يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰
استاندار سیستان و بلوچستان:
تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار افزایش می یابد
 
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در سال جدید بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است، گفت: با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.
به گزارش عصرهامون، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید امروز ۱۱ مهرماه از بندر شهید بهشتی چابهار، اظهار داشت: بندر چابهار در سال جدید تا امروز بیش از 50 درصد افزایش تخلیه و بارگیری را نسبت به گذشته پیدا کرده است و با توجه به نگاهی که در کشور وجود دارد، در نیمه دوم سال تخلیه و بارگیری در بندر چند برابر می شود.

وی افزود: علاوه بر تمام انبارهای موجود در بندر، 30 هزار مترمربع انبار جدید و 100 هزار تن سیلوی غلات در دست ساخت است که این نشان دهنده وجود اراده برای تأمین زیرساخت های لازم در بندر چابهار می باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص زیرساخت های جاده ای حمل و نقل کالا گفت: در حوزه جاده و ریل 300 میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری تأمین اعتبار شده است که تا پایان سال 1399 راه آهن چابهار به زاهدان متصل شود. 

موهبتی در خصوص احداث بزرگراه عنوان کرد: مطالعات مسیرها شروع شده و مسیر زاهدان – خاش دو قطعه به مسافت 48 کیلومتر به پیمانکار سپرده شده و آماده شروع عملیات است و البته کافی نیست و امیدواریم در حوزه بزرگراه نیز طرح های مناسبی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: با معطوف شدن توجه مسئولین کشور در همه سطوح به چابهار و شرق کشور، آینده روشنی را امیدواریم برای این منطقه رقم بزند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۳۶۶


ارسال