شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
برگزاری همایش خورشید ولایت در ایرانشهر یادآور دستاوردها و گفتمان رهبری در زمان تبعید مقام معظم رهبری به شهر ولایت مدار ایرانشهر است.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره، همزمان با ایام تبعید رهبر معظم انقلاب به شهرستان ایرانشهر در دوران ستم شاهی، دهمین همایش «خورشید ولایت» با حضور مهمانان کشوری و استانی در این شهرستان برگزار می شود.
از همین رو جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه اهل تشیع، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و فرماندار ویژه و جانشین سپاه و مسئولین ذیربط شهرستان ایرانشهر با موضوع برگزاری همایش «خورشید ولایت» در دفتر امام جمعه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه امام جمعه اهل تشیع گفت: این ایام روزهای خاطره انگیزی برای مردم ایرانشهر است زیرا در چنین ایامی بود که مردم ایرانشهر برای اولین بار جمال نورانی رهبر معظم انقلاب را زیارت کردند.
وی افزود: در برگزاری این همایش کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد و با توجه به ظرفیت های شهرستان باید از وجود و حضور افراد تاثیرگذار از جمله معتمدین، سران طوایف، در همایش خورشید ولایت استفاده شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی بیان کرد: باید با برنامه ریزی دقیق و تشکیل کارگروه های تخصصی و همچنین استفاده از حضور مهمانان ویژه از مرکز کشور برای هرچه بهتر برگزار شدن این همایش تلاش شود.
وی تصریح کرد: بعد از اتمام همایش هم حتما جلسه بازخورد و اسیب شناسی برنامه اجرا شده تشکیل شود تا برای اجرای سال آینده همایش، برنامه ریزی به نحو احسن و با کیفیت بالاتری انجام شود.
در ادامه جلسه رئیس شورای شهر ایرانشهر با اشاره به ظرفیت شهرستان برای برگزاری همایش خورشید ولایت گفت: برگزاری این همایش باید به صورت هدفمند باشد تا در دوره ای از زمان برای ایرانشهر چشم انداز خوب و ماندگاری داشته باشد.
وی افزود: همایش خورشید ولایت دستاورد معنوی است و برکات آن بر کسی پوشیده نیست.
ایوب دامنی اذعان کرد: مسئولین امر ضمن برگزاری هر ساله این همایش علاوه بر در نظر گرفتن بعد معنوی در راستای، حوزه توسعه شهرستان هم همکاری داشته باشند و سه محور توسعه که شامل اشتغال جوانان، مدیریت شهری که جامعه مورد هدف مردم عموم هستند و مد نظر قرار دادن فضای آموزشی، نیروی انسانی آموزش و پرورش، را مورد توجه قرار دهند.
ایوب دامنی خاطر نشان کرد: در این همایش از افرادی که در زمان حضور مقام معظم رهبری در ایرانشهر خاطره دارند دعوت بعمل آید و تجدید خاطره ای از گفتمان و دستاوردهای آن زمان رهبری شود.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۴۸۸


ارسال