چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
آموزش بیش از 1700 راننده بخش حمل و نقل عمومی جاده ای در استان
 
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۷۱۱ راننده بخش باری و مسافری اين استان در ۶ ماه نخست سال جاری آموزش های تخصصی لازم را فرا گرفتند.
محمد یاسین احمدیان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: این دوره های آموزشی شامل عناوینی نظیر بدو خدمت باری، بدو خدمت مسافری، مدیران فنی، حمل و نقل مواد خطرناک، بارهای ترافیکی و دوره اختصاصی مدیران عامل شرکت های حمل و نقل باری و مسافری بوده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش رانندگان، بیان کرد: مهارت های رانندگی، مشخصات وسایل نقلیه عمومی، اسناد حمل و نقل، امداد و نجات جاده ای، بررسی و تشریح تصادف جاده ای، قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای، بهداشت و سلامت شغلی رانندگان نیز جزو عناوین آموزشی دروس مشترک دوره بدو خدمت رانندگان باری و مسافری می باشد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استانگفت: دوره های آموزشی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با هزار و ۵۰۲ نفر، ۱۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

 احمدیان حركت در مسير مقررات و اجراي فعاليت هاي فرهنگي را يكي ديگر از راه هاي ارتقاي سطح آگاهي رانندگان وسايل نقليه عمومي دانست و خاطر نشان كرد: تعدادی از رانندگان حمل و نقل عمومي ممکن است علی رغم داشتن سابقه طولانی، از برخي مقررات راهنمايي و رانندگي كم اطلاع باشند و یا در مواردی نیاز به بازآموزی داشته باشند.

وی در پایان بر اهمیت بروز شدن اطلاعات رانندگان و تأثیر مستقیم آن در کاهش سوانح رانندگی در جاده ها تأکید کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۸۲


ارسال