جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
با هدف کمک به رونق تولید و اشتغالزایی در جنوب شرق کشور؛
ارائه آموزش های مهارتی به 2هزار و 740 نفر از مددجویان کمیته امداد در سیستان و بلوچستان
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان از ارائه آموزش به 2هزار و 740 نفر از مددجویان کمیته امداد این استان طی 6 ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.
رمضان پودینه در گفت وگو با عصرهامون، گفت: فرآیند اشتغال زایی در کمیته امداد به این صورت است که مددجویان بر اساس نیازسنجی و به طور کاملا رایگان در دوره های آموزش فنی و مهارتی که هزینه های آن را امداد پرداخت می کند، شرکت می کنند.

وی افزود: این آموزش ها بسته به نوع و زمینه حرفه مدنظر، با همکاری نهادها و سازمان های مختلف از جمله فنی و حرفه ای، جهاد دانشگاهی، مرکز تحقیقات کشاورزی، آموزشگاه های آزاد، میراث فرهنگی و ... به مددجویان ارائه می شود.

وی ادامه داد: پس از آنکه مددجو موفق به گذراندن دوره های آموزشی و اخذ مجوز لازم شد، کمیته امداد به 3 شیوه کاریابی، راهبری شغلی و یا اعطای تسهیلات نسبت به فراهم کردن زمینه اشتغال برای این افراد اقدام می کند.

پودینه در ادامه از ارائه آموزش به 2هزار و 740 نفر از مددجویان کمیته امداد در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این افراد  با هدف کمک به رونق تولید و اشتغال در بخش های مختلفی از قبیل کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، قالی بافی، گلیم بافی، خدمات و... آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

وی با اشاره به فراهم شدن زمینه اشتغال برای 21 نفر از مددجویان این نهاد در نیمه اول سال جاری از طریق کاریابی، افزود: این شیوه اشتغالزایی به این ترتیب است که کارفرما به ازای به کارگیری هر نفر از افراد مددجو یا فرزندان مددجویان کمیته امداد تسهیلات بانکی قرض الحسنه دریافت می کند.

وی ادامه داد: این تسهیلات به ازای اشتغال هر نفر مددجو 50 میلیون تومان و به شکل قرض الحسنه است؛ همچنین برای اینکه کارفرما رغبت بیشتری داشته باشد، حق بیمه سهم کارفرما را هم برای مدت 2 سال کمیته امداد پرداخت می کند.

این مسئول تصریح کرد: علاوه بر این، در همین بازه زمانی 18 راهبر شغلی در بخش های مختلفی از جمله  صنایع دستی، قالی بافی، پرورش بلدرچین، زنبورداری، دام پروری، حمل و نقل و ...در استان شناسایی شده اند و 170 نفر از مددجویان نیز از این طریق مشغول به کار شده اند که بسیار امیدواریم بتوانیم این رقم را تا پایان سال به هزار نفر برسانیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۵۱


ارسال