شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
دفاع از کشور و منافع ملی خط قرمز ملت ایران/کارنامه بسیج در 8سال دفاع مقدس درخشان است
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع از کشور و منافع ملی خط قرمز ملت ایران است، گفتند: کارنامه بسیج در هشت سال دفاع مقدس درخشان است.
به گزارش عصرهامون، امروز چهارمین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس با عنوان "بصیرت، دشمن شناسی، ولایت مداری و دفاع همه جانبه" است. روزهای حساس و سرنوشت ساز این هشت سال، سرشار از حماسه آفرینی ها و سلحشوری های بهترین و دلاورمردترین فرزندان این كشور بوده و از آن به عنوان آزمونی بزرگ برای اثبات قدرت ایمان، حقانیت و پایداری ملت ایران در تاریخ یاد می شود.

در همین راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع از کشور و منافع ملی خط قرمز ملت ایران است، گفتند: رزمندگان در جنگ تحمیلی عزت و اقتدار کشور را حفظ کردند و امروز ما باید پیرو خط شهدا باشیم.
 
بسیج قدرت عظیمی در ایران است
مولوی سید عبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان در گفت و گو با خبرنگار مابا اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس یادآور رشادت های رزمندگان در دفاع از حفظ تمامیت ارضی کشور و نجات و آبادانی کشور است، بیان کرد: رزمندگان در جنگ تحمیلی عزت و اقتدار کشور را حفظ کردند و امروز باید پیرو خط شهدا باشیم.

وی افزود: امروز دشمن با توطئه و دسیسه های مختلف در تلاش است که مردم ایران را بترسانند اما باید بدانند که ایران دارای نظام دفاعی مستحکم  است.

 امام جمعه اهل سنت سراوان ادامه داد: ایران در جنگ تحمیلی با کمترین استعداها و امکانات جنگی مقابل تمام کشورهای غربی  که مقابل ایران ایستادند، مقابله کرد که دشمن شکست مفتضحانه ای را خورد.


بسیج در هشت سال دفاع مقدس دارای نقش اساسی بود
مولوی ساداتی با بیان اینکه  معادلات منطقه به نفع دشمن و متحدان آن نیست، اضافه کرد: امروز مشاهده می کنیم که رژیم صهیونیستی و دشمنان نگران هستند چرا که گزینه های آنها شکست خورده است.

 وی اذعان کرد: بسیج در هشت سال دفاع مقدس دارای نقش اساسی بوده است،اگر مروری به گذشته داشته باشیم مشاهده می کنیم که پشتیبانی به جبهه ها توسط بسیج مردمی انجام می شد.

 امام جمعه اهل سنت سراوان با اشاره به اینکه بسیج مردمی  در دوران مقدس در همه زمینه ها به رزمندگان کمک کرد، خاطر نشان کرد: نیروهایی از اقشار و طیف های مختلف اعم از زنان، مردان، جوانان و نوجوانان برای کمک  و پشتیبانی از جبهه مشارکت داشتند.

هشت سال دفاع مقدس عزت و افتخار بزرگی برای کشور به ارمغان آورد
مولوی ساداتی با توجه به اینکه بسیج قدرت عظیمی در ایران است، تصریح کرد:  هرکس بصیرت و آگاهیداشته باشد می داند که بسیج از بطن مردم است، سپاه نیروی مقتدر کشور است که در عرصه های سازندگی، محرومیت زدایی و دفاع از کشور نقش مهمی ایفا کرده است.

وی گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس عزت و افتخار بزرگی برای کشور به ارمغان آورد که  وظیفه دولت مردان و مسئولین است که در تصمیم گیری ها منافع ملی را در نظر بگیرند.

 امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کرد: دفاع از کشور و منافع ملی خط قرمز ملت ایران است، امروز نیروهای مسلح کشور به تمامی نقاط کشور و حتی خارج از مرزها، مردم برای دفاع آمادگی کامل دارند و ارزش خون شهدا برای ما سرمایه بزرگی است که باید در عمل و در جهت تحکیم وحدت نشان دهیم.

