شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی مطرح شد:
نقش حضرت رقیه(س) در تبدیل عاشورا به جریان سیال تاریخی/مردم مهمترین پایه های عمود نظام هستند
 
جمعی از ائمه جماعت سیستان وبلوچستان گفتند:یکی از شهیدان قیام حسینی که نقش بسیار تاثیر‌گذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت حضرت رقیه(س) بود.
به گزارش عصرهامون، جمعی از ائمه جماعت سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به نقش حضرت رقیه(س) در تبدیل عاشورا به جریان سیال تاریخی گفتند: یکی از شهیدان قیام حسینی که نقش بسیار تاثیر‌گذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت حضرت رقیه(س) بود.

آمریکا و اسرائیل منفورترین دولت ها هستند
حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تبریک هفته نیروی انتظامی بیان داشت: مهمترین رشادت هایی که نیروی انتظامی با همه سختی هایش انجام می دهد حفظ امنیت کشور و حفظ امنیت مردم مسلمان است و امنیتی که ضروری ترین نیاز جامعه است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد : امنیتی که زیربنای پیشرفت جامعه در عرصه‌های مختلف است و پیشرفت هایی که در همه ی عرصه های علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور می بینید زیربنای همه آنها امنیت است؛ امنیتی که نتیجه زحمات جمع کثیری از عزیزان در نیروهای مسلح از جمله نیروی عزیز و بزرگ انتظامی در همه بخش‌ها است.

وی با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز نظام اسلامی در همه عرصه ها پیشرفت داشته و در عرصه علمی ما سرآمد منطقه هستیم و در قدرت نظامی روزی سیم خاردار نداشتیم ولی امروز به جایی رسیدیم که با دست جوانان خود موشک می سازیم و آنقدر پیشرفت داشتیم که پهپادهای دشمن را از بین می بریم.

حجت الاسلام محامی افزود: با توجه به همه مشکلات اقتصادی که دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی بر ملت ما تحمیل کرده و محاصره اقتصادی که داشتیم وداریم بسیاری از مشکلات را فراهم کرد اما این محاصره اقتصادی خیر هم داشت و این که مسئولین از سرناچاری کاری کردند که بودجه کشور متوقف در فروش نفت نباشد و اقتصاد ایران از وابستگی به فروش نفت بیرون آید.

وی با اشاره به قدرت دیپلماسی ایران در منطقه و جهان تصریح کرد: امروز در این منطقه جمهوری اسلامی ایران نفوذ مقتدرانه خود را دارد و کشورهای منطقه هستند که باید به دنبال تعمیق نقطه نظر ایران باشند و امروز سران دول اروپایی و غربی به دنبال مذاکره با ایران هستند و گرفتن یک عکس با رئیس جمهوری اسلامی ایران برای آنها مهم است که این نشان دهنده رشد سیاست ما است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل منفورترین دولت ها در میان مردم و ملت های کشورهای مختلف هستند و این وضعیت خراب و رو به افول دشمن نتیجه آن مبانی و آیات الهی و تجربه‌ای که در طول ۴۰ سال کسب کرده ایم این می‌شود که راه انقلاب را طی کنیم و بر افتخارات خود بیفزاییم.

حجت الاسلام محامی تصریح کرد: نکته دیگر این است که نباید دشمن را آنقدر بزرگ دانیم که از او بترسیم و نه آنقدر کوچک بدانیم که از او ضربه بخوریم و بدون آنکه از او واهمه ای داشته باشیم ارزیابی خوبی از منطقه و دشمنان داشته باشیم.

وی با اشاره به تامین حقوق عمومی همه هم میهنان گفت : نظام اسلامی باید به دنبال تامین حقوق عمومی همه شهروندان خود باشد حقوق عمومی شامل نیازهای اولیه آزادی خوراک و پوشاک و مسکن، حق مشارکت در تعیین سرنوشت و انتخابات، آموزش و تحصیل، عدالت اجتماعی است.

