دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان خبر داد
ارائه بیش از یک میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: در نیمه اول سال جاری، آموزشگاه های آزاد استان بیش از یک میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی به مهارت آموزان سراسر استان ارائه دادند.
خداداد اولیایی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: در 6 ماهه گذشته از سالجاری 1میلیون و 491 هزار و 172 نفرساعت آموزش درحوزه آموزشگاه های آزاد و موسسات کارآموزی به کارجویان و کارآموزان علاقمند به مهارت آموزی در استان ارائه شده است.

وی افزود:  340 هزار و 481 نفر ساعت از این آموزش ها به آقایان و یک میلیون و 105 هزار و 691 نفر ساعت آن در بخش آموزش به بانوان بوده است.

وی ادامه داد: براساس اصل 44 قانون اساسی اهمیت بخشی و حمایت از بخش خصوصی در استفاده از پتانسیل های موجود در این عرصه جهت رسیدن به اهداف دولت مورد توجه قرار گرفته چرا که سنگینی بار مسئولیت دولت با مشارکت بخش خصوصی در انجام امور تقسیم می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 217  آموزشگاه آزاد در استان دائر است و در 169 حرفه آموزشی مشغول فعالیت هستند که این عملکرد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته، 51 درصد رشد داشته است .

اولیایی خاطر نشان کرد: سیاست پرهیز از موازی کاری راهکار قانونمند اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور حمایت از بخش خصوصی درحال اجرا است در همین راستا حرفه هایی که در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه در سطح استان آموزش داده می شود از مراکز دولتی حذف شده است .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۶۱


ارسال