پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
در دومین روز از هفته دفاع مقدس؛
زنگ مهر و مقاومت در مدارس سیستان وبلوچستان نواخته شد/حضور776 هزاردانش آموز بر سرکلاس درس
 
همزمان با سراسر کشور و در دومین روز از هفته دفاع مقدس زنگ مهر و مقاومت در 6 هزار و 41 مدرسه استان سیستان وبلوچستان نواخته شد.
به گزارش عصرهامون، همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید و دومین روز از هفته دفاع مقدس، زنگ مهر و مقاومت با حضور مسئولان و دانش‌آموزان در مدارس سراسر استان سیستان و بلوچستان نواخته شد.

دفاع مقدس از برجسته‏ ترین افتخارات ملت ایران است
حمیدرضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم محوری بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در سالن ذوالفقار زاهدان برگزار شد، گفت: آسایش و امنیت امروز خود را مدیون خون شهدایی هستیم که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس برای حفاظت از کیان این مرز و بوم جانانه دفاع کرده و از خودگذشتگی کردند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس از برجسته‏ ترین افتخارات ملت ایران است، افزود: رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمن خیره سری را ناکام ساخت.

این مسئول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ماه مهر شروع حیاتِ سرزندگی، نشاط و شادابی در جامعه است، بیان کرد: وقتی مهرورزی شروع می شود تمام آحاد جامعه به فعالیت و تلاش بیشتری وادار می‌شوند.

هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ دانش آموزی خارج از مدرسه نخواهد بود
وی تصریح کرد: هم اکنون 776 هزار و  548 دانش آموز در تمام مقاطع تحصیلی اول تا پایه دوازدهم در 6 هزار و 41 مدرسه و 37 هزار و 968 کلاس درس حضور داشته و مشغول به تحصیل می باشند که کار آموزش آنها بر عهده 39 هزار و 571 معلم است.

رخشانی ادامه داد: علیرغم کمبودها و مشکلات موجود امسال از لحاظ نیروی انسانی مشکلی وجود ندارد به گونه ای که هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ دانش آموزی خارج از مدرسه نخواهد بود.

وی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه امسال بیش از 600 کلاس درس به فضای آموزشی به آموزش و پرورش استان اضافه خواهد شد، تصریح کرد: در زمینه نیروی انسانی و فضای آموزشی با کمبود مواجه هستیم به گونه ای که جزو اولین و دومین استان‌های کشور به شمار می رویم. در این راستا به ازای هر 19.5نفر دانش آموز در استان یک معلم داریم که این میزان در کشور 13.5 دانش‌آموز است، همچنین به ازای هر دانش آموز 3.37 متر فضای آموزشی داریم که در کشور 5.25 متر و استاندارد آن ۸.۸ متر می باشد.

این مسئول ادامه داد: به کمک همه مسئولان استانی و همکاری و همیاری دولت و وزارت آموزش و پرورش توانستیم این کمبود را که بین ۱۲ تا ۱۵ هزار معلم و ۱۱ هزار کلاس درس است مدیریت کنیم به گونه ای که این کمبود را توسط هشت آیتم استخدام آزاد، خروجی دانشگاه فرهنگیان و پذیرش امسال، سرباز معلم یک سال خدمت، روحانیون وظیفه، پرسنل وظیفه جدید، حق التدریس سرباز معلمین و حق التدریس نهضتی ها و شاغلین حل کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه به وضعیت مدرسه طالقانی زاهدان اشاره کرد و گفت: این مدرسه جز میراث فرهنگی و از اولین سازه های استان است که هم اکنون در حال مرمت و بازسازی می باشد، همچنین علاوه بر اینکه دانش آموزان آن به مدرسه دیگری منتقل شده اند در بازه تعمیرات نیز، به مدت یکسال این مکان برای برگزاری کلاس های آموزشی در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار گرفته است.

زنگ مهر و مقاومت در زادگاه خورشید ایران  
هراتی، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه آغاز بهار تعلیم و تربیت با هفته دفاع مقدس و ماه محرم همزمان شده است، بیان کرد: اهمیت تعلیم و تربیت و همچنین جایگاه آموزش و پر ورش در جامعه بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: کشورهای توسعه یافته که حرف برای گفتن در جهان دارند، اولویت خود را نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش قرار داده اند.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: اگر رشد و موفقیت در آموزش و پرورش انجام شود بی شک این موفقیت در تمامی سطوح جامعه مشاهده خواهد شد و از سوی دیگر از نقص و عیب در آموزش و پرورش باشد این امر خود در دراز مدت در جامعه نمایان می کند.

هراتی خاطر نشان کرد: در سند تحول بنیادین جایگاه ویژه ای برای خانواده تعریف شده  و اساس کار را مدرسه قرار داده اند و حتی نیز برای سایر دستگاه های دولتی وظایفی را مشخص کرده که ایجاب می کند همه در کنار آموزش و پرورش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به نظام تعلیم و تربیت وابسته است، ادامه داد:  اگر می خواهیم در تمامی بعد ها پیشرفت داشته باشیم باید در کنار آموزش و پرورش قرار گیریم که در تمامی حوزه ها باهم بودن بی نیازی و عدم وابستگی را به ارمغان می آورد.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس حتی سیم خار دار هم نداشتیم اما امروز به برکت  جانفشانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در بسیاری از زمینه ها از جمله در حوزه سد سازی، انرژی صلح آمیز هسته ای و ورزش حرف برای گفتن داریم.

نواخته شدن زنگ مهرو مقاومت در دلگان
حسین بامری مدیر آموزش و پرورش دلگان در این مراسم گفت: بیش از 20 هزار دانش آموز دلگان در 253 آموزشگاه دولتی و خصوصی این شهرستان تحصیل خود را در سال تحصیلی جدید آغاز کردند.

وی ادامه داد: 124 نفر نیروی حق التدریس برای اول مهرماه 98 مصوبه مجلس و نیروهایی که قبل از 91 تحت عنوان نهضتی یا سرباز آموزش و پرورش همکاری داشته اند، جذب و بکارگیری شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۳۱


ارسال