جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶
در 6 ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛
صدور 135 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از صدور 135 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در این استان جهت شرکت در مناقصات دستگاه های اجرایی خبر داد.
مهرداد جهاندیده در گفت وگو با عصرهامون، گفت: کلیه دستگاه های اجرایی موظف اند تا در زمان انعقاد قرارداد پیمانکاری نسبت به اخذ گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکار اقدام کنند.

وی با اشاره به آیین نامه امور پیمانکاری مصوب سال 89 و دستورالعمل اجرایی آن بیان داشت: با عنایت به مصوبه هیئت وزیران در تاریخ 5 دی ماه 97، اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری به قانون برگزاری مناقصات موضوع تصویب نامه مربوطه الحاق گردیده است.

وی ادامه داد: مطابق این مصوبه، پیمانکاران موظف شده اند جهت شرکت در مناقصات دستگاه های اجرایی، گواهینامه مذکور را ارائه دهند.

جهاندیده اظهار کرد: از جمله الزامات صدور گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران شرکت در دوره 20 ساعته ایمنی عملی مدیرعامل و اعضا هیئت مدیره، به کار گیری مسئول ایمنی تایید صلاحیت شده، و آموزش ایمنی به کارگران شاغل به مدت 8 ساعت است.

این مقام مسئول تصریح کرد: مطابق آخرین آمار ثبت شده در این خصوص در 6 ماه نخست از سال جاری 135 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران جهت شرکت در مناقصات دستگاه های اجرایی در سیستان و بلوچستان صادر شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیمانکاران متقاضی می توانند جهت ثبت درخواست دریافت این گواهی از طریق سایت اینترنتی اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۴۷


ارسال