حجت الاسلام محامی ادامه داد: در کنار این که تاکید می‌شود نظام اسلامی می بایست حقوق همه افراد و مردم ایران را رعایت کند این نکته تاکید می‌شود که توجه به نیروهای وفادار به انقلاب و تقویت و حمایت نیروهای وفادار به انقلاب باید مورد توجه باشد و این طور نباشد که آنها مورد بی‌مهری قرار گرفته و فراموش شوند.

امام جمعه زاهدان درپایان با اشاره به حمایت و کمک همه جانبه همه آحاد مردم و مسئولین در میزبانی از زائرین پاکستانی اربعین خاطرنشان کرد: یکی از توفیقات این استان داشتن مرز با پاکستان و افغانستان و میزبانی زوار اباعبدالله الحسین(ع) است و باید هر کسی به هر نحوی که دستش می‌رسد از هیئات مذهبی تا ادارات و سازمان ها و همه آحاد مردم دست به دست هم داده تا بتوانیم با یک برنامه ریزی خوب، میزبان خوبی برای زائران ابا عبدالله الحسین باشیم.


حضرت رقیه (س)‌نقش تاثیرگذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، گفت: یکی از شهیدان قیام حسینی که نقش بسیار تاثیرگذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت، حضرت رقیه (س)، دختر سه‌ساله امام حسین (ع) است.

وی افزود:حضرت رقیه(س)، دختر امام حسین(ع)، در واقعه عاشورا حضور داشتند که پس از روز دهم محرم، همراه با دیگر اسیران کربلا، توسط سپاه یزید به شام برده شدند و پس از تحمل سختی‌های فراوان، در آغازین روزهای ماه صفر به شهادت رسیدند.

امام جمعه دلگان بیان کرد: نهضت حسینی با یادگار گذاشتن نشانه‌ای گران‌قدر( حضرت رقیه) در شهر شام باعث دگرگونی عمیق و تغییری شگرف در شهر شام شدند.

بامری در ادامه به پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:زیارت حضرت امام حسین (ع) و پیاده روی اربعین فضیلت بسیار زیادی دارد که در روایات به آن اشاره و تاکید شده است.

وی همچنین بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای مردم شهرستان دلگان تبیین و تشریح کرد.

نیروی انتظامی با نگاه الهی در مسیر ایجاد امنیت گام برداشته است
حجت اسلام و السملمین مجتبی بامری با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولین سپاه با رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: مردم پایه اصلی نظام هستند، نمی شود با مردم متکبرانه برخورد کرد چرا که مردم در تمامی صحنه ها و تلاطم های ایجاد شده حضور داشته اند. 

وی افزود:  خدمت به مردم باید با تمام وجود انجام شود  و با این نگاه مقابل خیانت خیانتگران ایستاد.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: روحیه جوانی یعنی مجاهدت، تلاش، دغدغه داشتن و جهادی عمل کردن است، اگر مقابل استکبار کوتاه نیاییم، استکبار جرعت مقابله را نخواهد داشت.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به حمله پهپادی یمن به تأسیسات عربستان، آمریکا و سعودی ها به دلهره افتاده اند و این نشان از قدرت مقاومت است که در کشورهای اسلامی ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا، اسرائیل و عربستان دیگر در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن توان مقابله با گروه های مقاومت را ندارند و در حال حاضر به دست و پا افتاده اند.

امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به هفته نیروی انتظامی، بیان کرد: نیروی انتظامی در مسیر انقلاب و ایجاد امنیت در جامعه به خوبی تلاش کرده به گونه ای که 13 هزار شهید و 22 هزار جانباز را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

 حجت اسلام و السملمین بامری تصریح کرد:  نیروی انتظامی دارای نیروهای ولایی، مذهبی، مکتبی  و پیرو راه امام و شهدا دارد  که با خلاص، صبر و با نگاه الهی در مسیر ایجاد امنیت گام برداشته است.

پیروزی یمنی ها کمر آل سعود را شکسته است
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: عملیات بزرگ انصارالله یمن کمر سعودی ها را شکسته است.