 مولوی ساداتی خاطر نشان کرد: شهدا افرادی هستند که با خون خود کشور را بیمه کردند و امروز نباید افرادی در کشور باشند که به خون شهدا خیانت کنند
 
نقش بسیج در دوران دفاع مقدس موثر و ارزنده است
مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگارمابیان کرد: در حالی که کمتر از دو سال از پیروزی انقلاب نگذشته بود که ارتش مجهز عراق با حمایت کشورهای غربی و آمریکا به کشورمان حمله کرد.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فرمانده هان ارتش که عمدتا وابسته به غرب بودند یا از کشور فرار کردند و یا توانایی کنترل و نظارت بر نیروهای خود را نداشتند.

وی ادامه داد: در عین حال بنی صدر رئیس جمهور وقت که فرمانده کل قوا هم بود با شعار زمین می دهیم و زمان می گیریم باعث شد که اغلب شهرهای غربی ما به تصرف دشمن متجاوز در آید.

بسیجیان کلید حل مشکلات در دوران مقدس بودند
مولوی مقدسیان اضافه کرد: در این شرایط که نیروهای مخلص ارتش ما در اختیار بنی صدر بودند و سپاه پاسداران هم تازه تشکیل شده بود، بسیج مستضعفین که در روزهای نخست دفاع مقدس کمتر از یک سال از تاسیس آن می گذشت وارد عمل شد.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان افزود: حضور و نقش بسیج در هشت سال دفاع مقدس موثر است و اگر بسیجیان نبودند قطعا کشورمان با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد.

وی ادامه داد: در حقیقت بسیجیان کلید حل مشکلات در دوران مقدس بودند، یعنی آنها در همه عملیات ها نقش مثبت و ارزنده ای داشته اند.

مولوی مقدسیان خاطرنشان کرد: اگر به کارنامه رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که بیشترین رزمنده، آزاده، جانباز و شهید از بین بسیجیان است.
 
پایداری نظام اسلامی به وسیله بسیج است
مولوی عبدالصمد دامنی، مدیر حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر در گفت وگو باخبرنگارما بیان کرد: در زمان دفاع مقدس اکثرمردم به صورت خودجوش برای دفاع از مملکت خود بسیج شدند و آماده خدمت رسانی بودند و برای حفاظت از دین و اسلام ومردم احساس مسئولیت داشتند.

وی با اشاره به تاسیس حوزه ها و پایگاه های بسیج افزود: این اجتهاد و تشکل به ابتکار امام راحل(ره) ایجاد شد و وجود این نهاد برای نظام اسلامی و انقلاب ضروری است.

مدیرحوزه علمیه حقانیه خاطرنشان کرد: در زمان هشت سال جنگ تحمیلی بسیج تجهیزات پیشرفته نداشت اما با همان اندک ابزار جنگی برای حفظ حیثیت کشورجمهوری اسلامی ایران با تمام وجود خود با دشمن جنگیدند و همه سختی ها و مشکلات را پشت سر گذاشتند تا به پیروزی رسیدیم.

وی تصریح کرد:نیروهای بسیج مخلصانه همراه و همگام نیروهای مسلح وامنیتی در کشور هستند به گونه ای که وجود بسیج برای ادامه انقلاب و مرزها امری ضروری است.

هشت سال دفاع مقدس درس ایثار و عزت و سرافرازی بود
مولوی ملکی پور در گفت و با خبرنگار مابیان کرد: بسیج از بدو انقلاب تا دفاع مقدس و بعد از آن بسیار فعال بوده و کارهای بسیار مثبتی در این راه انجام داده است.

وی افزود: در دفاع مقدس ما درس عزت،شهادت،شهامت و مجاهدت را یاد گرفتیم. همچنین آموختیم که در مقابل ستمگران با دستان خالی بایستیم و رزمندگان ما قبل از اینکه دشمن وارد ایران شود با دفاع جانانه نگذاشتند تا وجبی از خاک ایران به دست دشمن و بیگانه بیافتد.

ملکی پور با اشاره به تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی پس از دفاع مقدس افزود: نیروهای مسلح باید از کشور مراقبت کنند و قدرت دفاعی خود را بالا ببرند تا دشمنان از آنها حساب برده و تمام نقشه هایشان نقش برآب شود.

مدرس حوزه علمیه کنارک گفت: عظمت ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان این مرز و بوم را جهانیان در دفاع مقدس دیدند و در مقابل ملت ایران تعظیم کردند. استعداد، هوش، توانایی و توانمندی ایرانی در دفاع مقدس در پایان جنگ به نمایش گذاشته شد.

