يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر جهادکشاورزی شهرستان چابهار گفت: تا پایان سال جاری ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم های آبیاری نوین مجهز خواهد شد.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: با هدف افزایش راندمان آبیاری وبا استفاده از کمک های بلاعوض دولتومشارکت بهره برداران با صرف ۵۴ میلیاردریال اعتبار ۶۰۰هکتار آبیاری تحت فشار و کم فشار در اراضی این شهرستان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی این شهرستان ۱۳هزار و۸۰۰هکتار می باشد افزود: تاکنون دو هزار و ۶۶۰ هکتار از اراضی شهرستان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی چابهار ادامه داد: سالیانه ۱۶۷ هزارتن محصولات زراعی و باغی درشهرستان چابهار تولید و به بازار عرضه می‌شود.

وی تشریح کرد: با توجه به کمبود آب در مناطق مختلف کشور سیستمی معرفی شد که مزایای آبیاری تحت فشار را داشته باشد و با اصلاح معایب آن بتواند در اکثر مزارع کوچ و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

میرلاشاری خاطرنشان کرد: سامانه لوله های کم فشار عموما جایگزین کانال های آبرسان مزارع (کانال های درجه ۳) برای توزیع آب در نهرچه های آبیاری مزارع (کانال های درجه ۴) یا لوله های آلومینیومی دریچه دار، لوله های پلاستیکی تاشونده دریچه دار (هیدروفلوم) می گردد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۸۸


ارسال