پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه موقت شهرستان چابهار گفت: هفته دفاع مقدس یادآور هشت سال مقاومت، ایثار، شجاعت و عزت ملت وفادار به نظام و انقلاب امام و شهداست كه تحت هیچ شرایطی زیر بار ظلم نرفتند و نام خود را در تاریخ جاودانه كردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت السلام مهدی کریمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه ملت ما با الهام از مکتب حسینی، درس مقاومت را آموخته است، بیان کرد: مردم ما به خوبی زیبایی‌های مکتب حسینی را تجربه کرده‌اند، در محور جهاد در راه خدا و حفاظت از کشور این مکتب را نشان داده‌اند، امروز شناسه ملت ایران در همه دنیا، جمله «ابا عبدالله (ع)» یعنی «هیهات من‌الذله» است.
 
وی ادامه داد: ما امروز از ثمره روش حسینی در مقاومت فعال، جدی، هوشمندانه و پافشاری خستگی‌ناپذیر بر آرمان‌های حسینی بهره می‌بریم و مشاهده می کنیم در مقابل دشمن اصلی یعنی آمریکا ایستاده ایم.
 
امام جمعه موقت چابهار با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: ملت ایران درسی را به آزادگان جهان داد که تا جهان ادامه دارد این پایداری غرور آفرین خواهد بود و ما در جنگ با تکیه بر ایمان و اخلاص و تبعیت از امام و رهبری در مقابل تمام جهان ایستادیم و نقشه استکبار را نقش بر آب کردیم.

وی گفت: در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم و آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی و همکاری همه مسئولان چه آنان که در امر آموزش و تربیت و چه آنان که در پشتیبانی و حمایت موثرند بکوشد و توجه ویژه و خاص کند.

 حجت السلام کریمی با اشاره به برگزاری مراسم جشن عاطفه ها تصریح کرد: باید به فقرا و دانش آموزانی که توانایی تهیه لوازم التحریر راندارند کمک شود چرا که کمک به فقرا رحمت الهی رابه همراه دارد.
 
وی با تاکید بر ضرورت توجه به مساله معنویت و اخلاق یادآور شد: رهبر انقلاب؛ وظیفه نظام اسلامی و دستگاه‌های حاکمیت برای ارتقا اخلاق و معنویت را مهم دانستند و از نظر ایشان باید به توسعه ارزش‌هایی مثل اخلاص، ایثار، توکل و غیره توجه شود.
 
امام جمعه موقت چابهار با بیان اینكه باید همواره مواظب توطئه های مختلف دشمنان بود و توان نظامی خود را باید قوی كرد چون استكبار جهانی بشدت از ایمان و آمادگی ما وحشت دارد خاطرنشان کرد: جوانان كشور باید به نظام و انقلاب مقدس اسلامی خود پایبند باشند و برای رفاه مردم و تحقق اهداف نظام با تكیه بر دانش داخلی به خدمات رسانی مشغول باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۵۰


ارسال