يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
در اولین روز از بازگشایی مدارس؛
خالی کردن جیب دانش آموزان به بهانه تحویل کتاب/ یک مسئول: اخذ هرگونه وجه ممنوع است
 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: اخذ هرگونه وجه برای دریافت کتاب در استان ممنوع است.
به گزارش عصرهامون، در حالی توزیع کتاب های درسی در سیستان وبلوچستان رایگان است که با شروع ماه مهر برخی از مدیران مدارس در اقصی نقاط استان اقدام به گرفتن هزینه های اضافی از دانش آموزان می کنند.

اول پول بعد کتاب!
در پی تماسی که جمعی از والدین دانش آموزان با این پایگاه خبری داشتند با بیان اینکه کتاب های درسی سیستان و بلوچستان باید همچون سال های قبل بدون دریافت وجه بین دانش آموزان توزیع ‌شود، از دریافت هزینه اضافی توسط برخی از مدیران مدارس گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

به گفته برخی از والدین صبح روز گذشته در حالی دانش آموزان شیفت (ب) مدرسه شکوفه های دانش واقع در مهرشهر زاهدان منتظر دریافت کتاب درسی بودند که از سوی مسئولان مربوطه اعلام می شود به ازای دریافت کتاب باید مبلغ 60 هزار ریال پرداخت کنند.

در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با عباسعلی ارجمندی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان داشت، وی گفت: اخذ هرگونه وجه برای دریافت کتاب در استان ممنوع است.

وی بیان کرد: اگر مدرسه ای برای دریافت کتاب از دانش آموزان وجه دریافت کند والدین می توانند با مراجعه به اداره ارزیابی و شکایات همان منطقه موضوع را بیان تا در اسرع وقت پیگیری شود.

به گفته معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان، والدین دانش آموزان ساکن در مهرشهر می توانند به آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان مراجعه کنند.

گفتنی است اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز پس از تماسی که خبرنگار عصرهامون داشت از پیگیری سریع این موضوع و علت یابی آن از مدیر مدرسه خبر داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۰۶۵


ارسال
صالح
Germany
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۱۶:۴۰
با سلام
مدرسه فرزانگان 2 واقع در زیباشهر نیز همه ساله پول کتاب دریافت میکند؟
آیا در دبیرستان هم ممنوع است؟ یا فقط ابتدایی ؟