سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
هم زمان با سراسر کشور؛
زنگ مدارس برای غنچه ها و شکوفه ها به صدا در آمد/آغاز سال تحصیلی 95 هزار دانش آموز در سیستان وبلوچستان
 
زنگ متمرکز غنچه ها و شکوفه ها، صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سه هزار و 862 مدرسه ابتدایی سیستان وبلوچستان نواخته شد.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز 31 شهریور ماه همزمان با سراسر کشور زنگ مدارس برای غنچه ها و شکوفه ها در سیستان وبلوچستان به صدا آمد.

در این مراسم که به صورت نمادین در آموزشگاه شهدای بانک ملت ناحیه یک زاهدان اجرا شد مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین حضور یافته و مراسم محوری استقبال از غنچه های پیش دبستانی و شکوفه ها در پایه اول دبستان را برگزار کردند.

حمیدرضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک ایام به مناسبت بازگشایی مدارس و جشن شکوفه ها گفت: زنان و مردان ایران اسلامی  با اتحاد، همدلی، رشادت و از خودگذشتگی در دوران طلایی دفاع مقدس در مقابل تمام توطئه های دشمنان جانانه ایستادند و از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع کردند.

وی دوره اول آموزش ابتدایی را دوران آموزش و تمرین کار گروهی و تیمی بیان کرد و افزود: یادگیری روشهای همکاری و برقراری ارتباط با دیگران یکی از ضروریات مهم در زندگی دانش آموزان است .
 

 
رخشانی به نقش شور ونشاط  بر پیشرفت های تحصیلی  دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: نشاط و شادابی در مدارس باعث رشد و شکوفایی در همه ی ابعاد وجودی یک دانش آموز می شود و در محیط شاد، ذهن  دانش آموزان پویا و استعدادهایشان شکوفا می گردد.

وی خاطرنشان کرد : با تغییر باورها و دیدگاه ها و حذف روش های تدریس سنتی به سمت تدریس نوین گام برداریم و فرزندان مان را برای آینده آماده کنیم.

رخشانی افزود: جشن شکوفه‌ها به منظور آشنایی نوآموزان با فضای جدید کلاس و مدرسه پیش از آغاز رسمی کلاس‌ها  درروز 31 شهریور برگزار می  شود.
 

وی بیان کرد: امسال ۹۵ هزار دانش‌آموز پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی در در سه هزارو 862مدرسه  مشغول به تحصیل شدند .

رخشانی  ادامه داد: امسال ۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان اول ابتدایی استان  را پسران و ۴۵ هزار و ۵۰۰ نفر را دختران تشکیل می‌دهند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود آمار دانش‌آموزان پایه اول استان به ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد وهمچنین  امسال ورودی دانش‌آموزان پایه اول به مدارس سیستان و بلوچستان  افزون بر چهار درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۱۲


ارسال