شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد
آغاز توفانی مدارس در سیستان و بلوچستان/ سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان شدت می گیرد و احتمال وقوع توفان گردوخاک در برخی مناطق نیز وجود دارد.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا مجدد بر سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود به طوریکه در برخی نقاط سبب  خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود وزش این باد شدید شعاع دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان نظیر زابل_ زهک، زهک هیرمند، زابل هیرمند و زاهدان_ هیرمند را  کاهش دهد و در برخی لحظات منجر به اختلال در ترددهای جاده ای شود.

وی ادامه داد: رعایت توصیه های بهداشتی هنگام تردد در فضای باز به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی، احتیاط در رانندگی و رعایت مقررات مربوطه در روز های پیش رو الزامی است.

حیدری با بیان اینکه اواسط وقت دوشنبه از سرعت وزش باد در شمال استان کاسته می شود، گفت: در این مدت به صورت موقت دمای هوا در شمال استان کاهش می یابد.

وی در بخش دیگری به تشریح شرایط دمایی شهرهای استان پرداخت و افزود: امروز دلگان با بیشینه دمای 44/6 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان و زاهدان با دمای 15 درجه خنک ترین شهر استان شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۸۱


ارسال