شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱
گودال آب در روستای ریمدان چابهار دو قربانی گرفت
 
رییس شورای روستای عارف آباد دشتیاری گفت: ظهر امروز دو دختر ۱۴ و ۱۶ ساله که برای شستن لباس در نزدیکی یکی از هوتگ های مملو از اب باران روستای ریمدان رفته بودند غرق شدند.
به گزارش عصرهامون، غلام نبی بادغن در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: ظهر امروز دو دختر ساکن روستای ریمدان که قصد شستشوی لباس در هوتگ یا همان گودال های ۳ تا ۴ متری را داشته اند یکی از دختران به داخل آب لیز می خورد و دیگری که قصد نجات نفر اول را داشته نیز به داخل آب می افتد و متاسفانه هر دو غرق می شوند.

وی با اشاره به اینکه عصر امروز نماز جنازه هر دو متوفی برگزار شد ادامه داد: این دو دختر همسایه یک دیگر بوده اند و اهالی این روستاها به علت نبود آب لوله کشی با تانکر آبرسانی می شوند و گاها به علت نبود آب مجبورند از هوتگ ها برای تامین مایحتاج آب خود استفاده کنند.

رئیس شورای روستای عارف آباد نوبندیان تاکید کرد: خرداد ماه امسال نیز سه دانش آموز دبستانی روستای کموبازار از توابع بخش پلان شهرستان چابهار در هوتگ ها غرق شده و جان باختند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هوتِگ یا هوتَک نام گودال مصنوعی و یا طبیعی نسبتاً بزرگی است که آب حاصل از بارندگی‌ها در آن هدایت و جمع آوری شده و در طول سال به مصارف کشاورزی و آشامیدنی انسان و حیوانات اهلی و وحشی می‌رسد، این گودال در زبان بلوچی در منطقه بلوچستان به هوتِگ مشهور است.‌

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۳۷


ارسال