جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
میانگین ۴ دانش آموز فاقد شناسنامه در مدارس ابتدایی کمب چابهار
 
معلم، فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان چابهار گفت: در برخی مدارس کمب چابهار در هر صندلی یک نفره دو نفر دانش آموز یا صندلی سه نفره چهار دانش آموزنشسته اند و گلایه می کنند و یا گاهی شاهد نشستن آنها روی زمین هستیم.
به گزارش عصرهامون، حنیف میائی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: بزرگ ترین روستای کشور؛ کمب که در حاشیه دو کیلومتری شهر چابهار، دروازه ی اقتصادی و سرمایه گذاری و اتصال به آب های آزاد واقع شده و جمعیت آن 30 هزار نفر می باشد.

وی ادامه داد: این روستا 11 مدرسه در مقاطع محتلف دارد که آمار تخمینی 2500 نفر دانش آموز دارد و در هر کلاسی 35  تا 40 نفر دانش آموز در کلاس های استیجاری غیرقابل استاندارد و فاقد امکانات آموزشی و سرمایشی (حتی مدرسه ها برق مناسب ندارند) تحصیل می کنند.

مدیر دبیرستان خوارزمی تاکید کرد: معمولا در مدارس ابتدایی آن روستا سه یا چهار نفر دانش آمور فاقد شناسنامه تحصیل می کنند.

وی تشریح کرد: مدارس خوارزمی و امیرکبیر دوره اول با آمار 410 نفر دانش آموز که حتی در سال تحصیلی آینده در کلاس ها جایی برای" سوزن انداختن " نخواهد بود و دانش آموزان آن با نبود نیمکت و صندلی در کلاس ها دعوا و مشاجره می کنند.

وی کمک خیرین را مهم عنوان و تصریح کرد: متاسفانه هر از گاهی به خاطر نپرداختن هزینه اجاره بها توسط صاحبان منزل با تهدید اخراج روبه رو هستیم.

میائی ادامه داد: مدارس بزرگترین روستای کشور از کیفیت آموزشی چندانی برخوردار نیستند و به حاشیه های مختلف گرفتار هستند و اکثر خانواده های دانش آموزان وضعیت اقتصادی و زیر خط فقر قرار دارند، بیشتر خانواده های این روستا سواد خواندن و نوشتن آن چنانی ندارند، دانش آموزان پسر و دختر معمولا تا دوره راهنمایی ترک تحصیل می کنند مفهوم و واژه تحصیل برای آنان قابل فهم و هضم ذهن ها آنها نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین عزیز کشور و جامعه خیرین مدرسه ساز و سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور و بنیاد برکت روستای کمب را دریابید که مدارس دبیرستان دوره اول پسرانه نیازمند به ساخت مدرسه نوساز دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۶۵


ارسال