پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
در 5ماهه نخست سال صورت گرفت؛
افزایش 43 درصدی حمل بار در جاده های سیستان و بلوچستان
 
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از افزایش 43 درصدی حمل بار در جاده های استان خبر داد.
محمد یاسین احمدیان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه بیش از 4 میلیون و 288 تن کالا در جاده های استان توسط 272 هزار سفر ناوگان باری حمل شده است.

وی بیان کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 43 درصد در حمل بار و 49 درصد در تعداد بارنامه صادره، افزایش نشان می دهد.

این مسئول ادامه داد: از این میزان کالا 2 میلیون و 905 هزار تن معادل 62 درصد به  مقاصد درون استان و یک میلیون 384 هزار  تن معادل 32 درصد به مقاصد مختلف خارج از استان حمل شده که عمده کالاهای حمل شده در این مدت شامل  سیمان، مواد نفتی، هندوانه و برنج  بوده است.

احمدیان در ادامه بر عزم جدی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به استفاده از فناوری های نوین در راستای هوشمند سازی حمل و نقل بار در جاده ها اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات سامانه کارت هوشمند، در حال حاضر 8 هزار و 971 راننده ، 6 هزار و 400 دستگاه ناوگان باری و همچنین 135 شرکت حمل و نقل داخلی کالا، 4 پایانه بارعمومی، 3 انجمن صنفی کارفرمایی شرکت و 2 انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای استان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۳۳


ارسال