وی افزود: الگوی کشور یمن انقلاب اسلامی ایران است که باعث شد عزت به این کشور بازگردد.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: در عملیات بزرگ یمن بسیاری از افسران ارشد سعودی ها کشته شدند و تجهیزات فراوانی به دست رزمندگان یمنی افتاده است که ماه ها می توانند با این سلاح ها مبارزه کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی آنها در عملیات اخیر ، نشانه دشمن شناسی دقیق آنها است که با توکل بر خدا توانستند به موفقیت های بزرگی دست یایند.

حجت الاسلام گزمه همچنین بیان داشت: عربستان علی رغم تجهیزات مدرن و قدرت دفاعی نتوانست در برابر اراده مسلمانان یمن مقاومت کنند.

وی گفت: پرسنل نیروی انتظامی هزاران شهید در دفاع از مرزها و مبارزه با قاچاقچیان تقدیم انقلاب اسلامی کرده است ،که هفته نیروی انتظامی را به آنها تبریک می گوییم.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: نگاه حضرت آقا تفکر جوانگرایی در کنار تجربه است که باید در همه دستگاه های دولتی اجرایی شود.

امنیت و آسایش جامعه و مردم حاصل فعالیت‌های ناجا است
حجت السلام سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) بیان کرد: شهادت حضرت علی‌اصغر (ع) و حضرت رقیه (س) یکی از مواردیست که اوج قساوت قلب دشمن نسبت کودکان را نشان داد.

وی ادامه داد: دشمن اوج جنایت را در حق دختر امام حسین (ع) مرتکب شد و حتی سر اباعبدالله‌الحسین (ع) را در برابر این دختر قرار داد و این امر نشان‌دهنده اوج قساوت قلب و دور بودن از انسانیت دشمنان اهل‌بیت (ع) است.

وی افزود: شهادت حضرت رقیه (س) مردم را از خواب غفلت بیدار کرد و نشان داد که دشمنان حتی به بچه‌ای رحم نمی‌کنند.
 
خطیب جمعه چابهار با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند"نوكري امام حسين و اهل‌بيت (ع) به معني واقعي كلمه اين است كه انسان بتواند افكار اينها را، خطّ مشي اينها را، جهت‌گيري‌هاي اينها را در جامعه روزبه‌روز گسترش بدهد؛ تاریخ به خوبی نشان داده است که تأسی از اخلاق و رفتار اهل بیت(ع) تضمین کننده خیر دنیا و آخرت انسان خواهد بود.
 
وی در ادامه گفت: اخلاق نیکو، تواضع و دستگیری از نیازمندان در رفتار امام حسن(ع) متجلی بود، ایشان در مورد توهین‌ها و پرخاشگری‌های افراد نادان با متانت، شرافت و بزرگ‌منشی رفتار می‌کرد.
 
حجت السلام موسوی ادامه داد: امام حسن(ع) از نظر متون دینی دارای جایگاه رفیع و بلندی هستند، شیعیان امروزه باید کریم بودن امام حسن مجتبی(ع) را الگوی خویش قرار دهند.
 
وی با بیان اینکه آرزوی همیشگی انسان‌ها، دنیایی سراسر صلح و آرامش بوده است، تصریح کرد: نیروی انتظامی نیاز یک جامعه آرمانی است و همه اندیشمندان اجتماعی بر ضرورت وجود چنین نیرویی در همه جوامع تاکید دارند.

امام جمعه چابهار افزود: نیروی انتظامی امین و پناهگاه مردم، حافظ مال، آبرو و ناموس مردم و حافظ ارزش‌های دینی و ملی کشور است و در این راه به صورت جهادگونه گام‌های خوبی را برداشته ایم.

وی با بیان اینکه ناجا در حوزه رسیدگی به مسئله عفاف و حجاب در کشور تنهاست، اذعان کرد: باید سایر دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب پای کار بیایند تا این مسئله حل شود.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: جنگ 33 روزه در جنوب لبنان طرحی از سوی صهیونیست ها بود که تغییر توازن قدرت به نفع مقاومت و افزایش بازدارندگی به نفع لبنان بود و هدفشان تخلیه منطقه شیعه نشین بود که به دست جوانان حزب الله لبنان به شکست انجامید.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۳۷۳


ارسال