شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
در راستای اطمینان از صحت و سلامت محصول تولیدی؛
میگوی تولیدی چابهار محصولی بازار پسند و خوش فروش/ 524 مورد آزمایش تشخیص در بیماری میگو انجام شد
 
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در 6 ماهه نخست سال 524 مورد آزمایش بر روی میگوی پرورش یافته چابهار برای اطمینان از صحت و سلامت محصول تولیدی انجام شده است.
مسعود اصغری در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون افزود: سیستان و بلوچستان از مناطق مستعد پرورش میگو است و بنا به دلایل متعددی پرورش میگو بر دیگر انواع پرورش برتری دارد.

وی بیان کرد: از آنجایی‌که سواحل مکران بهشت آبزی‌ پروری ایران بوده و مستعد و قابلیت تولید بالایی دارد نظارت و پیگیری روند انجام این کار در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان ادامه داد: میگوی تولیدی چابهار محصولی بازار پسند و خوش فروش بوده و با توجه به این که مرکز آزمایشگاهی آبزیان این شهرستان یکی از مجهز‌ترین مراکز آزمایشگاهی دامپزشکی ایران است، در 6 ماهه اول امسال 524 مورد آزمایش بر روی میگوی پرورش یافته آن برای اطمینان از صحت و سلامت محصول تولیدی انجام شده است.

این مسئول افزود: واحدهای فعال پرورش میگو در این استان تعداد 36 واحد پرورشی و 2 واحد تکثیر میگو می‌باشد که در این دوره 6 ماهه تعداد 352 مورد بازدید از این واحدها به عمل آمده است.

وی ادامه داد: محصولات تولیدی این واحدها پس از نظارت بهداشتی، انجام آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی لازم، تایید و اخذ گواهی سلامت صادرات، به کشور های دیگر صادر می‌شود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خاطر نشان کرد: مجهزترین مرکز آزمایشگاهی آبزیان ایران در چابهار در حال ساخت است و  در آینده ای نزدیک به‌بهره‌برداری می رسد که با فعالیت آن شاهد خدمت‌رسانی هرچه بهتر به فعالان این حوزه خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۲۷


ارسال