شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
بازگشت یک حلقه مار پلنگی به دامن طبیعت زاهدان
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان گفت: یک حلقه مار پلنگی و یک عدد عقرب سیاه که توسط یکی از همیاران محیط زیست در مناطق مسکونی حاشیه شهر زاهدان زنده گیری شده بود به یگان حفاظت محیط زیست تحویل شد.
حمید ریگی در گفتگو با عصرهامون افزود: این گونه ها  بلافاصله بعد از تحویل توسط مامورین اجرایی به یکی از زیستگاه های طبیعی آن انتقال و رها سازی شدند.
 
وی تصریح کرد: مار پلنگی نسبتاً بزرگ و غیرسمی است که با تغذیه از جوندگان جمعیت آن‌ها را در طبیعت و حتی مزارع و سکونت‌گاه‌های انسان کنترل می‌کند. این گونه دارای پولك های قدامی گیجگاهی بزرگ است. بدن به رنگ خاكستری زیتونی تیره با خالهای روشن، ‌در ناحیه پشتی دارای خالهای بزرگ قهوه ای یا زیتونی با لبه‌های تیره سیاه رنگ،‌ در سطح جانبی دارای خالهای مدور كوچك و یك در میان با خالهای بزرگتر،‌ خالها به صورت سه خط در ناحیه دم ممتد، علائم ناحیه سر قرینه، ‌سطح شكمی زرد با خالهای قهوه ای یا سیاه رنگ در دو طرف پولكهای شكمی است.
 
ریگی تاکید کرد: شهروندان  ضمن رعایت اصول زیست محیطی به هیچ عنوان به گونه های حیات وحش نزدیک نشوند و در صورت بروز هر گونه احتمال خطر مراتب را به نزدیکترین اداره محیط زیست منطقه اطلاع رسانی کنند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۹۹۲


ارسال