شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹
در گفت و گو با فرمانداران سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
آمریکا از قدرت نظامی و دفاعی ما وحشت دارد/ نیروی اراده و ایمان نیروهای مسلح ایران زبانزد دنیاست
 
فرمانداران سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه قدرت اراده و باور نیروهای مسلح ایران زبانزد دنیاست، توان بازدارندگی و نظامی کشورمان را موجب هراس دشمنان دانستند.
علیرضا شهرکی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به اینکه دفاع مقدس یکی از زیباترین عناوینی است که انتخاب شده، بیان کرد: در آن دوران جنگ سختی به ما تحمیل شد و فشار های زیادی را مردم متحمل شدند اما نتجیه آن اقتداری است که امروز در جهان و صحنه های بین الملل را شاهد هستیم.

 وی افزود: امروز قدرت نظامی کشور به گونه ای است که در آن واحد می توانیم با توجه به رجز خوانی هایی که دشمن به قصد تعرض به کشور داشت ضرب شصت هایی را انجام دهیم  که این امر نشان داد ایران با قدرت نظامی و با هنر مقاومت که از دوران دفاع مقدس به ارث برده در ابعاد مختلف  و در عرصه جنگ سیاسی، جنگ اقتصادی، جنگ نظامی، جنگ اجتماعی که تحمیل شد رشد کرده است.

فرماندار سراوان ادامه داد: در این برهه از زمان نه تنها می توانیم دفاع جانانه از کشور داشته باشیم، بلکه مدافع حقوق مظلومان دنبا نیز هستیم .

شهرکی با توجه به اینکه دانش نظامی کشور صرفه اقتصادی به ارمغان آورده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر به راحتی صنعت دفاعی کشورهایی که دچار مشکل هستند را می توانیم  طراحی کنیم و در اختیار آنها قرار دهیم که این امر بسیار ارزشمند است.

 وی با اشاره به اینکه  دانشمندان ایرانی با تکنولوژی نظامی توانسه اند ثروت آفرینی کنند، تصریح کرد:  در این عرصه خون های زیادی ریخته شد اما این خونه باعث پربار تر شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

فرماندار سراوان گفت:  در حال حاضر در چهل سال پختگی و اقتدار قرار داریم که دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس و خود باوری است که به دست آورده ایم.

توان دفاعی ایران غیرقابل انکار است
رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به جانفشانی های رزمندگان و ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: ما به حول قوه الهی و با همت وغیرت رزمندگان اسلام حتی یک وجب از خاک پاک میهن اسلامیمان را از دست ندادیم، ما انقلابمان را در طول هشت سال دفاع مقدس صادر کردیم چرا که جنگ ارزشها و جنگ حق و باطل بود.
 
وی با اشاره به اهمیت هفته دفاع مقدس ولزوم بزرگداشت این هفته افزود: دفاع مقدس یکی از مهمترین سند های افتخار ملت ماست و بزرگداشت آن ارج نهادن به ارزشها و فداکاریهایی شهداءوالامقام، ایثارگران، آزادگان، خانواده های معظم شهدا و همه کسانی است که در طول هشت سال دفاع مقدس در جهت حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش وازخود گذشتگی کرده اند.
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار ادامه داد: دفاع مقدس یادآور حماسه­‌های بی‌­بدیل فرزندان این مرز و بوم است و فرصتی است مغتنم تا اهداف و ارزش­‌های دفاع مقدس بر همگان به نمایش گذاشته شود.

وی اذعان کرد: دشمن اقتصاد را محوریت جنگ قرار داده است و وقتی که جنگ به مرحله اقتصادی رسید مبارزه نیز باید از جنس اقتصادی باشد و اهمیت تکرار خودباوری بدین دلیل است که رزمندگان دوران دفاع مقدس با اتکا به عنصر خودباوری موفق به شکست دشمن شدند.

بامری با اشاره به اینکه از دوران دفاع مقدس همیشه به عنوان افتخار یاد شده است وخواهد شد تصریح کرد: اگر به تاریخ جنگ ها نگاه کنید هر جنگ ونبردی که اتفاق افتاده است پاره ای از خاک کشور جدا شده است اما درجنگ هشت ساله ما تنها نبردی بود که حتی یک قدم هم از خاک  جمهوری اسلامی در دست دشمن باقی نماند.

وی با بیان اینکه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در عرصه جهاد کبیر حضور دارد، گفت: امروز نام بردن از سپاه پاسدران انقلاب اسلامی بر تن بدخواهان ملت ایران لرزه می اندازد و این نیروی انقلابی الگوی عدم تبعیت از سیاست های استکبار جهانی و ایستادگی و مقاومت بر اساس مبانی دین مبین اسلام و فرهنگ عاشوراست.

فرماندار ویژه شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: دفاع مقدس گنجینه‌ای سرشار از معنویت و تفکر جهادی است که باید از این فرهنگ به بهترین شیوه استفاده و بهره برد و با تکیه‌بر همین تفکر جهادی می‌توان به چشم‌انداز و افق روشن نظام اسلامی بیش از گذشته امیدوار بود، داشته‌های امروز ما مرهون دفاع مقدس است.

استکبار از توان نظامی ایران هراس دارد
غلامرضا گنجی در گفت و گو با عصرهامون، گفت : ۳۱ شهریور یادآور رشادت تمام رزمندگانی است که با خون خود به دفاع از خاک و ناموس وطن پرداختند .

