شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه 27درصد تلفات آب در مسیر انتقال آب داریم و بیش از 60هزار انشعاب غیرمجاز در شبکه توزیع داریم که باید مدیریت شود.
محمد علی حمیدیان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع آبی سیستان و بلوچستان، گفت: هدف ما حفاظت از منابع زیرزمینی آب در سیستان و بلوچستان است و در جلسات کارگروه قضایی صیانت از منابع آب استان نیز به این مهم پرداخته می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در دوره بحرانی آب قرار داریم و شرایط آب سیستان و بلوچستان مناسب نیست از دو سال قبل به دنبال صیانت از منابع آبهای زیرزمینی بوده ایم.

رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات کم آبی و خشکسالی در استان، بیان کرد: در حال حاضر هزار و 261 روستای استان از نعمت آب محروم  هستند و به صورت سقایی آبرسانی می شود که این موضوع نگران کننده است و باید بتوانیم منابع آب های زیرزمینی را تقویت کنیم تا به تمام روستاها و مناطق نیازمند آب لوله کشی از منابع پایدار تامین شود.

وی ادامه داد: چیزی در حدود 3هزار میلیارد برای تامین آب این روستاها و لوله کشی نیاز است که این مهم خود نیازمند آب از یک منبع پایدار است یعنی باید اول برای مدیریت آب باید اقدام کنیم تا بتوانیم منبعی پایدار برای این مناطق ایجاد کنیم.

حمیدیان با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع آبی در کل سیستان و بلوچستان در حال اجراست، اذعان کرد: متاسفانه 27درصد تلفات آب در مسیر انتقال آب داریم و بیش از 60هزار انشعاب غیرمجاز در شبکه توزیع داریم که باید مدیریت شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که تا پایان سال به بیش از 400روستا آب لوله کشی برسانیم و از ابتدای سال نیز 157 چاه غیرمجاز اعلام شده که توسط مسئولین مربوطه دستور انسداد آنها صادر شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه ثمره حفاظت از منابع آبی مثبت بوده، تصریح کرد: طی گزارشهای دریافتی با انسداد چاه های غیرمجاز و ضبط دستگاه های حفر چاه های غیرمجاز ما توانستیم تا حدودی به احیای منابع زیرزمینی آب استان کمک کنیم که با ادامه این روند امیدواریم بتوانیم مشکلات موجود را رفع کنیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۴۲


ارسال