وی با اشاره به اتحاد شیعه و سنی در هشت سال جنگ تحمیلی یادآور شد: در دوران دفاع برادران اهل تسنن دوشادوش برادران رزمنده شیعه خود جنگیدند و چندین شهید اهل تسنن گویای این موضوع بود که دیگر شیعه و سنی در دفاع از سرزمینشان جدا از هم نبودند.

 
ایستادگی مردم از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس است  
مولوی عبدالملک ملکی پور، امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با خبرنگار ما، با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: هشت سال دوران دفاع مقدس، نماد غرور ملی، همبستگی و اتحاد ملت شریفی است که در راه آزادی و ارزشهای اسلامی از جان خود برابر قدرتهای مستکبر گذشتند تا امنیت و آرامش کشور تضمین شود.
 
وی با اشاره به این که یکی از برکات و دستاوردهای بزرگ جنگ، وحدت ملی بود، افزود: به واسطه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس در دیگر ممالک اسلامی، امروز شاهد تحرکات ضداستکباری در نقاط مختلف جهان هستیم.
 
امام جمعه اهل سنت کنارک ادامه داد: اگرچه جنگ خرابی و مشکلات خاص خود را به همراه داشت اما مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی با صبر و مقاومت در برابر همه سختی ها شجاعانه ایستادگی کردند.
 
وی گفت: ایران مقتدر امروز در جهان در تمامی عرصه ها به ویژه ارکان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی حرف برای گفتن دارد و نقش آفرینی می کند.
 
مولوی ملکی پور با بیان اینکه دفاع مقدس و مقاومت در برابر دشمنان الگوی ما در میدان با استکبار است تصریح کرد: ایرانیان در جنگ، با مقابله و ایستادگی به ابر قدرت های جهان اقتدار خود را به جهانیان نشان دادند
 
وی ادامه داد: بعد از جنگ کشور ایران به سمت خودکفایی قدم برداشت و امروز ایران اسلامی در زمینه تجهیزات نظامی به دستاوردهای بزرگی رسیده است.
 
مولوی اهل سنت با يادآوري اينكه از ابتداي انقلاب تاكنون دشمنان بارها و بارها از راه‌هاي مختلف برای ایران مزاحمت ایجاد کرده است، گفت: دشمن این بار با جنگ رواني سعی در به زانو درآوردن ایران را دارد، غافل از اينكه مردم ما سرافرازانه در مقابله هر گونه دشمني ايستادگی می کنند و پيروز ميدان خواهد بود.
 
مولوی ملکی پور با تاکید بر اینکه امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر ایران مقتدر ناتوان و ضعیف هستند، خاطرنشان کرد: رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی برای کشور افتخار آفرینی و فداکاری‌های بی‌نظیری داشتند که باید به نسل جوان انتقال داده شود.
 
ورود بسیج به مسئله فرهنگی نیاز جدی امروز جامعه
مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت زهک در گفت و گو با خبرنگار ماگفت: بسیج در جامعه  نقش پر رنگی ایفا کرده و موفقیت های بزرگی نیز در این راه نصیب کشور شده است.

امام جمعه اهل سنت زهک افزود: با توجه به هجمه های بسیاری که امروز دشمن بر علیه کشور و جوانان ما ایجاد کرده ورود بسیج به تمام عرصه ها درخواست عمومی مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به جوانان  نخبه ای  که در بسیج رشد می یابند، امروز شاهد رشد روز افزون قدرت دفاعی کشور توسط همان بسیجی ها هستیم.

مولوی درواخ بیان کرد: در بحث فرهنگی امروز نیاز جدی به حضور بسیج در جامعه داریم، بسیاری از افراد در مسیر دشمن قرار گرفته اند و فرهنگ اسلامی و ایرانی را مورد هدف قرار داده اند.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:  دفاع مقدس ثمره های بسیاری برای کشور داشت که باعث شکوفایی فرزندان ما شد.

امام جمعه اهل سنت زهک گفت: در این دوران ایران دوست را از دشمن جدا کرد و در ادامه راه هوشیارانه به اهداف انقلابی خود نزدیک شد.

وی تصریح کرد: بسیج نه تنها درون جامعه بلکه در مرزهای ایران و فراتر از آن هم امنیت مثال زدنی را ایجاد کرده است.
 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۵۲


ارسال