژگی برای تولید بهترین انار سیستان وبلوچستان در این منطقه فراهم کرده است.

وی بیان کرد: ارقام اناری که از سایر استان‌ها به این محل منتقل وکشت شده کیفیت وکمیت به مراتب بالاتری به دست آمده  وبه عملکرد  بیش از ۲۰تن در هکتار رسیده است.

وی گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی تلاش بخش کشاورزی ارتقای تولید در واحد سطح می باشد.

به گفته این مسئول، در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان دارای  دو هزار 164 هکتار انارستان می باشد  که از این میزان هزار و 595 هکتار بارور بوده و پیش بینی می‌شود بیش از 19 هزارتن انار تولید شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مهمترین ارقام انار استان را رقم سنگانی، میر یحیایی، کیانی، بی هسته، گلابی، ملس ساوه، شیشه کپ فردوس، بجستانی برشمرد و ادامه داد: رقم سنگانی با ۵۰۰هکتار بیشترین سطح را به خود اختصاص داده است.

 گفتنی است زمان برداشت انار در سیستان وبلوچستان  اول شهریور تا پایان آبان ماه بوده وبیشتر به صورت تازه خوری  وتهیه رب انار مصرف می‌شود.تحمل شرایط سخت ونیاز آبی کمتر از خصوصیات بارز انار دراین استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۲۴


ارسال