يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از ساماندهی 5 هزار خادم افتخاری با هدف میزبانی از زائران حسینی کشور پاکستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، رضا بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در زاهدان برگزار شد گفت: امسال نیز مانند سنوات گذشته ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان با محوریت اصلی مردم و حمایت دستگاه های اجرایی  و فرهنگی استان کار میزبانی از زائران حسینی کشور پاکستان را انجام خواهد داد.

وی افزود: سال گذشته 65 هزار زائر از طریق مرز میرجاوه وارد استان شد که پیش بینی می شود در سال جاری این رقم به بالغ بر 75 هزار نفر برسد که به منظور پذیرایی شایسته از این زائران، بیش از 5 هزار نفر خادم افتخاری ساماندهی شده است.

وی ادامه داد: علاقمندان به منظور ثبت نام به عنوان خادم افتخاری، برپایی موکب صلواتی در مرز میرجاوه و زاهدان و کمک های نقدی و غیرنقدی از طریق تارنمای www.40054.ir می توانند اقدام کنند.

به گفته بختیاری؛ امسال از سایر استان های کشور مانند اصفهان، مشهد و... نیز علاقه مندی خود برای برپایی موکب در استان اعلام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده و افزایش ورودی زوار 6 محل به منظور اسکان و پذیرایی از زوار در داخل شهر زاهدان برنامه ریزی شده که در نقاط محتلف شهر واقع شده اند و دو موکب نیز در ورودی و خروجی شهر کار ساماندهی و هدایت کاروان ها را بر عهده دارند.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان گفت: این ستاد همچون سال های گذشته 5 خدمت اصلی اطعام، اسکان، حمل و نقل، بهداشت و درمان و فرهنگی را انجام می دهد اما به منظور تسهیل تردد زائران در سایر استان ها نیز کمیته شبکه سازی را ایجاد کردیم که زوار از لحظه ورود به کشور تا هنگام خروج می توانند از طریق شماره 4رقمی 3182  پیگیر موارد مربوط و حل مشکلات باشند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور جمع آوری نذورات مردمی نیز با رایزنی های انجام شده شرایط فراهم شد تا شهروندان در تمام کشور با شماره گیری کد دستوری ستاره 6655ستاره40054 مربع نسبت به واریز وجوه نقدی خود اقدام و نام شان را در لیست خادمان اربعین ثبت کنند.

وی تاکید کرد: علاوه بر این کد دستوری؛ شماره کارت 0117-3364-8111- 6273 نیز نزد بانک انصار به نام ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان ایجاد شده و خیران و علاقمندان به اهل بیت می توانند وجوه نقدی خود را از این طریق واریز کنند که این شماره تنها حساب رسمی و مورد تائید می باشد.
 
وی ادامه داد: آغاز رسمی عملیات خدمت رسانی به زوار اربعین از روز شنبه 13مهرماه می باشد اما طی روزهای گذشته 46 دستگاه اتوبوس از زوار وارد کشور شده و مورد استقبال و پذیرایی ستاد مردمی اربعین قرار گرفته اند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۳۶۱


ارسال