دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹
دعوای دولتی ها پایان ندارد؛
وزیر صنعت،معدن و تجارت در زابل: کارخانه آریا تایر هامون پروژه دولتی نیست که بودجه را برگشت بدهند
 
رضا رحمانی گفت: مباحثی که در خصوص نامه نوبخت مطرح شده ، مسائل انحرافی است .
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا ؛ جلسه مشترک شورای اداری سیستان و فعالان اقتصادی منطقه با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد.
در این جلسه رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: به وضوح احساس می کنم که استان یک حرکت جدیدی آغاز کرده است که آثار آن را مردم در آینده خواهند دید.
وی افزود: در سال گذشته در حوزه تنظیم بازار در کشور مشکلات خاصی را داشتیم که یکی از استان هایی که توانست عملکرد خوبی داشته باشد سیستان و بلوچستان بود که در موضوع قیمت گوشت کمک بزرگی به کشور کردند که این روند باید ادامه پیدا کند.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: استان سیستان و بلوچستان به واسطه مرز افغانستان و پاکستان ظرفیت مناسبی در تولید گوشت دارد که به نظر می رسد این استان ها قیمت ها را چند درصد پایین بیاورد.
رحمانی بیان داشت: علی رغم اینکه مشکلات بودجه ای داریم بیشتری ارقام را برای اکتشافات در معادن استان قرار داده ایم.
وی ادامه داد: از شرایط تحریم یک فرصت ایجاد کرده ایم که در ظرف سه سال پنج طرح ایجاد خواهیم کرد که یکی از آنها کارخانه لاستیک آریا هامون منطقه سیستان است.
وی بیان داشت: مباحثی که در خصوص نامه نوبخت مطرح شده ، مسائل انحرافی است .
رحمانی بیان داشت: طرح لاستیک سازی شهرستان هامون مجدداً احیا شده است که اکنون برخی از افراد ذهن مردم را می خواهند منحرف کنند ، سالیانه صدها مبلغ در طرح ها جا به جا می شود که مسئله ای عادی است.
وی ادامه داد : طرح و پروژه تفاوت بسیاری با هم دارند، پروژه مربوط به دستگاه دولت است و یک بودجه ای برای آن در نظر گرفته می شود، اما کارخانه لاستیک سازی هامون طرح است و در طرح این موضوع مصداق ندارد و بودجه دولتی نیز ندارد که بخواهد برگشت داده شود.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه در توضیح نامه نوبخت بیان داشت: پیرو تماسی که بنده با آقای نوبخت داشتم قرار شد تا یک یادداشت برای من بگذار و من چون هر ماه با دوستان وزارت صنعت ، معدن و تجارت جلسه داریم پیگیری کنم تا در نهایت به نتیجه برسیم .
وی ادامه داد : این موضوع مسئله مهمی نبود و از قبل نیز توافق شده بود تا اگر به نتیجه نرسیدیم در تخصیص آن یک جا به جایی انجام شود اما در اعتبارات ۹۸ از سایر پروژه ها برای استان سیستان و بلوچستان دیده شود.
احمدعلی موهبتی همچنین افزود: این یادداشت معلوم نیست به چه دلیل به یک مکاتبه تبدیل شد و در فضای مجازی ورود پیدا کرد که همه عددی که وجود دارد یک و نیم میلیارد تومان است که در برابر ۲۰ هزار تومان اعتباری که در استان هزینه می شود آنچنان عدد زیادی نیست.
وی خاطرنشان کرد: اما طوری این موضوع رسانه ای شد که گویا اعتبارات استان برمی گردد اما باید گفت که این اعتبارات تحت هیچ شرایطی باز نخواهد گشت.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۴۰


ارسال