سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت؛
"مشق احسان" فرصتی برای توانمندسازی آینده سازان مناطق محروم/ 138 هزار بازمانده از تحصیل در سیستان وبلوچستان شناسایی شد
 
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در برنامه محوری همایش پویش مردمی مشق احسان گفت: آموزش وپرورش استان با بهره گیری از ظرفیتها و پتانسیل بخش های مختلف، سعی در فراهم کردن شرایط اولیه تحصیل برای دانش آموزان را دارد.
به گزارش عصرهامون، ظهر امروز در آستانه بازگشایی مدارس و با حضورمدیرکل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان، برنامه محوری همایش  پویش مردمی مشق احسان توسط  بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در محل سالن اجتماعات مدرسه حیات طیبه زاهدان برگزار شد.

حمیدرضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش استان در این همایش گفت: پویش مردمی مشق احسان با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت و برای خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار روستایی توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در استان 138 هزار بازمانده از تحصیل شناسایی شده است، افزود: اقدامات و تلاشهای زیادی برای جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل انجام گرفته اما افزایش جمعیت بازماندگان  و شرایط فرهنگی و اجتماعی سیستان و بلوچستان مشکل را دوچندان و سخت می کند.

وی ادامه دادک در راستای ارتقای سطح کیفی مدارس برای پوشش بازماندگان از تحصیل در مدارس شبانه روزی و افزایش طرح روستا مرکزی کارهای خوبی انجام گرفته است.

رخشانی خاطرنشان کرد: از نظر تجهیزات عمومی،مدارس شرایط خوب و عادی دارند و به دنبال تجهیزات تخصصی برای ارتقای کیفیت آموزشی و تربیتی دانش آموزان هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه مدارس حاشیه شهر زاهدان وهمچنین چابهار، مدارس حمایتی با هدف توسعه عدالت آموزشی راه اندازی شده است.

وی نظم و ساماندهی به مجموعه‌های خیرین و ایجاد سامانه شناسایی دانش آموزان دارای شرایط ویژه (بی سرپرست ،کم بضاعت) را ضروری بیان کرد و گفت: در حوزه های آموزشی و رفاهی مجموعه های مختلفی آموزش و پرورش را کمک می کنند که اهداف و برنامه های آنان قابل ستایش و تکریم است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: آموزش و پرورش نیازمند هم افزایی،همدلی و همراهی بیشتر از سوی همین افراد نیک اندیش است  و می طلبد تا همه کسانی که دلسوز دانش‌آموزان و تربیت آنها هستند ورود پیدا کنند و عملیاتی،نسبت به انجام برنامه های مختلف با هماهنگی آموزش و پرورش اقدام کنند.

رخشانی گفت: سند توسعه فضاهای آموزشی در استان در حال اجرا می باشد و در همه نقاط و مناطق بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته، کارساخت و ساز فضا برای تحصیل و حضور دانش آموزان در کلاس درس بر اساس اولویت انجام می پذیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۲۸


ارسال