پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
دادستان زاهدان خبر داد:
​ارسال پرونده دو تروریست دستگیر شده به دیوان عالی کشور/ بررسی مدارک حوزوی متهمان در تهران
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از ارسال پرونده دو تروریست دستگیر شده به دیوان عالی کشور خبر داد.
حجت الاسلام علی موحدی راد در گفتگو با عصرهامون گفت: بر اساس قانون به منظور تائید طلبه و روحانی بودن یک فرد شیعه از شورای مدیریت برنامه ریزی حوزه علمیه استعلام می شود اما برای مولوی ها و طلاب اهل سنت نیازمند تائیدیه از دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت هستیم.
 
وی خاطر نشان کرد: در خصوص دو متهم دستگیر شده به نام های "امین.ب" و "عبدالحکیم.ک" نیز برابر قانون روند بررسی پرونده طی شد.

وی تاکید کرد: در زمانی که استعلام از متولی این کار انجام شد هیچ گونه سابقه ای از مولوی و یا طلبه بودن این دو فرد وجود نداشت که به همین منظور پرونده آنها در دادگاه انقلاب بررسی و حکم غیرقطعی 10 سال حبس و اعدام برای آنها صادر شد.
 
به گفته موحدی راد؛ تصویری که امروز در فضای مجازی با عنوان گواهینامه های پایان تحصیلات حوزوی و دانش آموختگی علوم دینی برای دو متهم منتشر شده به تازگی و پس از ابلاغ حکم در زاهدان بوده است و در آن زمان هیچ مدرکی ارائه نکرده اند.
 
وی ادامه داد: هر چند این مدارک جدید بوده و به تازگی مطرح شده است اما در صورت تائید می توان به اتهامات این دو فرد در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی کرد.
 
قاضی موحدی راد تاکید کرد: نکته مهم اینجاست که چون پرونده برای تائید نهایی حکم به تهران ارسال شده پس تائید مدارک حوزوی نیز صرفا بر عهده دیوان عالی کشور است و می توان گفت دیگر این پرونده در داخل استان رسیدگی نمی شود و باید منتظر جوابیه دیوان باشیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۴۴


ارسال