شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
ارتقای شاخص های اجتماعی در حاشیه شهر با اجرای طرح های مختلف فرهنگی
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار گفت: بسیاری از بداخلاقی های اجتماعی، بزهکاری و به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی نتیجه دوری جامعه از کتاب و مطالعه است.
به گزارش عصرهامون، محمد امین محمدی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: همواره با برپایی برنامه های متنوع فرهنگی می توان شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر فکری و افزایش سرانه مطالعه در کشور بویژه در جوانان و نوجوانان بود.

وی با اشاره به تاثیر اشتغال در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: ایجاد کارگاه های خانگی مانند صنایع دستی و تولید لباس محلی در راستای اشتغال یکی از مهم ترین عوامل ارتقای فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی می باشد.

رئیس اداره ارشاد چابهار ادامه داد: فقر فرهنگی و عدم گرایش مردم به سوی مطالعه و كتابخوانی یكی از مهمترین آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به توجه بیشتر به این مناطق تشریح کرد: اگر سطح سواد و آموزش در این مناطق افزایش یابد می توان کاهش بزه اجتماعی را مشاهده کرد بنابراین می طلبد که جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان در اولویت قرار گیرد.

محمدی خاطرنشان کرد: اشتغالزایی، آموزش و اجرای طرح های فرهنگی نظیر تئاتر خیابانی، سینما و طرح کانون مساجد می تواند باعث ارتقای بهبود اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار از امکانات شهری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۴۸۷


ارسال