پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
مردم ایرانشهر از دست سگ های ولگرد آسایش ندارند
 
افزایش قابل توجه سگ های بدون صاحب در ایرانشهر و پرسه زدن آن ها در کوچه پس کوچه های شهر ایرانشهر مدت هاست سبب بروز نارضایتی مردم شده است.
به گزارش عصرهامون،به نقل ازپهره،یکی از چالش هایی که این روزها در کوچه ها و خیابان های شهر ایرانشهر مشاهده می شود، حضور گسترده و تردد سگ های ولگرد، به صورت تکی یا گروهی است که موجب شکایات متعدد شهروندان ایرانشهری شده است.
از آن جایی که یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب در جوامع شهری، پیشگیری از بیماری های مشترک بین سگ و انسان است.
در برخی موارد خبرهایی از حمله سگ های بدون صاحب به شهروندان ایرانشهری به گوش می رسد که با انتشار این اخبار، رعب و وحشت همشهریان بیشتر می شود که در این راستا انتظار جمع آوری این حیوانات بلاصاحب از سوی شهروندان منطقی است.
مادری که جهت ثبت نام فرزندش به یکی از مدارس خیابان شهیدبهشتی آمده بود در راستای وجود سگهای ولگرد در این منطقه به خبرنگار پهره گفت: یکی از سگ های ولگرد محل، مقابل او ظاهر شده و چند هفته است که پسرم از ترس، دچار لکنت شده و تکلم خوبی ندارد و مدام از من می خواهد زمان بازگشایی مدرسه با او رفت و آمد کنم.
خبرنگار ما برای حل این مشکل گفت و گو تلفنی با مسئول روابط عمومی شهرداری برقرار کرد.
مسئول روابط عمومی شهرداری شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اتلاف سگهای ولگرد با هماهنگی نماینده بهداشت از دو هفته قبل آغاز شده است و روزی بیش از 30قلاده معدوم و در سایت دفن زباله مدفون می شوند.
وی افزود: تاکنون بیش از800قلاده سگ ولگرد از سطح شهرستان جمع آوری شده است. در منطقه غریب اباد که از اطراف متصل به روستا است بیش از 120قلاده سگ معدوم شده است.
مقصود شاهرودی گفت:شهر ایرانشهر متصل به چندین روستا است و این سگهای بی صاحب و ولگرد از روستا به داخل شهر هجوم می آورند.معدوم سازی و حذف آنها مستلزم همکاری دهیاران روستاهای اطراف شهر با شهرداری ایرانشهر است.
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده و داشتن مشکل در این رابطه با شماره 05437227430شهرداری ایرانشهر تماس حاصل کنند.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۳۹


ارسال