يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱
امام جمعه دلگان:
حضرت رقیه (س)‌نقش تاثیرگذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت
 
امام جمعه دلگان گفت: حضرت رقیه (س)‌ دختر سه ساله امام حسین (ع)نقش تاثیرگذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت.
به گزارش عصر هامون به نقل از صدای بلوچ ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان با اشاره به سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، گفت: یکی از شهیدان قیام حسینی که نقش بسیار تاثیرگذاری درتبدیل واقعه عاشورا به یک جریان سیال تاریخی داشت، حضرت رقیه (س)، دختر سه‌ساله امام حسین (ع) است.

وی افزود:حضرت رقیه(س)، دختر امام حسین(ع)، در واقعه عاشورا حضور داشتند که پس از روز دهم محرم، همراه با دیگر اسیران کربلا، توسط سپاه یزید به شام برده شدند و پس از تحمل سختی‌های فراوان، در آغازین روزهای ماه صفر به شهادت رسیدند.

امام جمعه دلگان بیان کرد: نهضت حسینی با یادگار گذاشتن نشانه‌ای گران‌قدر( حضرت رقیه) در شهر شام باعث دگرگونی عمیق و تغییری شگرف در شهر شام شدند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری در ادامه به پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:زیارت حضرت امام حسین (ع) و پیاده روی اربعین فضیلت بسیار زیادی دارد که در روایات به آن اشاره و تاکید شده است.

وی همچنین بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع عالی فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای مردم شهرستان دلگان تبیین و تشریح کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۳۷۴
مرجع : عصرهامون


ارسال