فرماندار زابل افزود : امروز قدرت ایران فراتر از منطقه است ، رزمندگان اسلام با همان ویژگی شهادت طلبانه دفاع مقدس کیلومتر ها دورتر از مرز ایران دفاع می کنند.

وی ادامه داد : ترس دشمنان از قدرت نظامی ایران و ایمان مردم است، آمریکا سالهاست از گزینه های روی میز سخن به عمل می آورد اما آنچه که مشخص است آنها جرات آغاز جنگ را ندارند.

گنجی تصریح کرد: ایران را می توان یک کشور موشکی دانست، کشوری که در دفاع مقدس محتاج سیم خاردار بود امروز به قدرت اول منطقه تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: قدرت های اول جهان به گونه ای توان مقابله با ایران را ندارند چرا که از وجود قدرت نظامی ایران آگاه هستند.

فرماندار ویژه زابل خاطرنشان کرد: قدرت نظامی ایران باعث امنیت در ایران شده و سایه جنگ را از سر کشور دور ساخته است.

دفاع مقدس یادآور قدرت ایمان و اراده این ملت است
ابوذر کوثری در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: هفته دفاع مقدس،یادآور رشادت ها و دلاوری های، بزرگ مردانی است که در مقطع حساسی از تاریخ کشور و انقلاب نام خود و دلاوری های انجام شده در طول هشت سال جنگ تحمیلی را برای ما به یادگار گذاشته اند.

وی افزود: مردم ایران می دانند آرامش،امنیت و صلحی که امروزدر کشور برقرار است حاصل زحمات رزمندگان و شهداء است و ما مدیون این عزیزان هستیم.

وی عنوان کرد: یکی از وظایف مهم ما زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهداء و وقایع هشت سال دفاع مقدس است که باید آن را به عنوان یک فرهنگ برای نسل جدید نهادینه کنیم.

کوثری با اشاره به قدرت نیروهای مسلح بیان کرد: این قدرت نیروها برآمده از دو بخش است بخش اول شامل جنگ افزارها و ابزار کمی و بخش دوم اراده و ایمان می باشد.

وی در ادامه گفت: ایمان و اراده نیروهای مسلح سپاه،بسیج،ارتش،نیروی انتظامی در کشور ایران زبانزد می باشد و در دنیا قابل طرح است.در طی چهار دهه اخیر از نظر جنگ افزار و تکنولوژی کشور ایران پیشرفت بی شائبه ای داشته و به موفقیت های تاریخی دست یافته است.

فرماندار ایرانشهر خاطر نشان کرد: در تحول اخیر در منطقه، حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی یک مسئله ای را برای نیروهای مسلح ما مشخص کرد و آن این بود که قدرت اراده بر قدرت جنگ افزار می چربد. علاوه بر اینکه دولت سعودی دارای جنگ افزارهای تهاجمی پیشرفته بود اما در برابر نیروی اراده و ایمان و محور مقاومت و انصارالله نتوانست واکنش درخور داشته باشد.

وی در پایان گفت: نیروی ایمان،استقامت و فداکاری نیروهای مسلح کشور ایران می تواند در نهایت تعیین کننده میزان قدرت این نیرو ها باشدو با مقاومت تاکنون در برابر دشمنان توانسته ایم پیروز باشیم.

توان دفاعی کشور مبتنی بر خودباوری و دانش بومی است
مجتبی شجاعی در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: یقینا توان دفاعی کشور مبتنی بر خودباوری و دانش بومی نتیجه تلاش جوانان و نخبگان بسیجی این کشور و دستاورد خون شهدا است.

وی افزود: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای انتقال مفاهیم اصیل انقلاب و مجاهدتهای رزمندگان به نسل جدید و همچنین مرور رشادتهای رزمندگان و شهدا و ایثارگرانی است که اسوه استقامت و ولایتمداری هستند.

فرماندار دلگان تصریح کرد: دشمن در ۸ سال جنگ‌تحمیلی با توسل به طیف وسیع حمایتهای تسلیحاتی، اطلاعاتی و روانی و رسانه ای سعی در خم نمودن عزم و اراده ملت ایران داشت که نه تنها موفق نشد بلکه عزم ها برای دفاع و استقلال و ازادی فولادی تر نیز شد .

این مسئول گفت: دفاع مقدس کلکسیون اخلاق و تقوا و فداکاری و مسوولین پذیری و دینداری ملتی است که افتخارش انقلابی است که برگرفته از انقلاب حسینی و عاشورایی و عزتش در پیوند انقلاب اسلامی ایران با قیام امام‌حسین (ع) و وحدت و برادری نیز شعار و سرلوحه کار آن است.

فرماندار دلگان اضافه کرد: پیشرفتهای کشورمان پس از پیروزی انقلاب و بعد از جنگ تحمیلی با دوران پیش از انقلاب غیر قابل قیاس است که الحمدلله سرآمد آن پیشرفت در صنعت دفاعی و توان بازدارنده دفاعی کشور است که شاید هضم و باور آن برای دشمن بسیار سخت است.

شجاعی خاطرنشان کرد:دشمن نیز اولا از وحدت و قدرت ایمان و ثانیا از عواقب جنگ با ایران به شدت گریزان و نگران است به همین دلیل رو به فشارهای اقتصادی و روانی آورده است که انشاله با همت و عزم مردم و مسوولین در ان‌عرصه هم موفق نخواهد بود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۲۹


ارسال