شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
آخرین جزئیات حادثه قطار زاهدان تهران
ترخیص ۱۱۰ مجروح از بیمارستان ها/ کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از مجموع 157 مجروح حادثه قطار زاهدان تهران 110 نفر از بیمارستان ها مرخص شده اند.
سید محمد هاشمی شهری در گفتگو با عصرهامون افزود: از مجموع ۱۵۷ مصدوم بستری شده در بیمارستان های زاهدان‌ ۱۱۰ نفر تا بامداد امروز (پنج شنبه) از بیمارستان ها ترخیص شده اند.
 
وی افزود: با توجه به تریاژ تخصصی بیماران و توزیع مدیریت شده بار حادثه در بین مراکز درمانی، بیماران بدحال و نیازمند خدمات خاصّ به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) به عنوان مرکز حوادث و سوانح (Trauma Center) و بیماران با مشکلات کمتر به سایر بیمارستان ها منتقل شدند.
 
وی ادامه داد: حضور ارزشمند مردم خوب منطقه شورو در لحظات اولیه وقوع حادثه و مشارکت در امدادرسانی و حتی انتقال تعدادی از مصدومان به بیمارستان شایسته توجه و تشکر است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان نیز گفت: با پایان یافتن عملیات امداد نجات مصدومین در محل حادثه واژگونی قطار مسافربری زاهدان به تهران، ۸۷ نفر توسط بالگرد و خودروهای فوریت‌های پزشکی به بيمارستان هاي زاهدان منتقل شدند که در این حادثه متأسفانه چهار نفر (یک زن و سه مرد) جان خود را از دست دادند.
 
وی ادامه داد: اعضاي كميسيون عالي بررسي سوانح راه آهن كشور به منظور بررسی علت حادثه وارد استان شده اند که پس از بررسي و بازديدهاي ميداني، نتايج به دست آمده به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان هم گفت: مهری میرجلیلی فرزند شکر الله سومین جان باخته حادثه قطار زاهدان تهران بود که صبح امروز شناسایی شد. در این حادثه محمد جعفر تیرتاش ۵۸ ساله و از کارمندان راه آهن نیز چهارمین قربانی این حادثه بود. عباس ریگی سلطانی‌ پور و سیروان خسروی نیز دیشب شناسایی شدند.
 
حجت الاسلام حسن روحانی؛ رئیس جمهور نیز خواستار رسیدگی جدی به مجروحان و بررسی فوری علل حادثه شده است. همچنین سعید نمکی؛ وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی یک گروه را مسئول رسیدگی به وضعیت مجروحان کرد.
 
بر اساس گفتگوهای متعددی که خبرنگار عصرهامون با مجروحان حادثه در محل بیمارستان انجام داد اکثر آنها اعلام کرده اند که قطار در هنگام دور زدن از ریل خارج شده که به استناد این مطالب احتمال سرعت بالای قطار در زمان پیچ بالا می رود اما نظر نهایی به زودی توسط کارشناسان کمیسیون عالی بررسی سوانح راه آهن کشور اعلام می شود.  
 
این مجروحان همچنین گفتند: از همان لحظات ابتدایی واژگونی واگن ها، بسیجیان طوائف و بومیان منطقه به یاریشان شتافته و در امر امدادرسانی آنها را یاری کرده اند.

شایان ذکر است در ساعات ابتدایی وقوع این حادثه، تصویری از یک کودک 5ماهه منتشر شد که هیچ اطلاعی از والدین وی در دسترس نبود که در نهایت پس از گذشت چند ساعت از عملیات امدادرسانی، مادر وی که جزو مجروحان بود در کنار کودک بستری شد اما متاسفانه نام پدرش در میان 4 جان باخته خروج قطار از ریل قرار گرفت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۴۳


ارسال