سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۸
سرهنگ نجفی خبر داد؛
سارق دریچه‌های حوضچه‌های مخابراتی دستگیر شد
 
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق ۳۰ ساله دریچه‌های حوضچه‌های مخابراتی خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: پس از وصول شکایات متعدد از شرکت مخابرات مبنی بر سرقت دریچه‌های فلزی حوضچه‌های مخابراتی در سطح شهر تهران که علاوه بر خسارت مالی به شرکت مخابرات باعث ایجاد مشکلات از جمله سقوط شهروندان و موتور سواران به داخل حوضچه‌ها شده بود.
او افزود: در تاریخ دوازدهم شهریور ماه با توجه به حساسیت موضوع پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام نخست تحقیقات کارآگاهان با مراجعه به محل‌های سرقت به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند.
سرهنگ نجفی تصریح کرد: فیلم‌های ضبط شده فردی حدودا ۳۰ ساله را در حال سرقت دریچه‌های شرکت مخابرات با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید نشان می‌داد.
وی افزود: با استعلام شماره پلاک خودرو مشخص می‌شود پلاک خودرو موجود در صحنه سرقت جعلی و متعلق به خودرو دیگری است، لذا کارآگاهان با بررسی‌های فنی شماره پلاک خودرو را کشف می‌کنند و مشخص می‌شود خودرو متعلق به منصور ۳۱ ساله و دارای سابقه سرقت به همین شیوه است. در ادامه با دستور بازپرس شعبه ۲ دادسرای ناحیه ۳۴ و اخذ نیابت قضایی متهم در یک عملیات ضربتی در محل سکونت خود در شهر بهارستان دستگیر و به اداره هفدهم منتقل می‌شود.
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در بازجویی‌های اولیه منصور منکر سرقت‌ها شد، اما در نهایت با روئیت ادله و مستندات راهی به جز اعتراف نیافت و اظهار داشته قبل از طلوع آفتاب بین ساعت ۴ تا ۶ صبح با تغییر شماره پلاک خودرو در خیابان می‌چرخیده و دریچه‌های فلزی شرکت مخابرات را به سرقت می‌برده و پس از سرقت هر دریچه را بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانده و پول حاصله را برای گذران زندگی خرید مواد مخدر مصرف می‌کرده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۳۶


ارسال