پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه زاهدان گفت: شهدا، جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و امروز باید مسئولان وظیفه خود را نسبت به آنها انجام دهند.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با دعوت مردم به تقوای الهی بیان کرد: امام سجاد(ع) برای ترویج دین اسلام به تعدادی از مسلمانان مخلص درس می داد و راهی که آن امام انتخاب کردند راز و نیاز کردن با خداوند متعال بود که آثار این دعاها در کتابی به نام صحیفه سجادیه جمع آوری شده و محتوای این دعاها در رابطه با بحث اخلاق و خداشناسی و مباحث مربوط به جامعه است.

امام جمعه زاهدان افزود: سی و یکم شهریور ماه مصادف است با سالروز آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هشت سال دفاع مقدس که قدر دانی میکنیم از ملت ایران به خصوص از شهدای گرانبها و همچنین جانبازان و اسرا هشت سال دفاع مقدس که باعث شدند درمقابل جنگ همه جانبه دشمن، سربلند باشیم.

وی تصریح کرد: در جنگ تحمیلی یک طرف صدام بود و طرف دیگر مردم ما از همه اقشار کارگر و کارمند، پیر و جوان، همه و همه در جبهه حق بر باطل با دست خالی در برابر تمام دنیا ایستادند و نگذاشتند وجبی از این خاک به دست دشمن بیفتد.

حجت الاسلام محامی با اشاره به اینکه شهدا ، جانبازان و ایثارگران دین خود را به کشور و نظام اسلامی ایران ادا کرده اند خاطرنشان کرد: اکنون مسئولین باید برای برطرف کردن مشکلات جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها قدم بردارد و بنده نیز در جلسات متعددی که با خانواده های این عزیزان داشته ام بیشتر مشکلاتشان مانند اشتغال قابل حل است.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی بیان کرد: مردم ما با تمام توان به زوار حسینی و بخصوص زوار پاکستانی عزیز که کشور ما را برای این سفر نورانی انتخاب می کنند، خدمت کنند و امیدوارم مسئولان استان نیز نسبت به اسکان این زائران برنامه ریزی های درست داشته باشند.

حجت الاسلام محامی در پایان گفت: با تمام مشکلات ما باید راه پر افتخار شهدا و مقاومت را برویم و در مذاکره با دشمن با قدرت و صلابت رفتار کنیم و این را بدانیم که مذاکرات راه خود را می رود، چه به نتیجه برسد و چه نرسد ما باید مسیر مقاومت خود را رفته و با توکل بر خدا و اتکاء به نیروهای خود این راه پرافتخار شهدا را ادامه دهیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۵۸


ارسال