جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر:
احیاء برجام با قهقهه/دولت با سبک اشتباه خصوصی سازی کارخانجات به قشر کارگر خنجر زد
 
مام جمعه اهل تشیع گفت:تمام کرنش ها و نرمش ها،تعملق ها و قهقهه ها برای احیاء کردن برجام می باشد و سبک خصوصی سازی کارخانجات با رانت خواری و فساد همراه بوده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلای فاطمه الزهرا ایرانشهر در جمع نمازگزاران بیان کرد:اگر انسان بخواهد زمینه تقوا را در وجودش فراهم کند باید دنیا را کامل بشناسد.
وی با اشاره به روز سه شنبه8مهر ماه که مصادف با سالگرد شهدای بزرگ نیروهای مسلح است افزود:یاد و خاطره شهدای سال60 شهیدان فلاحی،نامجو،غلامدوست،جهان آرا،فکوری که توسط هواپیما سقوط کردند گرامی می داریم.
وی تصریح کرد:روز پنج شنبه 11مهرماه که روز ولادت امام محمد باقر(ع)می باشد را خدمت نمازگزاران تبریک عرض میکنم اما این روز مصادف با 4صفر است و ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)، در این روزها جشنی به پا نمی شود.
امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد:در ماه عزاداری سید و سالار شهیدان برخی از برادران اهل سنت بدون داشتن غرضی،مراسم جشن و عروسی به پا می کنند اما آنان باید بدانند و آگاه شوند یکی از یادگاری های بنی امیه و آل مروان شادی کردن در روز عاشورا است.
وی در ادامه اضافه کرد:زرتشتی ها با اینکه مسلمان نیستند اما در دو ماه محرم و صفر مراسم عروسی برگزار نمی کنند آنها عقیده دارند اگر در آمریکا هم زندگی می کردند مراسم جشن و شادی نمی گرفتند چون نحس است.
ابطحی با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری به مسئولین در زمینه عدم مذاکره با آمریکا خاطر نشان کرد:قبل از شروع اجلاس عمومی سازمان ملل هم رهبر متذکر به ممنوعیت مذاکره به صورت خصوصی و عمومی شدند اما متاسفانه رئیس جمهور به جای برخورد سرد از دیپلماسی قهقهه استفاده کرد.
وی گفت:وطن به منزله مادر انسان است پیش پسر هیچ وقت نباید از تهدید مادر حرف زد.رئیس جمهور باید به آنان در اجلاس عمومی سازمان ملل می فهماند ما پای میز مذاکره برای رفع تحریم آمده ایم نه برای ترس از تحریم. تمام کرنش ها و نرمش ها،تعملق ها و قهقهه ها برای احیاء کردن برجام می باشد. بوی تعفن برجام به مشام همه رسیده است.
ابطحی یکی از عوامل به خاک سیاه نشاندن کارخانه ها را،خصوصی سازی آنها دانست و بیان کرد:یکی از ناجوانمردانه ترین حنجرهای دولت به قشر کارگر همین خصوصی سازی به سبک اشتباه بود که به طبق فرموده رئیس قوه قضائیه کارخانه ها با رانت و فساد به افراد ناشایست واگذار شده و جایگزین آنان برج های چندین طبقه ای شده است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۱۸۲


ارسال