يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
افشای جزئیات جدید از روابط محرمانه ترامپ با رئیس جمهور اوکراین
 
یک شبکه خبری آمریکایی جزئیات تازه‌ای را از روابط و تعاملات محرمانه و مخفی بین مقام‌های سابق دولت آمریکا با مشاوران تیم انتخاباتی رئیس جمهور اوکراین فاش کرده است.
به گزارش عصرهامون و به نقل از فارس، شبکه «سی ان بی سی» فاش کرده است که مقام های سابق ترامپ و مشاوران تیم انتخاباتی ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین ماه ها قبل از گفتگوی تلفنی جنجالی 25 جولای بین رهبران دو کشور در هتل بین المللی ترامپ دیدار و گفتگو کرده‌اند. این گفتگوی تلفنی اکنون بهانه‌ای برای آغاز تحقیقات دموکراتهای کنگره با هدف استیضاح ترامپ شده است.
مشاوران انتخاباتی رئیس جمهور اوکراین 16 آوریل با مایک روبینو مشاور سابق انتخاباتی ترامپ و مت موورز عضو سابق وزارت خارجه آمریکا دیدار کرده‌اند. شان اسپایسر مدیر رسانه‌ای سابق کاخ سفید نیز حضور کوتاهی در این دیدار داشته است.
این دیدار بین مقام های آمریکایی و اوکراینی تنها یک هفته قبل از پیروزی زلنسکی در انتخابات اوکراین برگزار شده است.
روبینو در مصاحبه‌ای مدعی شده است که واقعا اطلاعی از این مساله نداشته است که کسانی که با وی دیدار کرده‌اند، از تیم انتخاباتی زلنسکی بوده‌اند.
اسپایسر نیز در مصاحبه‌ای تاکید کرد: من به یک عضو تیم انتخاباتی معرفی شدم ولی نمی دانستم آن فرد رهبر تیم انتخاباتی است.
گفتگوی تلفنی 25 جولای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است.
وال استریت ژورنال و سایر رسانه های خبری آمریکا گزارش داده‌اند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.
یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.
دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده اند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۰۷


ارسال