پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
لزوم توجه و اولویت بخشی به حفظ میراث بومی اقلیم های مختلف کشور
 
معاون وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: حفظ میراث بومی اقلیم های مختلف کشور از جمله صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان که قطب سوزن دوزی است باید در اولویت قرار بگیرد.
به گزارش عصرهامون، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با مربیان صنایع دستی مرکزخواهران ایرانشهر که در حال حاضر به عنوان مدرسین پودمانهای پلیواردوز بلوچ و سکه دوز بلوچ در مرکز تربیت مربی کرج در حال تدریس اند دیدار و گفت وگو کرد.
 

در این دیدار اوسط هاشمی با تاکید بر لزوم حفظ میراث بومی اقلیم های مختلف کشور از جمله صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان که قطب سوزندوزی است، گفت: این کار به منظور زدودن گرد محرومیت از رخساره زنان هنرمند استان سیستان وبلوچستان؛ کما اینکه پیشینه تاریخی این خطه به عنوان قطب سوزن دوزی نیز معرفی شده است .

وی در ادامه خواستار افزایش تلاش و بکارگیری همه جانبه توان مهارتی و آموزشی مربیان در جهت برندسازی ، صادرات، به روز رسانی و معرفی هر چه بهتر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به مرزهای خارج از کشور و ایجاد زمینه های مساعد کسب و کار و اشتغال پویا در کشور شد .

 اسماء ناروئی رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان ایرانشهر نیز ضمن تشکر از این دیدار صمیمانه  و اهداء نمونه کارهای سکه دوزی مربیان تحت آموزش پودمان سکه دوز بعنوان یادبود خواستار تسریع در روند پیگیری استاندارد نویسی رشته های جدید مهارتی و بارگزاری آن در سایت های آموزشی سازمان شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۰۸


ارسال